Obszar treści głównej

Aktualności lotniskowe

Wiadomości z lotniska w Dortmundzie

 • Już teraz pomyśl o parkowaniu!
  Zagwarantuj sobie miejsce parkingowe na terenie Dortmund Airport już w cenie 19 € za cały okres parkowania.

  W wielu miejscach planowanie urlopów na rok 2018 toczy się pełną parą albo już zostało zakończone. Lot został zarezerwowany z rabatem za wczesną rezerwację, wymarzony hotel zapewniony po cenie promocyjnej. A jak przedstawia się kwestia dojazdu i wyjazdu? Gdzie podczas urlopu ma stać samochód?

  Dowiedz się więcej
 • Strajk ostrzegawczy służb publicznych
  We wtorek 20.03.2018 r. na terenie miasta Dortmund nie będą kursować żadne linie kolejki miejskiej ani linie autobusowe.

  Związki zawodowe ver.di zapowiedziały na wtorek całodzienny strajk ostrzegawczy dla służby publicznej. Dotyczy to między innymi publicznego bliskiego przewozu osób.

  Dowiedz się więcej
 • Bezpłatne Wi-Fi
  W terminalu Dortmund Airport można teraz surfować bezpłatnie i bez ograniczeń

  Od 5 marca 2018 r. w terminalu Dortmund Airport Wi-Fi jest dostępne bezpłatnie dla pasażerów i gości. 

  Dowiedz się więcej
 • Zmienione godziny otwarcia
  W okresie świątecznym w terminalu Dortmund Airport obowiązują zmienione godziny otwarcia.

  Zwracamy uwagę na zmienione godziny otwarcia terminalu Dortmund Airport w okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra i Nowego Roku. Inny niż zwykle jest również rozkład jazdy AirportExpress!

  Dowiedz się więcej
 • Stała liczba pasażerów w czasie ferii jesiennych
  96 321 podróżujących skorzystało z lotniska w Dortmundzie

  Podczas dwutygodniowych ferii jesiennych, które w tym roku przypadały na ostatni tydzień października i pierwszy tydzień listopada, razem z lotniska w Dortmundzie skorzystało 96 321 pasażerów. 

  Dowiedz się więcej
 • Nowy PANTHER
  Lotniskowa straż pożarna otrzyma pierwszy w Niemczech pojazd nowego modelu Rosenbauer

  Na początku października straż pożarna na lotnisku w Dortmundzie włączyła do swojej floty długo oczekiwany pojazd: PANTHER 6 x 6 od producenta pojazdów gaśniczych firmy Rosenbauer.

  Dowiedz się więcej
 • Więcej pasażerów portu lotniczego w trzecim kwartale
  Więcej kierunków w zimowym rozkładzie lotów

  Lekkie zwiększenie liczby pasażerów, które można było zaobserwować w pierwszym półroczu 2017 roku, było kontynuowane w trzecim kwartale, a z końcem września, w którym z lotniska w Dortmundzie korzystało 5,3 procent pasażerów więcej niż w roku 2016, wynik jeszcze się polepszył.

  Dowiedz się więcej
 • Port lotniczy w Dortmundzie wita nowe linie
  Corendon Airlines Europe uruchamia nowe połączenie z Dortmundu do Egiptu

  Plan lotów lotniska w Dortmundzie stanie się dzięki temu bogatszy o jeden kierunek. Corendon Airlines Europe zapewnia podróżującym bezpośredni lot na trasie Dortmund – Hurghada (Egipt).

  Dowiedz się więcej
 • Z Dortmundu do Egiptu
  Od jesieni lataj do Hurghady liniami Corendon

  Jesieni w programie lotÛw portu w Dortmundzie na podrÛ|nych bdzie czekaBo kolejne miejsce warte odwiedzenia. To wBa[nie Hurghada w Egipcie wraca do rozkBadu lotÛw portu w Dortmundzie. 

