Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Rozszerzenie A40/B1

Zablokowanie zjazdu Holzwickede w kierunku Dortmundu

Umbau b1 a40 dortmund airport
Blick auf A40/B1 an der Anschlussstelle Sölde/Aplerbeck View of A40/B1 at the junction Sölde/Aplerbeck

Uwaga kierowcy: Rozbudowa autostrady A40 idzie pełną parą. Między węzłem Dortmund-Ost a skrzyżowaniem Dortmund/Unna obecna droga krajowa B1 zostanie poszerzona z czterech do sześciu pasów ruchu na odcinku 9,5 km. Usprawni to przepływ ruchu na najważniejszej drodze dojazdowej do portu lotniczego w Dortmundzie i sprawi, że będzie ona lepiej przygotowana na przyszłość. Ponieważ zgodnie z prognozami, w 2025 r. trasą tą każdego dnia będzie przejeżdżać ponad 100 000 pojazdów.

Zanim jednak rozpocznie się faktyczna rozbudowa drogi, konieczne jest odnowienie lub wymiana łącznie 13 obiektów wzdłuż odcinka. Z powodu prowadzonych prac przez cały czas konieczne jest zamykanie części trasy B1. Obecnie wyznaczony jest nowy termin:

Obecnie nie ma żadnych sprawozdań.

Przeznacz więcej czasu

Objazdy zostaną odpowiednio oznakowane. Pasażerowie i goście, którzy przyjeżdżają lub odjeżdżają z lotniska w Dortmundzie w tych terminach, muszą liczyć się z dłuższym czasem podróży i uwzględnić to w swoich planach. Lotnisko w Dortmundzie zaleca, aby podróżni stawili się na stanowisku odprawy swoich linii lotniczych na 90 do 120 minut przed odlotem. Nawet pasażerowie, którzy dokonali już odprawy przez Internet i podróżują tylko z bagażem podręcznym, powinni zaplanować wystarczająco dużo czasu na przeprowadzenie kontroli bezpieczeństwa oraz na dotarcie do bramki najpóźniej 40 minut przed odlotem.

Dalsza rozbudowa autostrady

Szacowany czas trwania całej rozbudowy autostrady A 40 pomiędzy węzłem Dortmund-Ost a skrzyżowaniem Dortmund/Unna wynosi od 5 do 6 lat. Prace budowlane mają zostać zakończone w 2023 roku. Dalsze terminy i szczegóły dotyczące projektu można znaleźć na stronie internetowej firmy DEGES, spółki zarządzającej projektem na zlecenie rządu federalnego i kraju związkowego Nadrenia-Westfalia.

Więcej informacji na temat podejścia i parkowania

Dalsze informacje na temat dojazdu samochodem, parkingu oraz możliwości dojazdu autobusem i pociągiem można znaleźć na stronie internetowej lotniska w Dortmundzie.