Obszar treści głównej

Aktualności lotniskowe

Wiadomości z lotniska w Dortmundzie

 • DAN AIR łączy Dortmund z Bacău
  Nowa linia lotnicza i nowy kierunek podróży

  Port lotniczy Dortmund ma przyjemność przedstawić nowego partnera, rumuńską linię lotniczą DAN AIR. Od 18 grudnia 2024 r. DAN AIR będzie łączyć Dortmund z Bacău w północno-wschodniej Rumunii dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele.

  Dowiedz się więcej
 • Pegasus zwiększa częstotliwość lotów
  Codzienne loty z Dortmundu do Stambułu

  Turecka linia lotnicza Pegasus Airlines w dalszym ciągu zwiększa swoją ofertę lotów z portu lotniczego w Dortmundzie do Sabiha Gökçen w Stambule.

  Dowiedz się więcej
 • Wzrost liczby pasażerów w 1. kwartale
  Rosnąca liczba pasażerów gwarantuje udany początek roku

  Port lotniczy Dortmund ma przyjemność ogłosić pozytywne wyniki za pierwszy kwartał 2024 roku.

  Dowiedz się więcej
 • Strajk Ver.di w dniu 15 marca 2024 r.
  Regularne operacje lotnicze nie są możliwe

  W związku ze sporami płacowymi związek zawodowy ver.di wzywa pracowników ochrony lotniska w Dortmundzie do przeprowadzenia całodniowego strajku ostrzegawczego. W piątek 15 marca 2024 r. regularne operacje lotnicze nie będą możliwe z powodu planowanego strajku.

  Dowiedz się więcej
 • Znacząco poprawiony wynik roczny
  Rozbudowa infrastruktury trwa

  Obsługując ponad 2,9 miliona pasażerów, lotnisko w Dortmundzie nie tylko ustanowiło nowy rekord liczby pasażerów w 2023 roku, ale także znacznie poprawiło swoją równowagę biznesową.

  Dowiedz się więcej
 • Rosnąca oferta lotów do Stambułu
  Pegasus zwiększa częstotliwość lotów na lotnisku w Dortmundzie 

  Linie lotnicze Pegasus przygotowują się do sezonu letniego i od 1 kwietnia 2024 roku będą dalej rozszerzać ofertę lotów na lotnisku w Dortmundzie.

  Dowiedz się więcej
 • Rozszerzenie A40/B1
  Zablokowanie zjazdu Holzwickede w kierunku Dortmundu

  Autostrada A40/B1 jest rozbudowywana - w trakcie odbudowy kierowcy muszą liczyć się z niepełnosprawnością miejscową. Pasażerowie, kolektorzy, przewoźnicy lub odwiedzający powinni zatem zaplanować więcej czasu na przyjazd i wyjazd!

  Dowiedz się więcej
 • 153 353 pasażerów w ciągu ferii świątecznych 
  Wartości szczytowe na początku roku

  Po udanym zakończeniu roku, również święta Bożego Narodzenia w Nadrenii Północnej-Westfalii zakończyły się pozytywnym wzrostem dla lotniska w Dortmundzie.

  Dowiedz się więcej
 • Rekordowa liczba pasażerów w 2023 r.
  W tym roku spodziewany jest dalszy wzrost

  Udane rozpoczęcie nowego roku: port lotniczy w Dortmundzie podsumował rok 2023 i ustanowił nowy rekord liczby pasażerów – łącznie 2 934 516 pasażerów startujących i lądujących.

  Dowiedz się więcej
 • Rosnąca oferta lotów na Majorkę
  Począwszy od lata 2024 roku będzie można polecieć do Palmy liniami lotniczymi Condor

  Wraz z rozpoczęciem wakacji w Nadrenii Północnej-Westfalii niemieckie linie lotnicze Condor będą teraz obsługiwać popularne połączenie do Palma de Mallorca trzy razy w tygodniu — w poniedziałki, czwartki i soboty.

  Dowiedz się więcej
 • Nowy rekordowy rok na lotnisku w Dortmundzie
  Liczba pasażerów na przełomie roku napawa optymizmem

  a ostatnim posiedzeniu rady nadzorczej Flughafen Dortmund GmbH za rok 2023 dyrektor zarządzający lotniskiem Ludger van Bebber przedstawił wstępne dane dotyczące ruchu pasażerskiego za rok 2023.

  Dowiedz się więcej
 • Wizz Air łączy Dortmund z Krajową
  Z Zagłębia Ruhry do Małej Wołoszczyzny

  Od teraz osoby podróżujące z Dortmundu mogą w zaledwie dwie i pół godziny dotrzeć samolotem do miasta uniwersyteckiego Krajowa w południowo-zachodniej Rumunii. Dziewiąta rumuńska destynacja została ujęta w zimowym rozkładzie lotów portu lotniczego w Dortmundzie. Loty odbywają się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki.

  Dowiedz się więcej
 • Rozpoczęcie sezonu zimowego
  Lotnisko w Dortmundzie wprowadza Zimowy rozkład lotów 

  29 października, wraz ze zmianą czasu z letniego na zimowy, wchodzi w życie zimowy rozkład lotów lotniska w Dortmundzie. Lotnisko w Dortmundzie rozpoczyna zimowy rozkład lotów. Nowymi kierunkami są Stambuł i Craiova.

  Dowiedz się więcej
 • Rozszerzenie trasy: Z lotniska w Dortmundzie do Stambułu
  Lotnisko łączy Zagłębie Ruhry z ważnym węzłem komunikacyjnym

  Niezależnie od tego, czy jest to miejsce docelowe, czy przystanek — rozszerzenie trasy otwiera nowe możliwości dla pasażerów i oznacza znaczący rozwój dla lotniska w Dortmundzie.

  Dowiedz się więcej
 • Bilans jesiennych wakacji
  Katowice i Majorka triumfują jako najpopularniejsze kierunki podróży

  Lotnisko w Dortmundzie po raz kolejny może pochwalić się dodatnim bilansem wakacyjnym. Ogólnie rzecz biorąc, lotnisko powitało 135 108 podróżnych w okresie świątecznym i odnotowało 4-procentowy wzrost liczby pasażerów w stosunku do tego samego okresu w roku 2019 przed kryzysem.

  Dowiedz się więcej
 • Zwiększony popyt również w 3. kwartale
  Dortmund Airport z łączną liczbą 2,3 milionów pasażerów

  W wyniku kontynuacji trendu wzrostowego z pierwszego półrocza w porcie lotniczym w Dortmundzie w okresie od lipca do września 2023 roku obsłużonych zostało 888 007 pasażerów. W porównaniu z trzecim kwartałem roku 2022 lotnisko odnotowało przyrost o ponad 91 000 pasażerów, co odpowiada wzrostowi na poziomie 11,4 procent.

