Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Autobusy i kolej

Połączenie za pomocą publicznych środków transportu

W przypadku połączenia za pomocą publicznych środków transportu dostępna jest m.in. linia AirportExpress, umożliwiająca bezpośrednie połączenie z dworcem głównym w Dortmundzie (Dortmund Hauptbahnhof), oraz linia AirportShuttle, oferująca bezpośrednie połączenie z dworca Holzwickede (Bahnhof Holzwickede). Do obu dworców można dotrzeć pociągiem regionalnym lub dalekobieżnym kolei Deutsche Bahn.

Połączenia autobusowe

Linienfahrplan

Planując podróż, należy zwrócić uwagę na następujące kwestie: W celu sprawnego załatwienia formalności powinni Państwo stawić się odpowiednio wcześnie przed odlotem (zalecany czas to 90–120 minut) przy stanowisku odprawy Państwa linii lotniczych. Nawet jeśli odbyli już Państwo odprawę online, należy zostawić sobie wystarczająco dużo czasu na kontrolę bezpieczeństwa. Przy bramce należy być najpóźniej 40 minut przed odlotem.

Szczegóły dotyczące połączeń za pomocą transportu miejskiego:

W godzinach otwarcia portu lotniczego pomiędzy Dworcem Głównym w Dortmundzie (Hauptbahnhof Dortmund) a terminalem lotniczym kursuje AirportExpres. Czas przejazdu wynosi ok. 25 minut (non-stop).

Nowy przystanek linii AirportExpress znajduje się od marca 2012 bezpośrednio na placu przed dworcem (wyjście Königswall w kierunku City), w pobliżu postoju taksówek.

Cena za kurs wynosi 9 €, dla dzieci do lat 14 – 2 €, a dla dzieci poniżej szóstego roku życia przejazd jest bezpłatny. Bilety są dostępne wyłącznie u kierowcy autobusu. Cenę za przejazd należy uiścić gotówką w euro.

Z dworca Bahnhof Holzwickede do terminalu lotniczego w porcie lotniczym w Dortmundzie można również dojechać, korzystając z płatnej linii AirportShuttle. Czas przejazdu wynosi ok. 6 minut.

Cena za kurs wynosi 3 €, dla dzieci do lat 14 – 2 €, a dla dzieci poniżej szóstego roku życia przejazd jest bezpłatny. Bilety są dostępne wyłącznie u kierowcy autobusu. Cenę za przejazd należy uiścić gotówką w euro.

Aby dojechać do portu lotniczego w Dortmundzie z zachodnich części Dortmundu (linią autobusową 440 lub linią U47 z przesiadką w Dortmund-Aplerbeck), można skorzystać z linii autobusowej 490 (od przystanku Rodenbergstraße). Linia autobusowa 490 przejeżdża również przy parkingach (P6 wschód/zachód i P5), a jej końcowy przystanek znajduje się bezpośrednio przy terminalu (poziom odlotów/poziom 1).

Linia autobusowa 440 kończy się w Dortmund-Aplerbeck w kierunku Dortmund-Hörde. Na kontynuację podróży na lotnisko kursuje linia autobusowa 490 (z przystanku Rodenbergstraße).

W celu dojazdu z dworca w miejscowości Unna (Bahnhof Unna) można skorzystać z linii autobusowej VKU C41, kursującej co godzinę.
www.vku-online.de

Port lotniczy w Dortmundzie jest objęty ofertą Rail&Fly kolei niemieckich Deutsche Bahn. Podróżujący koleją mogą kupić bilety na połączenia w jedną lub w obie strony między ponad 5600 dworcami Deutsche Bahn i portem lotniczym w Dortmundzie. Bilety Rail&Fly można zarezerwować np. za pośrednictwem linii lotniczej Eurowings oraz wielu innych linii lotniczych, biur podróży lub organizatorów.

Informacja: Bilet Rail&Fly uprawnia do bezpłatnego (i wyłącznego) skorzystania z AirportShuttle w celu dojazdu do dworca Holzwickede. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.bahn.com/polish.