  Dowiedz się więcej
 • Otwarto now tras lotÛw do Warny
  Wizz Air tworzy nowe poBczenie lotnicze z Dortmundu do BuBgarii.

  Z pocztkiem wakacji oferta przelotÛw w porcie lotniczym w Dortmundzie zostaje poszerzona o poBczenie wgierskich linii lotniczych Wizz Air. Dzi[ po raz pierwszy pasa|erowie zajli miejsca w samolocie Wizz Air, ktÛry od zaraz dwa razy w tygodniu bdzie Bczy Dortmund z Warn nad Morzem Czarnym. Samoloty do Warny odlatuj teraz zawsze w poniedziaBki i pitki.

  Dowiedz się więcej
 • Germania łączy Dortmund z wyspą Uznam
  Teraz można rezerwować loty na terminy w okresie od 2 września do 28 października 2017 roku

  Nad pięknym Bałtykiem Germania jest wyjątkiem, ponieważ łączy brzegi tego samego kraju. Pod koniec lata zielono-białe linie lotnicze połączą Zagłębie Ruhry z wyspą Uznam: w każdą sobotę będą się odbywały bezpośrednie loty między Dortmundem i Heringsdorfem.

  Dowiedz się więcej
 • Port lotniczy w Dortmundzie jest pionierem w stosowaniu biuletynÛw marketingowych
  Pierwsze miejsce wśród firm przewozowych

  W badaniu przeprowadzonym przez firmę konsultingową Absolit Consulting, w którym przeanalizowano aktywność wysyłania aktualności i wiadomości e-mail w firmach turystycznych działających na terenie Niemiec, port lotniczy Dortmund znajduje się na pierwszym miejscu wśród 20 firm przewozowych uwzględnionych w badaniach.

  Dowiedz się więcej
 • Drugie wejście do strefy bezpieczeństwa
  Wdrożono nowe sposoby kontroli

  19 grudnia 2016 roku otwarto drugie wejście do obszaru bezpieczeństwa w terminalu odlotów. Na stanowiskach kontroli pasażerów A i B oddano do dyspozycji pasażerów 7 pasów ruchu, co w przyszłości pozwoli uniknąć kolejek nawet w godzinach szczytu.

  Dowiedz się więcej
 • Port lotniczy w Dortmundzie podsumowuje wakacje
  278 501 pasażerów w okresie wakacyjnym

  W trakcie sześciotygodniowych wakacji z portu lotniczego w Dortmundzie skorzystało 278 501 pasażerów. Około 34 675 z nich odbyło podróż do Palma de Mallorca i z powrotem. Ta należąca do Balearów wyspa była najpopularniejszym celem podróży w tym roku.

  Dowiedz się więcej
 • Pierwszy lot z Dortmundu do Niszu
  Wizz Air uruchamia nowe połączenie z Serbią

  20 sierpnia węgierskie linie lotnicze Wizz Air rozpoczęły obsługę nowego połączenia z portu lotniczego w Dortmundzie. Od teraz podróżni mogą trzy razy w tygodniu polecieć z dortmundzkiego lotniska do serbskiego miasta Nisz.

  Dowiedz się więcej
 • Prace budowlane w terminalu
  Extra controlestroken en nieuwe sanitaire voorzieningen

  Begin augustus gaan er omvangrijke bouwwerkzaamheden in de terminal van start: de inrichting van twee extra veiligheidscontrolestroken dienen in de toekomst voor een vlottere en snellere afhandeling – in het bijzonder op drukke vertrektijden - zorgen.

  Dowiedz się więcej
 • Przebudowa terminalu
  Dodatkowe korytarze kontroli i nowe instalacje sanitarne

  Na początku sierpnia rozpoczęły się prace budowlane w terminalu: utworzenie dwóch kolejnych korytarzy kontroli bezpieczeństwa ma w przyszłości zapewnić sprawniejszą i szybszą odprawę — w szczególności w najbardziej popularnych godzinach odlotów.