  Dowiedz się więcej
 • Dobre wyniki na lotnisku w Dortmundzie
  Wzrost umożliwia dalsze inwestycje pod hasłem zrównoważonego rozwoju

  Na dzisiejszym posiedzeniu rady nadzorczej Flughafen Dortmund GmbH zarząd poinformował o obecnej sytuacji w ruchu lotniczym na lotnisku w Dortmundzie. W związku z pozytywnym rozwojem sytuacji rada nadzorcza potwierdziła kilka inwestycji mających na celu rozbudowę infrastruktury.

  Dowiedz się więcej
 • Dortmund otrzymuje wyróżnienie
  Lotnisko w Dortmundzie najlepszą niemiecką stacją Eurowings, na 3. miejscu w Europie

  Port lotniczy w Dortmundzie pokonał konkurencję i zdobył Eurowings Station Award jako najlepsza stacja Eurowings w Niemczech.

  Dowiedz się więcej
 • Pierwszy lot do rumuńskiego Braszowa
  Wizz Air lata już do ósmego miejsca docelowego w Rumunii 

  Linie lotnicze Wizz Air włączyły dziś do swojej siatki połączeń lot z Dortmundu do Braszowa. Rano z lotniska w Dortmundzie wystartował Airbus, inaugurując ósmą trasę do Rumunii.

  Dowiedz się więcej
 • Lotnisko podsumowuje letnie wakacje
  Lipiec 2023 roku to najbardziej udany miesiąc w historii lotniska

  Od początku wakacji, który miał miejsce pod koniec czerwca, do 06.08.2023 roku w porcie lotniczym odnotowano łącznie 449 571 podróżnych. W porównaniu z wakacjami letnimi z 2022 roku jest to wzrost o ponad 57 000 pasażerów (14,7%).

  Dowiedz się więcej
 • Lotnisko na rekordowym kursie
  Ponad 1,4 miliona pasażerów w pierwszym półroczu

  Nawiązując do pierwszych trzech miesięcy, lotnisko w Dortmundzie również odnotowało imponujący wzrost liczby pasażerów w drugim kwartale.

  Dowiedz się więcej
 • Wizz Air rozszerza swoją siatkę połączeń
  Nowe połączenie lotnicze z Dortmundu do Craiova od 30.10.2023 r.

  Port lotniczy w Dortmundzie ma przyjemność ogłosić, że loty z Wizz Air z Dortmundu do Craiova, fascynującego miasta na południu Rumunii, będą oferowane od 30 październik 2023 roku. Wraz z dodaniem tej trasy, lotnisko w Dortmundzie rozszerza swoją siatkę połączeń i oferuje pasażerom możliwość odkrywania różnorodnych miejsc docelowych. Wizz Air planuje oferować tę trasę dwa razy w tygodniu, umacniając swoją obecność w Rumunii dzięki dziewiątej lokalizacji w tym kraju.

  Dowiedz się więcej
 • Nowy przewodniczący rady nadzorczej
  Firma audytorska potwierdza roczne wyniki

  W dniu 16 czerwca 2023 r. rada nadzorcza lotniska w Dortmundzie wybrała Heike Heim na swoją nową przewodniczącą. Ponadto firma audytorska PricewaterhouseCoopers GmbH potwierdziła roczne sprawozdanie finansowe za rok 2022.

  Dowiedz się więcej
 • Brak zmian w godzinach pracy
  Lotnisko w Dortmundzie otrzymuje uzupełnione zezwolenie

  Spółka Flughafen Dortmund GmbH otrzymała dziś drugie uzupełnione  zezwolenie lotnicze od władz okręgu Münster. Ze względu na uzupełnienie zezwolenia, obecne godziny pracy pozostają niezmienione.

  Dowiedz się więcej
 • Pierwsze loty do Erewań rozpoczęte
  Wizz Air lata non-stop z Dortmundu do Armenii w niedziele i środy

  W niedzielę 30 kwietnia 2023 roku węgierskie linie lotnicze Wizz Air wystartowały po raz pierwszy z Dortmundu do Erewań. Na płycie lotniska załogę powitał Guido Miletic, szef Airport Services oraz Marketing & Sales w Dortmundzie. 

  Dowiedz się więcej
 • Więcej pasażerów na Wielkanoc
  Lotnisko w Dortmundzie osiąga pozytywny bilans wakacyjny

  Z 142 425 pasażerami, a tym samym wzrostem o 21,6 procent w porównaniu z rokiem poprzednim (117 098 pasażerów), lotnisko w Dortmundzie rysuje konsekwentnie pozytywny bilans świąteczny. Tym samym wyraźnie przekroczone zostały liczby z rekordowego roku 2019, w którym z oferty lotniczej w okresie świąt wielkanocnych skorzystało 127.829 podróżnych. 

  Dowiedz się więcej
 • Ósma destynacja w Rumunii
  Nowy cel podróży: Brasov

  Od 2 września Wizz Air obiera kurs na Brasov w Rumunii. Pasażerowie będą mogli wtedy dwa razy w tygodniu latać z lotniska w Dortmundzie do największego miasta w Transylwanii.

  Dowiedz się więcej
 • Lotnisko dalej na ścieżce wzrostu 
  Liczba pasażerów w pierwszym kwartale 2023 roku na najwyższym dotychczasowym poziomie

  W pierwszym kwartale 2023 roku z usług lotniska Dortmund Airport skorzystało 592 300 podróżnych. Oznacza to wzrost o 46,2 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym i był to najlepszy początek roku w historii portu lotniczego.

  Dowiedz się więcej
 • Rozpoczęcie sezonu letniego z nowym rozkładem lotów
  43 kierunków z Dortmundu

  W niedzielę 26 marca 2023 roku Dortmund Airport rozpoczął sezon letni i oferuje przeloty do łącznie 43 miejsc w 22 krajach.

  Dowiedz się więcej
 • Strajk Ver.di w dniu 27 marzec 2023 r.
  Regularne loty nie są możliwe

  Związek zawodowy United Services Union (ver.di) wezwał pracowników służb publicznych na lotnisku w Dortmundzie do całodniowego strajku w poniedziałek 27 marzec 2023 roku. Z powodu strajku nie będzie możliwe utrzymanie regularnych operacji lotniczych.

  Dowiedz się więcej
 • Ostatnie posiedzenie Rady Nadzorczej z udziałem Guntrama Pehlke
  Po 17 latach prezes i szef DSW21 przechodzi na emeryturę

  W piątek 17 marca 2023 roku odbyło się ostatnie posiedzenie Rady Nadzorczej spółki Flughafen Dortmund GmbH pod przewodnictwem Guntrama Pehlke. Minęło siedemnaście lat, odkąd Pan Pehlke został wybrany do rady nadzorczej i na jej przewodniczącego w 2006 roku. 

