Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Parkowanie na lotnisku

Opłaty, serwis i ważne informacje

Lotnisko w Dortmundzie dysponuje około 5.000 miejscami parkingowymi w różnych kategoriach cenowych. Ponieważ przyjemna podróż zaczyna się już w drodze na lotnisko, chcemy, aby nasi pasażerowie docierali do niego bez problemów i równie bezproblemowo przy nim parkowali. Na tej stronie przedstawiamy wszystkie informacje i usługi dotyczące parkowania przy dortmundzkim lotnisku:

Zarezerwuj miejsce parkingowe przez Internet

Rozpocznij podróż w atmosferze relaksu – rezerwując wcześniej miejsce parkingowe bezpośrednio na lotnisku. Teraz możesz dokonać rezerwacji on-line w czterech prostych krokach.

Internetowa rezerwacja miejsc parkingowych

Prosimy skorzystać z nowej funkcji internetowej i przy pomocy niewielu kliknięć zarezerwować miejsce parkingowe przy dortmundzkim lotnisku (Dortmund Airport). W ten sposób zagwarantują sobie Państwo miejsce parkingowe w wybranym budynku garażowym lub na wybranym parkingu. Rezerwuj już teraz

Tanie miejsca parkingowe

Do najtańszej kategorii cenowej zaliczają się miejsca na parkingach P3, P6 i P7. Aby dotrzeć z parkingu do terminala, można skorzystać z płatnego autobusu kursującego w ruchu wahadłowym. Czas przejazdu wynosi kilka minut.

Parkowanie bezpośrednio przy terminalu

Szczególnie wygodnie oraz blisko hali przylotów i odlotów można zaparkować w garażu podziemnym P1. Parking ten znajduje się bezpośrednio przy terminalu lotniczym i można do niego dojechać pasem dla przyjeżdżających. Poziom odlotów i przylotów znajduje się w niewielkiej odległości od parkingu.

Przegląd miejsc parkingowych

Mapa pokazuje lokalizację różnych parkingów i parkingów wielopoziomowych na lotnisku w Dortmundzie.

Transfer do terminalu: Parking P6 oraz garaże P4 i P5 obsługiwane są przez linię autobusową 490. Bilety ulgowe dostępne są w automatach parkingowych, w automacie DSW przed terminalem oraz w sklepie internetowym do rezerwacji miejsc parkingowych.

Informujemy, że parking Priorytetowy jest zamknięty od listopada 2022 roku i nie można z niego korzystać.

Potrzebujemy Twojej zgody na ładowanie map Google.

Aby pokazać zawartość mapy na naszej stronie, zintegrowaliśmy komponenty strony z usługą Mapy Google. Sprawdź szczegóły i zaakceptuj usługę, aby móc zobaczyć tę mapę.

Opłaty parkingowe

Poniższe ceny parkowania dotyczą regularnego wjazdu na parkingi/miejsca parkingowe.

Chcę parkować przez .

  P1 P2 P3 P4 P5 P6 P7
  P1 P2 P3 P4 P5 P6 P7

Parking P7 jest obsługiwany przez Holiday Extras.

Rady dla parkujących i szczególne wskazówki

Jeśli chcesz przywieźć kogoś na lotnisko w Dortmundzie swoim samochodem lub odebrać go z lotniska, zalecamy skorzystanie ze strefy Kiss & Fly. Miejsca parkingowe znajdują się bezpośrednio przed wejściem do terminalu na poziomie odlotów. Krótki załadunek i rozładunek jest bezpłatny. Należy jednak pamiętać, że parkowanie w tym miejscu jest również płatne.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Przywożenie i odbieranie osób.

Niepełnosprawnym pasażerom port lotniczy w Dortmundzie oferuje możliwość bezpłatnego parkowania w wyznaczonych miejscach na parkingach (P1 i P2). Warunkiem jest posiadanie legitymacji osoby niepełnosprawnej z oznaczeniem „aG” (wyjątkowa niepełnosprawność ruchowa), „Bl” (niewidomy), „H” (osoby wymagające pomocy) lub „B” (osoby wymagające stałej pomocy).

