Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Bagaż odprawiany

Wytyczne dotyczące bagażu wnoszonego do samolotu

Gepaeck

Zasady dotyczące bagażu rejestrowanego, bagażu podręcznego, nadbagażu, bagażu specjalnego i bagażu sportowego różnią się w zależności od linii lotniczej i klasy przelotu. Należy odpowiednio wcześnie przed odlotem dowiedzieć się na temat dostępnych opcji w danej linii lotniczej, biurze podróży lub u organizatora wycieczki.

Bagaż rejestrowany a linie lotnicze

Liczba oraz łączna waga bagażu, który każdy z pasażerów może nadać w
punkcie odprawy, różni się w zależności od linii lotniczej, klasy przelotu, a także miejsca docelowego podróży. Przed odlotem należy zasięgnąć na ten temat informacji w biurze podróży lub w liniach lotniczych. W poniższej tabeli znajdą Państwo informacje dotyczące dopuszczalnej ilości bagażu (częściowo płatnej) w przypadku określonych linii lotniczych.

easyJet

Płatne24,70 € (przy płatności internetowej) i 47 € za maks 23 kg (przy płatności przy stanowisku odprawy check-in) za osobę, trasę i sztukę bagażu.

Eurowings Płatne w przypadku taryfy „Basic": 9-15 € (w przypadku płatności online) i 30 € (w przypadku płatności na stanowisku odprawy) za maks. 23 kg na osobę, odcinek podróży i pierwszą sztukę bagażu. 
Bezpłatne w przypadku pozostałych taryf: maks. 23 kg na osobę i sztukę bagażu
Ryanair

Płatne: 10–40 € (w przypadku rezerwacji online) lub 25–50 € (w przypadku płatności na stanowisku odprawy) za 15–20 kg na osobę, odcinek podróży i sztukę bagażu

SunExpress

maks. 20 kg na osobę

Wizz Air

Płatne: od 16–65 € (w przypadku płatności online) oraz 75 € (w przypadku płatności na stanowisku odprawy) za maks. 32 kg na osobę, odcinek podróży i sztukę bagażu

Nadbagaż i bagaż specjalny

Ueber sondergepaeck
Der Schalter 01 für Sperrgepäck in Nähe der Kontrollstelle A.

Bagaż, którego ciężar przekracza ciężar nieodpłatny oraz bagaż specjalny i sportowy może być przyjmowany częściowo za dodatkową opłatą, o ile dostępna jest wystarczająca ilość miejsca. Wiele linii lotniczych oferuje bezpłatny transport fotelików dla dzieci, wózków dla dzieci i wózków inwalidzkich.

We wszystkich przypadkach należy zwrócić uwagę, że bagaż specjalny zgłasza się już w momencie rezerwacji.

Na lotnisku
Pasażerowie wylatujący zgłaszają się najpierw do zwykłego stanowiska odprawy na lotnisku Dortmund Airport. Późniejsza rejestracja bagażu specjalnego lub sportowego odbywa się na stanowisku bagażu ponadwymiarowego 01.