  Dowiedz się więcej
 • Pozytywny wynik operacyjny UE
  Lotnisko w Dortmundzie spełnia wytyczne UE 2 lata wcześniej niż planowano

  Przewidywany wynik roczny na rok 2022 wynosi minus 8,5 mln euro.  Oznacza to, że lotnisko w Dortmundzie po raz pierwszy osiągnie wymagany przez wytyczne UE dodatni wynik operacyjny (wynik roczny bez amortyzacji, odsetek i kosztów suwerennych) w wysokości 1,4 mln euro. Tym samym lotnisko wypełnia zobowiązania do osiągnięcia zrównoważonego wyniku operacyjnego do 2024 roku wcześniej niż planowano.

  Dowiedz się więcej
 • Bezpośrednie loty do Armenii
  Nowy kierunek: Erywań

  Linie lotnicze Wizz Air zapowiedziały, że od 29 kwietnia będzie można korzystać z bezpośredniego połączenia do Erywania. Pasażerowie dwa razy w tygodniu – w niedziele i środy – będą mogli latać z lotniska w Dortmundzie do stolicy Armenii.

  Dowiedz się więcej
 • Bilans roczny portu lotniczego Airport
  Dzięki wielu rekordom liczby pasażerów wynik przewyższył prognozy

  W ubiegłym roku z Dortmund Airport skorzystało ogółem 2 586 342 pasażerów. Dzięki dobrym miesiącom letnim z wieloma rekordami liczby pasażerów udało się mimo pandemii i działań wojennych w Europie przekroczyć prognozowaną liczbę 2,45 mln pasażerów.

  Dowiedz się więcej
 • Zmienione godziny otwarcia
  Terminal lotniska w Dortmundzie będzie miał inne godziny otwarcia na czas świąt.

  Prosimy o zwrócenie uwagi na zmienione godziny otwarcia terminalu lotniska w Dortmundzie w okresie świątecznym i noworocznym.

  Dowiedz się więcej
 • Duże wskaźniki wzrostu w Airport
  Rzut oka na rok 2022 i perspektywy na rok 2023

  Szef lotniska Ludger van Bebber na ostatnim posiedzeniu rady nadzorczej spółki Flughafen Dortmund GmbH w roku 2022 przedstawił tymczasowe dane dotyczące ruchu lotniczego w roku 2022. Oprócz tego przyjęto plan gospodarczy i finansowy na nadchodzący rok oraz przedstawiono perspektywy na nadchodzące miesiące.

  Dowiedz się więcej
 • Koronawirus: Informacje dla podróżnych

  Na tej stronie znajdziesz ważne informacje na temat sytuacji na lotnisku w Dortmundzie - zebrane tutaj linki dostarczą Ci dodatkowych informacji i wskazówek.

  Dowiedz się więcej
 • Dodatni bilans ferii jesiennych
  Liczba pasażerów znacznie powyżej poziomu sprzed kryzysu

  Dortmund Airport z przyjemnością kolejny raz odnotował duży popyt na swoje usługi. W okresie dwutygodniowych ferii jesiennych w Nadrenii Północnej-Westfalii port lotniczy w Dortmundzie spodziewał się około 144 000 pasażerów.

  Dowiedz się więcej
 • Strajk w Eurowings
  Nieprawidłowości i opóźnienia możliwe również w Dortmundzie

  Z powodu strajku w Eurowings, w okresie strajku od godziny 00:00 w poniedziałek, 17.10.2022 do godziny 23:59 w środę, 19.10.2022 mogą wystąpić również zakłócenia w Dortmundzie. 

  Dowiedz się więcej
 • Kontynuacja pozytywnego trendu
  Rekordowa liczba pasażerów również w trzecim kwartale 2022 roku

  W trzecim kwartale 2022 roku z lotniska w Dortmundzie skorzystało jako z portu lotniczego odlotu i przylotu 796 663 pasażerów – to wzrost o całe 10 procent w stosunku do roku ubiegłego (726 583 pasażerów).

  Dowiedz się więcej
 • Strajk kontrolerów ruchu lotniczego
  Zakłócenie operacji lotniczych możliwe również w Dortmundzie

  W związku ze strajkiem kontrolerów ruchu lotniczego we Francji, w okresie do 30 września 2022 roku w Dortmundzie mogą wystąpić również opóźnienia i odwołania lotów.

  Dowiedz się więcej
 • Odbył się pierwszy lot do Rzymu
  Wizz Air rozbudowuje sieć połączeń

  Dzisiaj po południu odbył się pierwszy start samolotu węgierskich linii lotniczych Wizz Air z Dortmundu do Rzymu.

  Dowiedz się więcej
 • Dortmund Airport na rekordowym kursie
  Najwyższa w historii liczba pasażerów

  Na dzisiejszym posiedzeniu rady nadzorczej Zarząd Dortmund Airport przedstawił sprawozdanie na temat aktualnego natężenia ruchu w porcie lotniczym w Dortmundzie. Przez kilka miesięcy z rzędu lotnisku w Dortmundzie udało się powtórzyć dotychczasowe rekordy liczby pasażerów.

  Dowiedz się więcej
 • Wznowienie lotów do Mołdawii
  Po raz pierwszy od początku wojny na Ukrainie

  Ze względu na rosyjską wojnę zaczepną na Ukrainie i związane z nią zakazy lotów, z Dortmundu nie można było już także latać do poszczególnych miejsc. Mołdawia graniczy z Ukrainą. Loty z Dortmundu do Kiszyniowa są znów możliwe od 6 września. 

  Dowiedz się więcej
 • Rekordowa liczba pasażerów
  Czerwiec 2022 roku z najlepszym wynikiem dla tego miesiąca w historii portu lotniczego

  Liczba pasażerów korzystających z portu lotniczego w Dortmundzie rośnie: w drugim kwartale 2022 roku w Dortmund Airport odprawiono 693 798 podróżnych.

  Dowiedz się więcej
 • Z Dortmundu do Rzymu
  Wizz Air oferuje loty do nowego miejsca we Włoszech

  Od 5 września węgierskie linie lotnicze Wizz Air proponują trzy razy w tygodniu połączenia z Dortmundu do Rzymu-Fiumicino.

  Dowiedz się więcej
 • Z Dortmundu do Hévíz (Balaton)
  Wizz Air oferuje loty do nowego miejsca na Węgrzech

  Linie lotnicze Wizz Air poszerzają swoją ofertę lotów z lotniska Dortmund Airport: od tego lata pasażerowie mają możliwość podróży liniami Wizz Air bezpośrednio z Dortmundu nad Balaton.