  Dowiedz się więcej
 • Nowy cel z portu lotniczego w Dortmundzie
  Wizz Air ustanawia połączenie z Dortmundu do Niszu

  20 sierpnia 2016 otwarte zostanie połączenie lotnicze pomiędzy Zagłębiem Rury i serbskim portem lotniczym Nisz - Konstantin Veliki.

  Dowiedz się więcej
 • Po raz pierwszy do Gruzji.
  Nowe połączenie lotnicze Wizz Air pomiędzy Dortmundem a Kutaissi.

  Zagłębie Ruhry zyska po raz pierwszy połączenie lotnicze z Gruzją. Od 25 września 2016 roku samoloty Wizz Air latać będą dwa razy w tygodniu z gruzińskiego porty lotniczego Kopitnari do Dortmunu.

  Dowiedz się więcej
 • Z Dortmundu na wyspę Uznam
  Leć z nami nad Morze Bałtyckie. Loty już od kwietnia.

  Bezkresne 42 km. białej, piaszczystej plaży kuszą co roku tysiące plażowych piękności, zbieraczy muszli, budowniczych zamków z piasku i eksploratorów plaży do przybycia na wyspę Uznam.

  Dowiedz się więcej
 • Rozkład lotów w sezonie zimowym 2015/2016
  Z Dortmundu szybko do celu — również zimą

  Sezon zimowy 2015/2016 w pełni. W rozkładzie lotów dortmundzkiego lotniska od 25 października 2015 roku znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc docelowych w całej Europie.

  Dowiedz się więcej
 • Jedna witryna na różne urządzenia
  Witryna internetowa lotniska w Dortmundzie

  Witryna lotniska w Dortmundzie jest wyświetlana w prawidłowym formacie na wszystkich typach urządzeń — komputerach, smartfonach i tabletach. 

  Dowiedz się więcej
 • Heinemann poszerza ofertę
  Otwarcie drugiego sklepu wolnocłowego Heinemann

  Heinemann zaprasza do nowo otwartego sklepu wolnocłowego, w którym można przed wylotem miło spędzić czas na zakupach. To już drugi punkt tej firmy na dortmundzkim lotnisku.

  Dowiedz się więcej
 • Nowe przepisy dotyczące e-papierosów
  Od teraz dozwolone tylko w bagażu podręcznym

  Ponieważ odnotowano wiele przypadków pożarów spowodowanych włączeniem się e-papierosa w bagażu rejestrowanym, podróżni mogą je teraz wyłącznie wnosić do samolotu w bagażu podręcznym.

  Dowiedz się więcej
 • Napływ pasażerów w trzecim kwartale
  Rozwój poniżej poziomu z ubiegłego roku

  Na trzy miesiące przed końcem roku liczby pasażerów obsługiwanych na dortmundzkim lotnisku są o 1,3 procent wyższe niż w pierwszych trzech kwartałach ubiegłego roku.

  Dowiedz się więcej
 • Dodatni bilans półroczny
  Liczba pasażerów większa także w drugim kwartale

  W pierwszej połowie 2015 roku z usług dortmundzkiego portu lotniczego skorzystał prawie milion pasażerów (932 103 osoby), czyli o 6,0 procent więcej niż w pierwszym półroczu roku ubiegłego. Również w drugim kwartale tego roku lotnisko w Dortmundzie mogło się pochwalić rosnącymi liczbami pasażerów.

  Dowiedz się więcej
 • Nowa usługa dla pasażerów
  Stanowisko foliowania bagażu rejestrowanego

  Wgniecenia w walizkach, uszkodzone uchwyty i zamki, zagubione rzeczy osobiste: dzięki nowej maszynie do foliowania bagażu w terminalu dortmundzkiego lotniska takie obrazki pozostaną wspomnieniami. Cena tej dodatkowej dawki spokoju to 7 euro. 

  Dowiedz się więcej
 • Nocne roboty drogowe na lotnisku w Dortmundzie
  Zamknięty wjazd na lotnisko

  Od 26 maja 2015 r. przy Nordstraße/Chaussee w godzinach nocnych będą prowadzone prace remontowe. W czasie wykonywania robót wjazd na lotnisko w Dortmundzie zostanie zamknięty dla ruchu ulicznego.

