Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

DAN AIR łączy Dortmund z Bacău

Nowa linia lotnicza i nowy kierunek podróży

Kirche bacau rumaenien dortmund airport
Christlich-orthodoxe Kirche in Bacau, Rumänien |© Serenity-H / Shutterstock.com

Port lotniczy Dortmund ma przyjemność przedstawić nowego partnera, rumuńską linię lotniczą DAN AIR. Od 18 grudnia 2024 r. DAN AIR będzie łączyć Dortmund z Bacău w północno-wschodniej Rumunii dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele. Wraz z dodaniem rumuńskich linii lotniczych wybór linii lotniczych obsługujących port lotniczy w Dortmundzie będzie się stale zwiększał, co oznacza, że w przyszłości będzie można wybierać spośród siedmiu różnych linii lotniczych.

„Popyt na rumuńskie kierunki pozostaje wysoki. Dzięki Bacău oferujemy kolejny kierunek, który jest bardzo atrakcyjny zarówno dla osób podróżujących do kraju, jak i turystów” – wyjaśnia Guido Miletic, szef działu usług lotniskowych i marketingu. Po dodaniu tej trasy port lotniczy w Dortmundzie ma w swoim rozkładzie lotów łącznie osiem rumuńskich kierunków.

Jako jedno z największych miast w regionie Mołdawii, liczące około 150 000 mieszkańców Bacău, położone jest nad brzegiem rzeki Bystrzycy. Miasto uważane jest za ważny ośrodek gospodarczy i kulturalny regionu i zachwyca historycznymi budynkami, idyllicznymi krajobrazami oraz tętniącą życiem sceną artystyczną i kulturalną.

Loty można już rezerwować za pośrednictwem DAN AIR i strony internetowej lotniska.