  Dowiedz się więcej
 • Więcej ofert niż przed pandemią
  Nowy letni rozkład lotów zapewnia bogatą ofertę podróży

  Lotnisko Dortmund Airport punktualnie w terminie rozpoczęcia sezonu letniego 27 marca obrało ścieżkę wzrostu: nowy rozkład lotów oferuje pasażerom około 30% więcej celów podróży niż przed pandemią.

  Dowiedz się więcej
 • Eurowings bierze kurs na Wenecję
  Uzupełnienie letniego rozkładu lotów o nowy kierunek

  Od tego lata pasażerowie mogą latać liniami Eurowings z Dortmundu bezpośrednio do tego popularnego celu wakacyjnych podróży.

  Dowiedz się więcej
 • Wizz Air zawiesza loty na Ukrainę
  Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę wizzair.com lub skontaktuj się z centrum obsługi telefonicznej linii lotniczej

  W związku z aktualnymi wydarzeniami na Ukrainie i zamknięciem tamtejszej przestrzeni powietrznej, Wizz Air z przykrością informuje swoich klientów, że jest zmuszony tymczasowo zawiesić wszystkie operacje w tym kraju.

  Dowiedz się więcej
 • Nowe ostrzeżenia pogodowe dla NRW
  Możliwe zakłócenia w ruchu lotniczym z powodu burzy w dniu 18 lutego

  W związku z prognozowanym silnym wiatrem i wichurami mogą wystąpić zakłócenia w ruchu lotniczym.

  Dowiedz się więcej
 • Burze w NRW
  Możliwe zakłócenia w ruchu lotniczym z powodu burzy w dniu 17 lutego

  W związku z prognozowanym silnym wiatrem i wichurami mogą wystąpić zakłócenia w ruchu lotniczym.

  Dowiedz się więcej
 • Nowy pas Fast Line na lotnisku w Dortmundzie
  Pas Fast Line do kontroli bezpieczeństwa oszczędza czas przed odlotem
 • Z Wizz Air znów do Larnaki
  Od 9 października wracają loty non stop z Dortmundu na Cypr

  Wizz Air, najszybciej rozwijające się linie lotnicze w Europie, znowu połączą zachodnie Niemcy z Larnaką, miastem portowym na południowym wschodzie śródziemnomorskiej wyspy.

  Dowiedz się więcej
 • Ryanair lata z Dortmundu do Zagrzebia
  Samoloty odlatują w każdy poniedziałek i piątek

  Irlandzkie linie lotnicze Ryanair latają do stolicy Chorwacji w każdy poniedziałek i piątek. Ryanair umacnia w ten sposób swoją pozycję trzecich co do wielkości linii lotniczych w Dortmundzie.

  Dowiedz się więcej
 • SunExpress znów lata z Dortmundu
  Możliwość bezpośredniego lotu do Turcji

  Od weekendu SunExpress znów regularnie lata z Dortmundu do Izmiru. Podróżni mogą korzystać z tego połączenia w miesiącach letnich w każdy wtorek i sobotę. 

  Dowiedz się więcej
 • Z Dortmundu do Zagrzebia
  Leć z Ryanair od września do stolicy Chorwacji

  Od 3 września irlandzkie linie lotnicze Ryanair będą latać dwa razy w tygodniu z Dortmundu do Zagrzebia. W każdy piątek i poniedziałek podróżni dotrą do stolicy Chorwacji w mniej niż dwie godziny.

  Dowiedz się więcej
 • Eurowings poleci z Dortmundu do Rodos
  Siedem nowych kierunków na lato

  Zaledwie kilka dni temu linie lotnicze Eurowings ogłosiły, że na lotnisku w Dortmundzie stacjonować będzie drugi samolot. Wiąże się to ze znacznym rozszerzeniem dotychczasowej oferty, zwłaszcza do destynacji turystycznych.

  Dowiedz się więcej
 • Eurowings ogłasza nowe połączenia
  Lotnisko Dortmund staje się oficjalnym portem macierzystym drużyny BVB Airbus

  Linie lotnicze Eurowings stawiają na Dortmund: W letnim rozkładzie lotów na rok 2021 spółka-córka Lufthansy znacznie rozszerzy swoją ofertę i zaoferuje podróżnym z Dortmundu sześć kolejnych atrakcyjnych miejsc urlopowych w Hiszpanii, Włoszech i Grecji.

  Dowiedz się więcej
 • Wizz Air leci z Dortmundu na Majorkę
  Linia lotnicza reaguje na wysoki popyt

  Od 1 kwietnia Wizz Air będzie latał z Dortmundu na Majorkę w każdy czwartek i niedzielę. Linia lotnicza reaguje w ten sposób na duży popyt i włącza do swojego programu najpopularniejszą wyspę wypoczynkową Niemców. 

  Dowiedz się więcej
 • Wizz Air ogłasza zimowy rozkład lotów
  Większa elastyczność dla podróżnych

  Zaledwie kilka dni temu Wizz Air udostępnił do rezerwacji letni rozkład lotów na rok 2021. Już teraz podróżni mogą rezerwować loty na sezon zimowy 2021/2022. Pasażerowie mogą wybierać spośród 41 kierunków w 23 krajach.

  Dowiedz się więcej
 • Nowy letni cel podróży z DTM
  Proszę lecieć na wybrzeże Morza Czarnego liniami Wizz Air

  Od 10 czerwca do 11 września pasażerowie będą mieli możliwość podróżowania z lotniska w Dortmundzie do Burgas. Wizz Air lata do tego miasta w Bułgarii we wtorki, czwartki i soboty.

  Dowiedz się więcej
 • Wizz Air ogłasza letni rozkład lotów
  45 destynacji w 24 krajach

  Loty przewidziane w rozkładzie letnim węgierskich linii lotniczych Wizz Air z lotniska w Dortmundzie w większości są już dostępne do rezerwacji. Linie planują od kwietnia do października połączenia bezpośrednie z Dortmundu do 45 destynacji w 24 krajach.

  Dowiedz się więcej
 • Badania PCR na lotnisku w Dortmundzie
  Medicare odpowiada na zapotrzebowanie

  Od 1 stycznia 2021 roku Medicare prowadzi centrum testowe COVID-19 na piętrze przylotów na lotnisku w Dortmundzie. Od 8 lutego chętni mieszkańcy będą mogli wykonać tam test PCR.

  Dowiedz się więcej
 • Z Dortmundu do Sarajewa
  Kolejne poszerzenie siatki połączeń linii lotniczych Wizz Air

  Węgierskie linie lotnicze Wizz Air poszerzają swoją ofertę lotów z Dortmundu: od 20 maja 2021 roku we wtorki, czwartki i soboty pasażerowie będą mogli polecieć z Dortmundu do Sarajewa.