  Dowiedz się więcej
 • Przepisy dotyczące bagażu podręcznego
  Urządzenia elektryczne w bagażu podręcznym

  As of April 10th, Passengers will at security checkpoints be required to take larger electronic devices (e.g. smartphones, hair driers, cameras, shavers) out of the pockets. The devices will be controlled separately in the X-Ray installation. Previously, this regulation was limited to tablets and laptops.

  Dowiedz się więcej
 • Wielki popyt na połączenia z Warszawą
  Wizz Air poszerza swoją ofertę jeszcze przed pierwszym lotem

  Ze względu na olbrzymi popyt Wizz Air poszerza swoją ofertę lotów z Dortmundu do Warszawy jeszcze przed inauguracją nowego połączenia. Od marca 2015 roku linie lotnicze połączą port lotniczy Zagłębia Ruhry z polską stolicą. W przeciwieństwie do początkowych planów linie Wizz Air nie będą wykonywać połączeń z warszawskim portem lotniczym im.

  Dowiedz się więcej
 • Trzecie lotnisko pod względem wielkości w Nadrenii Północnej-Westfalii
  Port lotniczy w Dortmundzie za Düsseldorfem i Kolonią/Bonn

  Dortmundzkie lotnisko jest trzecim pod względem wielkości w Nadrenii Północnej-Westfalii. W 2014 roku więcej pasażerów odprawiono i przyjęto tylko w Düsseldorfie i Kolonii/Bonn. Stowarzyszenie Flughafenverband ADV opublikowało właśnie dane, które to potwierdzają.

  Dowiedz się więcej
 • Stały wzrost liczby pasażerów
  Pasażerowie odlatują do Londynu

  Liczba pasażerów obsługiwanych na dortmundzkim lotnisku stale wzrasta. Również w 2014 roku zaobserwowano więcej podróżnych w porównaniu z rokiem poprzednim. Łączna liczba osób korzystających z portu lotniczego w Zagłębiu Ruhry wyniosła już 1 965 802, co oznacza wzrost o 2,2 procent w porównaniu z rokiem 2013.

  Dowiedz się więcej
 • Nowa witryna internetowa
  Komunikacja zgodnie z najnowszymi standardami

  Jesteś pasażerem i chcesz uzyskać informacje o godzinie przylotu lub odlotu? Chcesz wiedzieć, na którym stanowisku masz odprawę i do której bramki podejść? A może mieszkasz w pobliżu i interesują Cię poziomy hałasu, jaki wytwarzają samoloty? Być może chcesz zostać naszym partnerem handlowym i dowiedzieć się, jak możemy zareklamować Twoją firmę? Port lotniczy w Dortmundzie opracowuje swoje strony internetowe zgodnie z najnowszymi standardami.

  Dowiedz się więcej
 • Germanwings poleci w marcu do Ankary
  Nowe połączenie Dortmundu z Turcją

  W marcu 2015 roku Germanwings uruchomi na dortmundzkim lotnisku połączenie z Ankarą. Samoloty do tureckiej stolicy będą stąd odlatywały w każdy sobotni wieczór, o godzinie 21:45. Loty powrotne zaplanowano na niedziele rano (przylot do Dortmundu o godzinie 6:05). Tym samym niemiecki przewoźnik poszerza swoją ofertę w sezonie letnim do pięciu lotnisk docelowych.

  Dowiedz się więcej
 • Pierwszy lot do Sybinu
  Wizz Air uruchamia nowe połączenie z Rumunią

  W niedzielę airbus należący do linii Wizz Air po raz pierwszy odleciał w kierunku Sybinu. Ten największy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej obsługuje teraz połączenie między Zagłębiem Ruhry a rumuńskim Siedmiogrodem dwa razy w tygodniu (w środy i niedziele).

  Dowiedz się więcej