Ważne: Bezpłatny bilet na wyjazd można otrzymać tylko w dniu lotu powrotnego bezpośrednio w punkcie informacyjnym – należy przy tym okazać bilet lotniczy. Prosimy o zwrócenie uwagi na fakt, że zwrot kosztów w późniejszym terminie jest niemożliwy.
Z tego powodu rezerwacja miejsca parkingowego online nie jest niestety możliwa.

Wysokość przejazdu dla parkingów (P1, P2 i P5) wynosi maksymalnie 2 metry. Parkingi P3 oraz P6 nie mają ograniczenia wysokości.

Na parkingu P1 (poziom przylotów/poziom 0) kierowcy pojazdów elektrycznych znajdą miejsce postojowe z kolumną ładującą innogy eMobility Solutions GmbH (z kosztami). 
Podczas użytkowania stanowiska ładowania RWE naliczane są zwykłe opłaty parkingowe portu lotniczego w Dortmundzie, których wysokość zależy od czasu postoju.

Uwaga: kolumny ładowania obecnie nie działają. Odpowiedzialny operator pracuje nad tym.

Miejsca parkingowe dla kobiet znajdują się w garażu podziemnym na wszystkich poziomach (poziom od 0 do -2) w bezpośredniej bliskości wejść do terminalu.

Automaty biletowe umożliwiające uiszczenie opłaty parkingowej znajdą Państwo bezpośrednio w terminalu (poziom przylotów/poziom 0), na parkingu P2 oraz na różnych przystankach autobusu parkingowego. Z uwagi na to, że czas wyjazdu po dokonaniu płatności wynosi ok. 15 minut, zalecamy skorzystanie z automatów biletowych przy danych miejscach parkingowych/na danych parkingach.

Akceptowane są następujące środki płatnicze:
monety i banknoty, karty EC, karty kredytowe (VISA, Mastercard, American Express). Wyjazd jest możliwy przez całą dobę!

Klienci naszego sklepu internetowego, w którym można rezerwować miejsca parkingowe na lotnisku w Dortmundzie, mogą w prosty sposób samodzielnie zarządzać swoją dotychczasową rezerwacją za pośrednictwem strefy samoobsługowej.

Jeśli np. zmienisz plany podróży, nadal możesz zmienić rezerwację miejsca parkingowego do 2 godzin przed wjazdem.

Zarządzanie rezerwacją

Rezerwacja miejsca parkingowego za pośrednictwem sklepu internetowego lotniska w Dortmundzie wymaga tylko kilku kliknięć. Późniejsza korekta rezerwacji jest równie łatwa w samoobsługowej strefie sklepu internetowego.

W często zadawanych pytaniach (FAQ) znajdziesz również odpowiedzi na wiele możliwych pytań, które bezpośrednio i szybko rozwieją Twoje wątpliwości.

Nie możesz znaleźć właściwej odpowiedzi? Wyślij nam wiadomość (EN). 

Z parkingów wielopoziomowych/ miejsc parkingowych na lotnisku w Dortmundzie można korzystać w każdej chwili. Wjazd i wyjazd, a także korzystanie z automatycznych kas są możliwe przez całą dobę każdego dnia.

Autobus 490 kursuje codziennie pomiędzy parkingami 5 i 6 a Terminalem. Bilet jednorazowy kosztuje 2 euro za osobę (dzieci do lat 6 podróżują bezpłatnie).

Bilety na przejazd na parkingi są dostępne tylko tutaj:

  • w trakcie rezerwacji miejsc parkingowych online,
  • w automatach płatniczych na parkingu,
  • w automatach biletowych przed terminalem (wejście/wyjście na zachód - poziom odlotów).

Uwaga: Taryfy VRR nie obowiązują w przypadku przejazdów pomiędzy parkingami i miejscami postojowymi. Dotyczy to również biletu Deutschlandticket o wartości 49 EUR.
Parking P3 nie jest obecnie obsługiwany przez żaden autobus.