  Dowiedz się więcej
 • Poszerzenie oferty linii lotniczych w DTM
  Sky Express poleci z Dortmundu do Heraklionu

  Dobre wiadomości dla wszystkich fanów Grecji: od 23 maja 2021 roku samoloty Sky Express będą we wtorki i niedziele latać z Dortmundu do Heraklionu.

  Dowiedz się więcej
 • EasyJet wraca na lotnisko w Dortmundzie
  Londyn-Luton z powrotem w programie lotów

  Po tym jak brytyjskie linie lotnicze easyJet odwołały z powodu pandemii koronawirusa wszystkie loty z lotniska w Dortmundzie, ponownie udostępniają połączenie do Londynu-Luton na letni rozkład lotów w 2021 roku.

  Dowiedz się więcej
 • Lotnisko w Dortmundzie przeprowadza bilans: Falowo przez kryzys
  Liczba pasażerów spadła o 55 procent w 2020 r.

  W 2020 roku z lotniska w Dortmundzie skorzystało 1 220 624 pasażerów. Oznacza to 55-procentowy spadek liczby pasażerów w porównaniu z rekordowym rokiem 2019. Liczba lotów spadła w tym samym okresie o 48%.

  Dowiedz się więcej
 • Centrum szybkich testów na COVID-19
  Otwarcie centrum diagnostycznego na lotnisku Dortmund Airport w dniu 01.01.2021

  Zgodnie z nowym rozporządzeniem rządu krajowego Nadrenii Północnej-Westfalii, każdy pasażer przylatujący z obszaru podwyższonego ryzyka musi po wylądowaniu na lotnisku okazać wynik testu na COVID-19 lub poddać się takiemu testowi.

  Dowiedz się więcej
 • Zmienione godziny otwarcia
  W Sylwestra i w Nowy Rok obowiązują inne godziny otwarcia terminalu portu lotniczego w Dortmundzie.

  Ze względu na ograniczone loty w Sylwestra i Nowy Rok, terminal na lotnisku w Dortmundzie nie będzie otwarty jak zwykle. 

  Dowiedz się więcej
 • Zmiana dyrektora zarządzającego
  Po siedmiu latach zajmowania stanowiska Udo Mager przechodzi na emeryturę

  To jeden z ostatnich dni, które Udo Mager spędza na stanowisku dyrektora zarządzającego lotniska w Dortmundzie. Przez siedem dobrych lat dbał o interesy firmy i jej pracowników. Następca Magera zna tę branżę. Od 1 października za działalność lotniska w Dortmundzie będzie odpowiedzialny Ludger van Bebber, poprzednio dyrektor zarządzający lotniska Weeze.

  Dowiedz się więcej
 • 18 nowych miejsc docelowych
  Wizz Air stacjonuje trzy samoloty na lotnisku Dortmund Airport

  W czwartek, 18 czerwca, węgierskie linie lotnicze Wizz Air i Dortmund Airport ogłosiły na wspólnej konferencji prasowej, że od sierpnia 2020 r. Wizz Air będzie stacjonował na lotnisku w Dortmundzie trzy Airbusy A320.

  Dowiedz się więcej
 • Wznowienie ruchu lotniczego
  Wdrożenie środków ochrony pasażerów i pracowników

  Port lotniczy Dortmund Airport wykorzystał ubiegłe tygodnie, aby się przygotować do wznowienia ruchu lotniczego. Zostały podjęte szeroko zakrojone działania w zakresie środków higieny, aby umożliwić pasażerom bezpieczne podróżowanie również w czasie pandemii koronawirusa.

  Dowiedz się więcej
 • Storm warning
  Air traffic at Dortmund Airport may be affected

  Weather warning from the German Meteorological Service (DWD): A severe storm is expected to hit North Rhine-Westphalia from Sunday (09.02.2020). Depending on the strength of the storm, this may lead to disruptions and restrictions in air traffic.

  Dowiedz się więcej
 • Rekordowy rok dla portu lotniczego
  Dortmund Airport w gronie 10 największych portów lotniczych w Niemczech

  „Nie tylko zrealizowaliśmy nasz cel, aby w roku 2019 gościć w naszym porcie lotniczym 2,5 milionów pasażerów, lecz znacznie go przekroczyliśmy. To dla nas powód do dużej satysfakcji, ponieważ wzrost ten nie tylko znacznie przewyższa rozwój w branży, lecz również drugi raz z rzędu po roku 2018 stawia nas na czele pod względem wzrostu liczby pasażerów”, tak szef portu lotniczego Udo Mager komentuje bilans pasażerów lotniska Dortmund Airport w roku 2019.

  Dowiedz się więcej
 • Zmienione godziny otwarcia
  Godziny otwarcia terminalu na lotnisku w Dortmundzie różnią się od dni świątecznych.

  Ze względu na ograniczone połączenia lotnicze w Wigilię i Sylwestra, terminal na lotnisku w Dortmundzie nie będzie otwarty jak zwykle. Zmieniają się również czasy przejazdu autobusów.

  Dowiedz się więcej
 • Nowy rekord pasażerów w Dortmundzie
  W 2019 r. lotnisko w Dortmundzie odnotowało największy wolumen pasażerów w swojej historii.

  Victoria Popp miała powód do radości: została 2 331 027. pasażerem na lotnisku w Dortmundzie w 2019 roku. Liczba ta jest bardzo szczególna dla tego lotniska. Ponieważ właśnie przy tej liczbie pasażerów odnotowano kolejny rekord ich liczby. W środę 13 listopada został pobity poprzedni rekord z 2008 roku.

  Dowiedz się więcej
 • Laudamotion ogłasza loty z lotniska w Dortmundzie
  Od marca 2020 roku codziennie do Wiednia

  Linie lotnicze Laudamotion od 29 marca 2020 roku będą latać codziennie z lotniska w Dortmundzie do Wiednia. Austriackie linie lotnicze uzupełnią ofertę Wizz Air na trasie z letniego rozkładu lotów w 2020 roku.

  Dowiedz się więcej
 • Lotnisko w Dortmundzie zmierza do rekordowego roku
  Wynik dwóch milionów pasażerów przekroczono już w trzecim kwartale

  Próg dwóch milionów pasażerów, który dwa lata temu był jeszcze deklarowanym celem lotniska w Dortmundzie, został przekroczony już w trzecim kwartale tego roku.

  Dowiedz się więcej
 • Koniec wakacji: Lotnisko w Dortmundzie przedstawia podsumowanie
  Blisko 385 000 pasażerów podczas letnich wakacji

  W trakcie sześciotygodniowych wakacji w Nadrenii Północnej-Westfalii z lotniska w Dortmundzie skorzystało 384 963 pasażerów. W porównaniu z rokiem poprzednim odnotowaliśmy wzrost o 16,3%.

