Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Bagaż odprawiany

Wytyczne dotyczące bagażu wnoszonego do samolotu

Gepaeck

Zasady dotyczące bagażu rejestrowanego, bagażu podręcznego, nadbagażu, bagażu specjalnego i bagażu sportowego różnią się w zależności od linii lotniczej i klasy przelotu. Należy odpowiednio wcześnie przed odlotem dowiedzieć się na temat dostępnych opcji w danej linii lotniczej, biurze podróży lub u organizatora wycieczki.

Bagaż rejestrowany a linie lotnicze

Liczba oraz łączna waga bagażu, który każdy z pasażerów może nadać w
punkcie odprawy, różni się w zależności od linii lotniczej, klasy przelotu, a także miejsca docelowego podróży. Przed odlotem należy zasięgnąć na ten temat informacji w biurze podróży lub w liniach lotniczych. W poniższej tabeli znajdą Państwo informacje dotyczące dopuszczalnej ilości bagażu (częściowo płatnej) w przypadku określonych linii lotniczych.

easyJet

Płatne: 11,49 – 38,99 € (przy płatności internetowej) za 15 kg za osobę, trasę i sztukę bagażu i 18,19 – 44,19 € (przy płatności internetowej) za 47 € (przy płatności przy stanowisku odprawy check-in) maks 23 kg za osobę, trasę i sztukę bagażu.

Eurowings Płatne w przypadku taryfy „Basic": Od 8 € (w przypadku płatności online) i 30 € (w przypadku płatności na stanowisku odprawy) za maks. 23 kg na osobę, odcinek podróży i pierwszą sztukę bagażu. 
Bezpłatne w przypadku pozostałych taryf: maks. 23 kg na osobę i sztukę bagażu
Ryanair

Płatne: 15 – 35 € (w przypadku rezerwacji online) i 40 € (w przypadku płatności na stanowisku odprawy) za 20 kg na osobę, odcinek podróży i sztukę bagażu

SunExpress

30 kg na osobę

Wizz Air

Płatne: 14 – 70 € (w przypadku płatności online) i 60 € (w przypadku płatności na stanowisku odprawy) za maks. 20 kg lub 19 – 86 € (w przypadku płatności online) i 125 € (w przypadku płatności na stanowisku odprawy) za mask. 32 kg na osobę, odcinek podróży i sztukę bagażu

Opłaty bagaż rejestrowany