Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Wizz Air: nowe zasady dotyczące bagażu

Zmiany dotyczące bagażu podręcznego i rejestrowanego w skrócie

Handgepaeck im flugzeug von wizz air

Z dniem 1.11.2018 r. węgierskie linie lotnicze Wizz Air wprowadzają nowe zasady dotyczące bagażu w samolotach. Każdy pasażer może bezpłatnie zabrać ze sobą do kabiny pasażerskiej jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm. Należy pamiętać, że bagaż podręczny nie może ważyć więcej niż 10 kg.

Wizz Priority

Jeśli oprócz bezpłatnego bagażu podręcznego podróżny chce wziąć do kabiny pasażerskiej walizkę na kółkach (maks. 55 x 40 x 23 cm, 10 kg), może zarezerwować płatną opcję Wizz Priority. Obejmuje ona dodatkowe usługi, takie jak wybór miejsca i korzystanie z oddzielnego stanowiska odprawy.

Nowość: Bagaż rejestrowany do 10 kg

Zupełną nowością jest możliwość rezerwacji bagażu rejestrowanego o wadze do 10 kg. Koszt takiej usługi zaczyna się od 7 € za trasę przy rezerwacji online. Kategorie wagowe 20 kg i 32 kg dla bagaży rejestrowanych będą nadal dostępne. Łącznie każdy pasażer ma prawo do odprawy do 6 sztuk bagażu. Trzy z nich może zarezerwować online po niższej cenie, a trzy dodatkowe może dodać na lotnisku za większą opłatą.

Krótkie podróże stają się coraz bardziej popularne

Według Wizz Air co trzeci klient linii lotniczej decyduje się na podróż na trzy dni lub krócej. W rezultacie zmniejsza się również wymagana objętość bagażu. Nowe zasady dotyczące bagażu umożliwiają pasażerom Wizz Air wybór spośród wielu opcji rezerwacji i płacenie tylko za to, z czego korzystają. 

Szczegółowe informacje z dnia 1.11.2018 r. na temat nowych zasad dotyczących bagażu można również znaleźć na stronie internetowej Wizz Air. Podsumowanie jest dostępne w postaci filmu (w języku angielskim):

Potrzebujemy Twojej zgody na ładowanie filmów z serwisu YouTube.

Aby pokazać treści wideo na naszej stronie, zintegrowaliśmy komponenty strony z serwisem YouTube. Sprawdź szczegóły i zaakceptuj usługę, aby móc obejrzeć ten film.

Wizz Air stale rozszerza sieć połączeń

W sezonie zimowym 2018/2019 samoloty Wizz Air wystartują z lotniska w Dortmundzie do pięciu nowych miejsc. Od 30.10.2018 r. z Zagłębia Ruhry bezpośrednio do stolicy Albanii – Tirany. Uważa się ją za wartą zobaczenia. Jest to barwne, wielu jeszcze nie znane miejsce.

Od długiego czasu jest znany prawie wszystkim, ale Wiedeń zawsze jest wart odwiedzenia. Od 25.11.2018 r. samoloty Wizz Air będą latać kilka razy w tygodniu z Dortmundu bezpośrednio do stolicy Austrii. Wkrótce potem, 15.12.2018 r., odbędą się dwa pierwsze loty: z Dortmundu do Debreczyna na Węgrzech i z Dortmundu do Prisztiny w Kosowie. Następnego dnia, 16.12.2018 r., celem nowego połączenia Wizz Air stanie się Kiszyniów, stolica Mołdawii.

Wizz Air będzie wówczas oferować z Dortmundu łącznie 27 tras do 13 krajów. Na nadchodzący rok są już planowane nowe miejsca docelowe.

Destynacje lotów z Dortmundu, dane kontaktowe, informacje o opcjach taryfowych i wiele innych danych można znaleźć w profilu Wizz Air na stronie internetowej lotniska Dortmund Airport.