  Dowiedz się więcej
 • Pierwszy lot do Ochrydy
  Wizz Air od 15 lat na lotnisku w Dortmundzie

  15 lat temu z lotniska w Dortmundzie wystartował do Katowic pierwszy samolot Wizz Air. Przy okazji tego jubileuszu otwarto nowe połączenie: Od 2.07.2019 we wtorki i soboty węgierskie linie latają  do Ochrydy w Macedonii Północnej.

  Dowiedz się więcej
 • Wystartował pierwszy samolot do Pałągi
  Wizz Air rozszerza swoją ofertę w Dortmundzie.

  W Niedzielę Wielkanocną pierwsi podróżni skorzystali z okazji, aby polecieć z Wizz Air do popularnego kurortu wypoczynkowego w Połądze. Dwa razy w tygodniu, w niedzielę i w środę, węgierskie linie lotnicze oferują loty do bałtyckiego kurortu na Litwie. Guido Miletic, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży na lotnisku w Dortmundzie, i Davina Ungruhe, rzecznik prasowy na lotnisku w Dortmundzie, powitali załogę na płycie lotniska.

  Dowiedz się więcej
 • Nowa linia lotnicza w Porcie Lotniczym w Dortmundzie
  BUZZ od zimy oferuje loty do Katowic

  Polska spółka córka linii Ryanair, BUZZ, od sezonu zimowego 2019/2020 zapewni dziesięć przelotów tygodniowo do Katowic.

  Dowiedz się więcej
 • Pełne zamknięcie B1 w obszarze AS Sölde
  Rozbudowa autostrady A 40 utrudnia dojazd do lotniska Dortmund

  Uwaga kierowcy: Przedłużenie autostrady A 40 jest w pełnym rozkwicie.Pomiędzy połączeniem/dojazdem Dortmund-Ost a węzłem Dortmund/Unna, dzisiejsza federalna autostrada B1 będzie rozszerzana na odcinku 9,5 km od od czterech do sześciu pasów ruchu. 

  Dowiedz się więcej
 • Parking bez rezerwacji
  Bilety z funkcją portfela pozwalające na wjazd na lotnisko w Dortmundzie bez papierowych dokumentów

  Planowanie podróży odbywa się obecnie błyskawicznie. Loty i hotele rezerwuje się bezproblemowo. Ale przejdźmy do szczegółów. Dojazd na lotnisko odgrywa ważną rolę. Im lepiej to przemyślisz, tym szybciej i spokojniej zaczniesz wakacje.

  Dowiedz się więcej
 • Dalszy wzrost liczby pasażerów w 2018 roku
  Dziesięć nowych tras zapewnia rozwój lotniska w Dortmundzie

  Lotnisko w Dortmundzie cieszy się coraz większą popularnością: W 2018 r. skorzystało z niego 2 284 176 pasażerów, o 14% więcej niż w 2017 r. Oznacza to, że prognozowany wzrost może zostać przekroczony. W sumie na lotnisku Dortmund Airport startowało i lądowało 15 189 samolotów z 38 różnych destynacji.

  Dowiedz się więcej
 • Nowy cel w zasięgu wzroku: Z Dortmundu do Połągi na Litwie
  Wizz Air ogłasza nowe połączenie lotnicze na lato 2019 roku.

  Od 21 kwietnia 2019 r. węgierskie linie lotnicze Wizz Air zapraszają klientów portu lotniczego w Dortmundzie na bezpośredni lot do Połągi na Litwie.

  Dowiedz się więcej
 • W jesiennym okresie urlopowym utrzymuje się tendencja wzrostowa
  Na lotnisku w Dortmundzie zarejestrowano o 12,8% więcej pasażerów

  Lotnisko w Dortmundzie zamyka tegoroczny jesienny okres urlopowy mając o 12,8% więcej pasażerów. Podczas dwutygodniowych ferii w Nadrenii Północnej-Westfalii z lotniska w Dortmundzie skorzystało 108 678 pasażerów.

  Dowiedz się więcej
 • Bezpośredni lot z Dortmundu do Tirany
  Uruchomiono jedno bezpośrednie połączenie z Nadrenii Północnej-Westfalii do Tirany

  Wczoraj wieczorem pierwsza maszyna wystartowała na nową trasę z Dortmundu do Tirany. Stolica Albanii jest pierwszą z pięciu nowych destynacji, które węgierska linie lotnicze Wizz Air wprowadzają w swoim zimowym rozkładzie lotów. 

  Dowiedz się więcej
 • Ryanair zmienia wytyczne dotyczącą bagażu
  Od 01.11.2018 bezpłatnie można zabrać ze sobą tylko jedną małą torbę

  Linie Ryanair, 01.11.2018 r. zmieniają wytyczne dotyczące bagażu podróżnego. Dotyczy to w szczególności pasażerów, którzy chcą podróżować tylko z bagażem podręcznym. 

  Dowiedz się więcej
 • Wizz Air: nowe zasady dotyczące bagażu
  Zmiany dotyczące bagażu podręcznego i rejestrowanego w skrócie

  Z dniem 1.11.2018 r. węgierskie linie lotnicze Wizz Air wprowadzają nowe zasady dotyczące bagażu w samolotach.

  Dowiedz się więcej
 • Sezon zimowy 2018/2019
  Bezpośrednio z lotniska w Dortmundzie można dolecieć do 37 miejsc docelowych w 22 krajach

  Od 28.10.2018 r. zegary w Niemczech znów chodzą inaczej. Nadszedł czas zimowy! W porcie lotniczym w Dortmundzie sezon zimowy 2018/2019 rozpoczęliśmy w momencie zmiany czasu, dodając 5 nowych lub ponownie wprowadzonych miejsc docelowych.

  Dowiedz się więcej
 • Więcej ofert w sezonie zimowym
  Wizz Air wprowadza pięć nowych tras

  Sezon zimowy na lotnisku w Dortmundzie rozpocznie się w niedzielę 28 października 2018 roku i obejmie łącznie 37 miejsc docelowych w 22 krajach. Oprócz dużych miast, takich jak Monachium, Londyn i Budapeszt, z lotniska w Dortmundzie można szybko dotrzeć do wielu innych atrakcyjnych miast w Europie Środkowej, Południowej i Wschodniej. 

