Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Bagaż odprawiany

Wytyczne dotyczące bagażu wnoszonego do samolotu

Gepaeck

Zasady dotyczące bagażu rejestrowanego, bagażu podręcznego, nadbagażu, bagażu specjalnego i bagażu sportowego różnią się w zależności od linii lotniczej i klasy przelotu. Należy odpowiednio wcześnie przed odlotem dowiedzieć się na temat dostępnych opcji w danej linii lotniczej, biurze podróży lub u organizatora wycieczki.

Bagaż rejestrowany a linie lotnicze

Liczba oraz łączna waga bagażu, który każdy z pasażerów może nadać w
punkcie odprawy, różni się w zależności od linii lotniczej, klasy przelotu, a także miejsca docelowego podróży. Przed odlotem należy zasięgnąć na ten temat informacji w biurze podróży lub w liniach lotniczych. W poniższej tabeli znajdą Państwo informacje dotyczące dopuszczalnej ilości bagażu (częściowo płatnej) w przypadku określonych linii lotniczych.

easyJetPłatne: 8,99 € - 45,99 € (tylko płatność online możliwe) za 15 kg za osobę, trasę i bagaż lub 11,99 € - 55,99 € za 23 kg (z płatnością online) lub 55 € (płatność przy zameldowaniu) przy biurku) lub 57 € (przy bramce) Do 23 kg za osobę, podróż, bagaż.
Eurowings

Płatne: dla "Stawki podstawowej": od 15 € (przy płatności online) i 40 € (przy płatności przy stanowisku odprawy) za maksymalnie 23 kg na osobę, trasę, sztukę bagażu.

bezpłatnie dla innych taryfmaks. 23 kg na osobę, trasę i bagaż.

LaudaPłatne: 25 € (płatność online) i 40 € (płatność przy stanowisku odprawy) za 20 kg na osobę, trasę, sztukę bagażu.
RyanairPłatne: 25 € (płatność online) i 40 € (płatność przy stanowisku odprawy) za 20 kg na osobę, trasę, sztukę bagażu.
SKY expressPłatne: 15 € (płatność online) i 25 € (płatność przy odprawie / bramce) za 15 kg na osobę, trasę, sztukę bagażu. Za nadbagaż 3 € za kilogram (płatność online) i 5 € za kilogram (płatność na stanowisku odprawy).
SunExpressW zależności od taryfy (SunFares) od 20 kg do 40 kg na osobę bez opłat.
Wizz AirPłatne: 5,50 € - 88,50 € (przy płatności online) za maks. 10 kg i 25 € (płatność na stanowisku odprawy) lub 7,00 € -110 € (przy płatności online) za maks. 20 kg i 60 € (płatność na przy stanowisku odprawy) lub 15,50 € - 137,50 € (przy płatności online) za maksymalnie 32 kg i 120 € (płatność przy stanowisku odprawy) na osobę, trasę, sztukę bagażu.

Opłaty bagaż rejestrowany