Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Samochody osobowe

Przyjazd i odjazd samochodem osobowym

Port lotniczy w Dortmundzie, usytuowany na wschodnim krańcu Zagłębia Ruhry, jest szybko i łatwo dostępny ze wszystkich kierunków drogami krajowymi. Jest korzystnie położony przy autostradzie A 40 (B1) i A 44 – nie jest wymagane posiadanie samochodowej plakietki ekologicznej.

Na miejscu dostępnych jest ok. 5100 miejsc parkingowych.

Dane dla urządzeń nawigacyjnych

Adres terminalu: Flughafenring 2, 44319 Dortmund
Współrzędne geograficzne: E 7° 36' 47'' szerokości geograficznej, N 51° 30' 53'' długości geograficznej

Opisy dojazdu

Jadąc z zachodniej części Zagłębia Ruhry, zamiast z autostrady A 40 można
alternatywnie skorzystać z autostrady A 2 (w kierunku Hanoweru), następnie z drogi krajowej B 236 (w kierunku Schwerte), a następnie z B 1 (w kierunku Unny). Prosimy o skorzystanie ze zjazdu Holzwickede/Dortmund Flughafen – kilka metrów od niego znajduje się droga dojazdowa do terminala i przynależnych do niego parkingów oraz miejsc parkingowych portu lotniczego w Dortmundzie.

W celu dotarcia do portu lotniczego w Dortmundzie z kierunku Wuppertal,
Hagen i Bergisches Land zalecamy skorzystanie z autostrady A1 do Münster/Bremy. Na węźle autostrady Dortmund/Unna należy wjechać na drogę A44/B1 w kierunku Dortmundu. Prosimy o skorzystanie ze zjazdu Holzwickede/Dortmund Flughafen – kilka metrów od niego znajduje się droga dojazdowa do terminala i przynależnych do niego parkingów oraz miejsc parkingowych portu lotniczego w Dortmundzie.

W celu dotarcia do portu lotniczego w Dortmundzie z kierunku Münsterland
lub Kamen/Bergkamen zalecamy skorzystanie z autostrady A1 w kierunku Dortmundu/Kolonii. Na węźle autostrady Dortmund/Unna należy wjechać na drogę A44/B1 w kierunku Dortmundu. Prosimy o skorzystanie ze zjazdu Holzwickede/Dortmund Flughafen – kilka metrów od niego znajduje się droga dojazdowa do terminala i przynależnych do niego parkingów oraz miejsc parkingowych portu lotniczego w Dortmundzie.

W celu dotarcia do portu lotniczego w Dortmundzie z kierunku Ostwestfalen
lub Hamm zalecamy skorzystanie z autostrady A2 w kierunku Oberhausen. Od węzła łączącego autostradę z drogą krajową Kamen/Bergkamen należy wjechać na autostradę A1 w kierunku Dortmundu/Kolonii, a następnie – na węźle autostrady Dortmund/Unna – wjechać na drogę A44/B1 w kierunku Dortmundu. Prosimy o skorzystanie ze zjazdu Holzwickede/Dortmund Flughafen – kilka metrów od niego znajduje się droga dojazdowa do terminala i przynależnych do niego parkingów oraz miejsc parkingowych portu lotniczego w Dortmundzie.

Podróżując z kierunku Soester Börde lub Unny, należy jechać drogą A44/B1 w kierunku Dortmundu. Prosimy o skorzystanie ze zjazdu Holzwickede/Dortmund Flughafen – kilka metrów od niego znajduje się droga dojazdowa do terminala i przynależnych do niego parkingów oraz miejsc parkingowych portu lotniczego w Dortmundzie.

W celu dotarcia do portu lotniczego w Dortmundzie z kierunku Sauerland
zalecamy skorzystanie z drogi A445/B63 w kierunku Werl/Hamm, a następnie – od węzła Werl – z drogi A44/B1 w kierunku Dortmundu. Prosimy o skorzystanie ze zjazdu Holzwickede/Dortmund Flughafen – kilka metrów od niego znajduje się droga dojazdowa do terminala i przynależnych do niego parkingów oraz miejsc parkingowych portu lotniczego w Dortmundzie.