  Dowiedz się więcej
 • Więcej pasażerów w trzecim kwartale
  Nowe połączenia Wizz Air napędzają rozwój

  W trzecim kwartale port lotniczy w Dortmundzie kontynuował tendencje wzrostowe z poprzednich okresów i nadal zwiększała się tam liczba pasażerów. W okresie od lipca do września 2018 roku było łącznie 16,1% więcej pasażerów niż w tym samym okresie roku poprzedniego. Wzrost liczby pasażerów w trzecim kwartale wynikał głównie z nowych połączeń wprowadzonych w ciągu roku, wzrostu ich częstotliwości na popularnych trasach oraz z dużego natężenia ruchu pasażerskiego w okresie wakacyjnym. Port lotniczy w Dortmundzie jest obecnie jedynym z 22 międzynarodowych lotnisk ADV, które wykazują dwucyfrowy skumulowany wzrost.

  Dowiedz się więcej
 • Bilans pośredni w porcie lotniczym dzięki wzrostowi liczby pasażerów
  1,5 miliona pasażerów od stycznia do sierpnia 2018 r.

  Na posiedzeniu rady nadzorczej Portu Lotniczego Dortmund GmbH przedstawiono rozwój transportu od stycznia do sierpnia 2018 r. Prezes portu lotniczego Udo Mager z zadowoleniem patrzył na liczby dotyczące przewozów za pierwszych sześć miesięcy, ponieważ 1,5 miliona pasażerów oznacza wyraźny wzrost ich liczby w porcie lotniczym.

  Dowiedz się więcej
 • Zarząd okręgu Münster akceptuje dłuższy czas pracy w Dortmund Airport
  Ograniczony ruch lotniczy między godziną 22.00 a 23.30 możliwy od zaraz

  Zarząd Portu Lotniczego Dortmund GmbH zajmuje poniższe stanowisko wobec decyzji zarządu okręgu Münster w sprawie wydłużenia czasu pracy: Prezes Udo Mager: „Cieszymy się, że zarząd okręgu Münster podjął decyzję o wydłużeniu czasu pracy Dortmund Airport. Niestety, wbrew naszemu wnioskowi zezwolenie nie uwzględnia w całej rozciągłości koniecznych z punktu widzenia portu lotniczego czasu pracy i operacji lotniczych.”

  Dowiedz się więcej
 • Przelot z Dortmundu do Albanii i do Kosowa 
  W przyszłości Wizz Air połączy Dortmund z Tiraną i Prisztiną 
 • Kolejny rumuński cel w siatce tras z Dortmundu 
  Otwarcie nowej trasy lotów do Jassy 
 • Wizz Air zapowiada nową trasę do Kiszyniowa 
  Można rezerwować bilety lotnicze z Dortmundu do Mołdawii
 • Już teraz pomyśl o parkowaniu!
  Zagwarantuj sobie miejsce parkingowe na terenie Dortmund Airport już w cenie 19 € za cały okres parkowania.

  W wielu miejscach planowanie urlopów na rok 2018 toczy się pełną parą albo już zostało zakończone. Lot został zarezerwowany z rabatem za wczesną rezerwację, wymarzony hotel zapewniony po cenie promocyjnej. A jak przedstawia się kwestia dojazdu i wyjazdu? Gdzie podczas urlopu ma stać samochód?

  Dowiedz się więcej
 • Bezpłatne Wi-Fi
  W terminalu Dortmund Airport można teraz surfować bezpłatnie i bez ograniczeń

  Od 5 marca 2018 r. w terminalu Dortmund Airport Wi-Fi jest dostępne bezpłatnie dla pasażerów i gości. 

  Dowiedz się więcej
 • Stała liczba pasażerów w czasie ferii jesiennych
  96 321 podróżujących skorzystało z lotniska w Dortmundzie

  Podczas dwutygodniowych ferii jesiennych, które w tym roku przypadały na ostatni tydzień października i pierwszy tydzień listopada, razem z lotniska w Dortmundzie skorzystało 96 321 pasażerów. 

  Dowiedz się więcej
 • Nowy PANTHER
  Lotniskowa straż pożarna otrzyma pierwszy w Niemczech pojazd nowego modelu Rosenbauer

  Na początku października straż pożarna na lotnisku w Dortmundzie włączyła do swojej floty długo oczekiwany pojazd: PANTHER 6 x 6 od producenta pojazdów gaśniczych firmy Rosenbauer.

  Dowiedz się więcej
 • Więcej pasażerów portu lotniczego w trzecim kwartale
  Więcej kierunków w zimowym rozkładzie lotów

  Lekkie zwiększenie liczby pasażerów, które można było zaobserwować w pierwszym półroczu 2017 roku, było kontynuowane w trzecim kwartale, a z końcem września, w którym z lotniska w Dortmundzie korzystało 5,3 procent pasażerów więcej niż w roku 2016, wynik jeszcze się polepszył.

  Dowiedz się więcej
 • Otwarto now tras lotÛw do Warny
  Wizz Air tworzy nowe poBczenie lotnicze z Dortmundu do BuBgarii.

  Z pocztkiem wakacji oferta przelotÛw w porcie lotniczym w Dortmundzie zostaje poszerzona o poBczenie wgierskich linii lotniczych Wizz Air. Dzi[ po raz pierwszy pasa|erowie zajli miejsca w samolocie Wizz Air, ktÛry od zaraz dwa razy w tygodniu bdzie Bczy Dortmund z Warn nad Morzem Czarnym. Samoloty do Warny odlatuj teraz zawsze w poniedziaBki i pitki.

  Dowiedz się więcej
 • Port lotniczy w Dortmundzie jest pionierem w stosowaniu biuletynÛw marketingowych
  Pierwsze miejsce wśród firm przewozowych

  W badaniu przeprowadzonym przez firmę konsultingową Absolit Consulting, w którym przeanalizowano aktywność wysyłania aktualności i wiadomości e-mail w firmach turystycznych działających na terenie Niemiec, port lotniczy Dortmund znajduje się na pierwszym miejscu wśród 20 firm przewozowych uwzględnionych w badaniach.

  Dowiedz się więcej
 • Drugie wejście do strefy bezpieczeństwa
  Wdrożono nowe sposoby kontroli

  19 grudnia 2016 roku otwarto drugie wejście do obszaru bezpieczeństwa w terminalu odlotów. Na stanowiskach kontroli pasażerów A i B oddano do dyspozycji pasażerów 7 pasów ruchu, co w przyszłości pozwoli uniknąć kolejek nawet w godzinach szczytu.

  Dowiedz się więcej
 • Port lotniczy w Dortmundzie podsumowuje wakacje
  278 501 pasażerów w okresie wakacyjnym

  W trakcie sześciotygodniowych wakacji z portu lotniczego w Dortmundzie skorzystało 278 501 pasażerów. Około 34 675 z nich odbyło podróż do Palma de Mallorca i z powrotem. Ta należąca do Balearów wyspa była najpopularniejszym celem podróży w tym roku.

