Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Parkowanie na lotnisku

Opłaty, serwis i ważne informacje

Lotnisko w Dortmundzie dysponuje około 5.000 miejscami parkingowymi w różnych kategoriach cenowych. Ponieważ przyjemna podróż zaczyna się już w drodze na lotnisko, chcemy, aby nasi pasażerowie docierali do niego bez problemów i równie bezproblemowo przy nim parkowali. Na tej stronie przedstawiamy wszystkie informacje i usługi dotyczące parkowania przy dortmundzkim lotnisku:

Internetowa rezerwacja miejsc parkingowych

Prosimy skorzystać z nowej funkcji internetowej i przy pomocy niewielu kliknięć zarezerwować miejsce parkingowe przy dortmundzkim lotnisku (Dortmund Airport). W ten sposób zagwarantują sobie Państwo miejsce parkingowe w wybranym budynku garażowym lub na wybranym parkingu. Rezerwuj już teraz

Tanie miejsca parkingowe

Do najtańszej kategorii cenowej zaliczają się miejsca na parkingach P3, P6 i P7. Aby dotrzeć z parkingu do terminala, można skorzystać z płatnego autobusu kursującego w ruchu wahadłowym. Czas przejazdu wynosi kilka minut.

Parkowanie bezpośrednio przy terminalu

Szczególnie wygodnie oraz blisko hali przylotów i odlotów można zaparkować w garażu podziemnym P1. Parking ten znajduje się bezpośrednio przy terminalu lotniczym i można do niego dojechać pasem dla przyjeżdżających. Poziom odlotów i przylotów znajduje się w niewielkiej odległości od parkingu.

Priority Parking

Dortmund airport priority parking icon
Możliwość ekskluzywnego parkowania przy dortmundzkim lotnisku: w bezpośrednim pobliżu terminala oferujemy nowy, uprzywilejowany obszar Priority Parking. Jest to zadaszony i bardzo przejrzyście zorganizowany parking, który dysponuje ograniczoną liczbą bardzo szerokich stanowisk parkingowych – konieczność uciążliwego poszukiwania miejsca parkingowego jest już przeszłością. Dodatkowym atutem jest bardzo mała odległość od terminala. Koszt miejsca parkingowego kategorii Priority wynosi od 39 € dziennie. Wjazd do niego znajduje się w bezpośredniej bliskości podziemnego garażu P1 na poziomie przylotów (poziom 1).

Przegląd miejsc parkingowych

Potrzebujemy Twojej zgody na ładowanie map Google.

Aby pokazać zawartość mapy na naszej stronie, zintegrowaliśmy komponenty strony z usługą Mapy Google. Sprawdź szczegóły i zaakceptuj usługę, aby móc zobaczyć tę mapę.

Opłaty parkingowe

Ceny parkingowe obowiązują od 01.11.2019 i dotyczą regularnego wjazdu na parkingi / parkingi.

Chcę parkować przez .

  P1 P2 P3 P4 P5 P6

Rady dla parkujących i szczególne wskazówki

Niepełnosprawnym pasażerom port lotniczy w Dortmundzie oferuje możliwość bezpłatnego parkowania w wyznaczonych miejscach na parkingach (P1 i P2). Warunkiem jest posiadanie legitymacji osoby niepełnosprawnej z oznaczeniem „aG” (wyjątkowa niepełnosprawność ruchowa), „Bl” (niewidomy), „H” (osoby wymagające pomocy) lub „B” (osoby wymagające stałej pomocy).

Ważne: Bezpłatny bilet na wyjazd można otrzymać tylko w dniu lotu powrotnego bezpośrednio w punkcie informacyjnym – należy przy tym okazać bilet lotniczy. Prosimy o zwrócenie uwagi na fakt, że zwrot kosztów w późniejszym terminie jest niemożliwy.

Na parkingu P1 (poziom przylotów/poziom 0) kierowcy pojazdów elektrycznych znajdą miejsce postojowe z kolumną ładującą RWE eMOBILITY
Podczas użytkowania stanowiska ładowania RWE naliczane są zwykłe opłaty parkingowe portu lotniczego w Dortmundzie, których wysokość zależy od czasu postoju.

Miejsca parkingowe dla kobiet znajdują się w garażu podziemnym na wszystkich poziomach (poziom od 0 do -2) w bezpośredniej bliskości wejść do terminalu.

Automaty biletowe umożliwiające uiszczenie opłaty parkingowej znajdą Państwo bezpośrednio w terminalu (poziom przylotów/poziom 0), na parkingu P2 oraz na różnych przystankach autobusu parkingowego. Z uwagi na to, że czas wyjazdu po dokonaniu płatności wynosi ok. 15 minut, zalecamy skorzystanie z automatów biletowych przy danych miejscach parkingowych/na danych parkingach.

Akceptowane są następujące środki płatnicze:
monety i banknoty, karty EC, karty kredytowe (VISA, Mastercard, American Express). Wyjazd jest możliwy przez całą dobę!

Bezpłatne skorzystanie ze strefy Kiss & Fly jest możliwe tylko w celu załadowania lub wyładowania bagażu z samochodu – parkowanie jest płatne. 15 minut kosztuje tutaj 3 euro.

Warto skorzystać z taryfy weekendowej w garażu podziemnym P1 bezpośrednio na terenie terminala i parkować w soboty i niedziele od godziny 10:00 do 18:00 za maksymalnie 6 euro. Ponad 20 biur podróży pracuje także w niedzielę!

Autobus 490 kursuje codziennie pomiędzy parkingami 5 i 6 a Terminalem. Bilet jednorazowy kosztuje 2 euro za osobę (dzieci do lat 6 podróżują bezpłatnie).

Bilety na przejazd na parkingi są dostępne tylko tutaj:

  • w trakcie rezerwacji miejsc parkingowych online,
  • w automatach płatniczych na parkingu,
  • przy liczniku informacji w Terminalu (poziom odlotów/poziom 1),
  • w automatach biletowych przed terminalem (wejście/wyjście na zachód - poziom odlotów).

Uwaga: Parking P3 nie jest obecnie obsługiwany przez żaden autobus.

Wysokość przejazdu dla parkingów (P1, P2 i P5) wynosi maksymalnie 2 metry. Parkingi P3 oraz P6 nie mają ograniczenia wysokości.