Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Odprawa

Informacje na temat czasu zakończenia odprawy

Check in

Lady odprawy dla Twojego lotu będą otwarte co najmniej 2,5 godziny przed odlotem.

W celu umożliwienia sprawnej odprawy i punktualnego odlotu należy zgłosić się do okienka odpraw właściwych linii lotniczych w odpowiednim czasie przed odlotem (co najmniej 2,5 godziny). Późniejsze zgłoszenie się może skutkować odmową przewozu.

Proszę dowiedzieć się w swoich liniach lotniczych lub u organizatora wycieczki, kiedy możliwa jest odprawa. 

Należy przybyć na bramke najpóźniej 40 minut przed odlotem.

Samodzielne nadanie bagażu

Self bag drop wizz

Pasażerowie Wizz Air na lotnisku w Dortmundzie mają możliwość szybkiego i łatwego nadania własnego bagażu rejestrowanego przy stanowiskach odprawy 13 i 14. Urządzenia można obsługiwać w prosty i intuicyjny sposób w siedmiu językach za pomocą ekranu dotykowego. Wymagana jest ważna karta pokładowa.

Nadbagaż i przedmioty wielkogabarytowe, takie jak wózki dziecięce, wózki inwalidzkie, torby golfowe lub instrumenty muzyczne, nadal można nadać tylko przy zwykłych stanowiskach odprawy.

Sicherheitskontrolle piktogramm
Aby jeszcze bardziej przyspieszyć odprawę na lotnisku: Proszę zwrócić uwagę na to, który z dwóch punktów kontrolnych zostanie Państwu przydzielony. Wskazówki dot. przydzielonego punktu kontrolnego można znaleźć na wyświetlaczach odlotów w terminalu lub na stronie internetowej portu lotniczego Dortmund w sekcji Odloty. W razie pytań chętnie pomoże Państwu nasz personel na miejscu.

Odprawa poprzedniego wieczoru

Warto zrobić odprawę dzień wcześniej wieczorem, aby mieć mniej spraw do załatwienia kolejnego dnia. Można skorzystać z usługi oferowanej przez niektóre linie lotnicze i nadać bagaż już w wieczór poprzedzający podróż. Dzięki temu w dniu wylotu ominą Państwa kolejki przy odprawie i będą mogli Państwo przejść bezpośrednio do kontroli bezpieczeństwa na poziomie odlotów.

Następujące linie lotnicze oferują usługi na lotnisku Dortmund:

Linia lotniczaGodziny odprawDotyczy lotów kolejnego dniaKoszt
Eurowings*18:00 - 20:00regularne odloty do godziny 12:005,00 € p.p.

Podczas odprawy należy przedłożyć dowody osobiste lub paszporty<br>wszystkich osób, których bagaż zostanie nadany. Podczas odprawy poprzedniego wieczoru nie można nadać broni długiej ani krótkiej.

* Tylko w letnim rozkładzie jazdy. Usługa nie jest oferowana w miesiącach zimowych.