  Dowiedz się więcej
 • Pierwszy lot z Dortmundu do Niszu
  Wizz Air uruchamia nowe połączenie z Serbią

  20 sierpnia węgierskie linie lotnicze Wizz Air rozpoczęły obsługę nowego połączenia z portu lotniczego w Dortmundzie. Od teraz podróżni mogą trzy razy w tygodniu polecieć z dortmundzkiego lotniska do serbskiego miasta Nisz.

  Dowiedz się więcej
 • Nowy cel z portu lotniczego w Dortmundzie
  Wizz Air ustanawia połączenie z Dortmundu do Niszu

  20 sierpnia 2016 otwarte zostanie połączenie lotnicze pomiędzy Zagłębiem Rury i serbskim portem lotniczym Nisz - Konstantin Veliki.

  Dowiedz się więcej
 • Po raz pierwszy do Gruzji.
  Nowe połączenie lotnicze Wizz Air pomiędzy Dortmundem a Kutaissi.

  Zagłębie Ruhry zyska po raz pierwszy połączenie lotnicze z Gruzją. Od 25 września 2016 roku samoloty Wizz Air latać będą dwa razy w tygodniu z gruzińskiego porty lotniczego Kopitnari do Dortmunu.

  Dowiedz się więcej
 • Jedna witryna na różne urządzenia
  Witryna internetowa lotniska w Dortmundzie

  Witryna lotniska w Dortmundzie jest wyświetlana w prawidłowym formacie na wszystkich typach urządzeń — komputerach, smartfonach i tabletach. 

  Dowiedz się więcej
 • Heinemann poszerza ofertę
  Otwarcie drugiego sklepu wolnocłowego Heinemann

  Heinemann zaprasza do nowo otwartego sklepu wolnocłowego, w którym można przed wylotem miło spędzić czas na zakupach. To już drugi punkt tej firmy na dortmundzkim lotnisku.

  Dowiedz się więcej
 • Nowe przepisy dotyczące e-papierosów
  Od teraz dozwolone tylko w bagażu podręcznym

  Ponieważ odnotowano wiele przypadków pożarów spowodowanych włączeniem się e-papierosa w bagażu rejestrowanym, podróżni mogą je teraz wyłącznie wnosić do samolotu w bagażu podręcznym.

  Dowiedz się więcej
 • Napływ pasażerów w trzecim kwartale
  Rozwój poniżej poziomu z ubiegłego roku

  Na trzy miesiące przed końcem roku liczby pasażerów obsługiwanych na dortmundzkim lotnisku są o 1,3 procent wyższe niż w pierwszych trzech kwartałach ubiegłego roku.

  Dowiedz się więcej
 • Dodatni bilans półroczny
  Liczba pasażerów większa także w drugim kwartale

  W pierwszej połowie 2015 roku z usług dortmundzkiego portu lotniczego skorzystał prawie milion pasażerów (932 103 osoby), czyli o 6,0 procent więcej niż w pierwszym półroczu roku ubiegłego. Również w drugim kwartale tego roku lotnisko w Dortmundzie mogło się pochwalić rosnącymi liczbami pasażerów.

  Dowiedz się więcej
 • Nowa usługa dla pasażerów
  Stanowisko foliowania bagażu rejestrowanego

  Wgniecenia w walizkach, uszkodzone uchwyty i zamki, zagubione rzeczy osobiste: dzięki nowej maszynie do foliowania bagażu w terminalu dortmundzkiego lotniska takie obrazki pozostaną wspomnieniami. Cena tej dodatkowej dawki spokoju to 7 euro. 

  Dowiedz się więcej
 • Przepisy dotyczące bagażu podręcznego
  Urządzenia elektryczne w bagażu podręcznym

  Od 10 kwietnia pasażerowie w punktach kontroli bezpieczeństwa będą musieli wyjąć z kieszeni większe urządzenia elektroniczne (np. smartfony, suszarki do włosów, kamery, golarki). Urządzenia będą sterowane oddzielnie w instalacji X-Ray. Wcześniej regulacja ta ograniczała się do tabletów i laptopów.

  Dowiedz się więcej
 • Wielki popyt na połączenia z Warszawą
  Wizz Air poszerza swoją ofertę jeszcze przed pierwszym lotem

  Ze względu na olbrzymi popyt Wizz Air poszerza swoją ofertę lotów z Dortmundu do Warszawy jeszcze przed inauguracją nowego połączenia. Od marca 2015 roku linie lotnicze połączą port lotniczy Zagłębia Ruhry z polską stolicą. W przeciwieństwie do początkowych planów linie Wizz Air nie będą wykonywać połączeń z warszawskim portem lotniczym im.

  Dowiedz się więcej
 • Trzecie lotnisko pod względem wielkości w Nadrenii Północnej-Westfalii
  Port lotniczy w Dortmundzie za Düsseldorfem i Kolonią/Bonn

  Dortmundzkie lotnisko jest trzecim pod względem wielkości w Nadrenii Północnej-Westfalii. W 2014 roku więcej pasażerów odprawiono i przyjęto tylko w Düsseldorfie i Kolonii/Bonn. Stowarzyszenie Flughafenverband ADV opublikowało właśnie dane, które to potwierdzają.

  Dowiedz się więcej
 • Stały wzrost liczby pasażerów
  Pasażerowie odlatują do Londynu

  Liczba pasażerów obsługiwanych na dortmundzkim lotnisku stale wzrasta. Również w 2014 roku zaobserwowano więcej podróżnych w porównaniu z rokiem poprzednim. Łączna liczba osób korzystających z portu lotniczego w Zagłębiu Ruhry wyniosła już 1 965 802, co oznacza wzrost o 2,2 procent w porównaniu z rokiem 2013.

  Dowiedz się więcej
 • Nowa witryna internetowa
  Komunikacja zgodnie z najnowszymi standardami

  Jesteś pasażerem i chcesz uzyskać informacje o godzinie przylotu lub odlotu? Chcesz wiedzieć, na którym stanowisku masz odprawę i do której bramki podejść? A może mieszkasz w pobliżu i interesują Cię poziomy hałasu, jaki wytwarzają samoloty? Być może chcesz zostać naszym partnerem handlowym i dowiedzieć się, jak możemy zareklamować Twoją firmę? Port lotniczy w Dortmundzie opracowuje swoje strony internetowe zgodnie z najnowszymi standardami.

  Dowiedz się więcej
 • Pierwszy lot do Sybinu
  Wizz Air uruchamia nowe połączenie z Rumunią

  W niedzielę airbus należący do linii Wizz Air po raz pierwszy odleciał w kierunku Sybinu. Ten największy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej obsługuje teraz połączenie między Zagłębiem Ruhry a rumuńskim Siedmiogrodem dwa razy w tygodniu (w środy i niedziele).

  Dowiedz się więcej