Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Koronawirus: Informacje dla podróżnych

Ważne informacje dla pasażerów

Na tej stronie znajdziesz ważne informacje na temat sytuacji na lotnisku w Dortmundzie - zebrane tutaj linki dostarczą Ci dodatkowych informacji i wskazówek.

Ograniczenia w podróżowaniu i kwarantanna

 • Wszyscy podróżujący do Niemiec muszą zarejestrować się online przed wejściem na stronę www.einreiseanmeldung.de, jeśli przebywali w strefie zagrożenia w ciągu ostatnich 10 dni przed wjazdem do Niemiec. Ponadto muszą oni być w stanie przedstawić dowód rejestracji przy wjeździe do Niemiec. 
  Aktualnie obowiązujące przepisy wjazdowe do Niemiec można znaleźć na stronie internetowej Federalnego Urzędu Spraw Zagranicznych: https://www.auswaertiges-amt.de/en/einreiseundaufenthalt/coronavirus (EN)

 • Wprowadzanie z obszarów wysokiego ryzyka (obszary, na których wystąpiły mutacje wirusa lub o szczególnie wysokiej częstości występowania):

  Negatywne dowody badań muszą być już przeprowadzone przy wjeździe i niezwłocznie przedstawione właściwym władzom sanitarnym. Ponadto osoby wjeżdżające do kraju muszą niezwłocznie przejść 10-dniową kwarantannę.

 • Wejście z innych obszarów ryzyka:

  Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do poddania się 10-dniowej kwarantannie, jeżeli nie zostali poddani lub nie zostali poddani badaniom na obecność koronaawirusa SARS-CoV-2 nie później niż 48 godzin przed lub bezpośrednio po wprowadzeniu.

Klasyfikacji i publikacji obszarów ryzyka dokonuje Instytut Roberta Kocha (RKI) na stronie www.rki.de/covid-19-risikogebiete (DE/EN).

Testy korony przygotowane przed zgłoszeniem muszą spełniać kryteria wymienione przez RKI na stronie www.rki.de/covid-19-tests (DE/EN).

Centrum testowe Corona na lotnisku w Dortmundzie

Na lotnisku w Dortmundzie powstanie nowe centrum testowe Corona. Od 01.01.2021 r. na terminalu portu lotniczego w Dortmundzie, dostawca usług MEDICARE będzie oferował odpłatne testy na poziomie przylotów (poziom 0). Wyniki będą dostępne już po 15 do 30 minutach i zostaną przesłane za pomocą kodu QR lub poczty elektronicznej.

Przywożenie i odbieranie osób

Przywożących i odbierających prosimy o oczekiwanie przed terminalem, ponieważ na podstawie rozporządzenia w sprawie ochrony przed koronawirusem maks. liczba osób w terminalu jest obecnie ograniczona.

Zasady postępowania w terminalu

Aby chronić siebie i innych przed infekcjami i nie rozprzestrzeniać patogenów, zaleca się przede wszystkim przestrzeganie kilku środków higieny. W szczególności należy zawsze zachowywać odległość 1,50 metra od siebie. Dlatego też na stanowiskach informacyjnych, stanowiskach odpraw i kontroli bezpieczeństwa instaluje się odpowiednie oznaczenia podłogowe i taśmy barierowe.

Należy pamiętać, że liczba miejsc dostępnych przy bramkach musiała zostać tymczasowo zmniejszona ze względu na przepisowe przepisy dotyczące odległości. Przepraszamy za tę okoliczność.

Keep Distance

Flughafen dortmund corona abstand

Zawsze należy zachować odpowiednią odległość około 1,50 metra od innych pasażerów i naszego personelu.

Masking Obligation

Flughafen dortmund corona maske

Jesteś zobowiązany do noszenia w terminalu osłony ust i nosa.

Należy pamiętać, że od 25.01.2021 r. obowiązuje noszenie tzw. masek chirurgicznych lub masek o normach KN95/N95 lub FFP2. Oferują one wyższy efekt ochronny niż codzienne maseczki.

Physical Contact

Flughafen dortmund corona kontakt

Unikać kontaktu fizycznego z innymi - na przykład nie podawać sobie rąk.

Hand Washing

Flughafen dortmund corona waschen

Regularnie myj ręce dokładnie wodą z mydłem i unikaj dotykania oczu, nosa i ust (higiena rąk).

Ważne są również następujące kwestie:

 • używać chusteczek jednorazowych podczas kichania i kaszlu oraz wyrzucać je do kosza na śmieci po użyciu
 • Jeśli chusteczka nie jest przydatna: trzymaj ramię przed ustami i nosem.
 • Unikać kontaktu z oczami, nosem i ustami.
 • dotykać jak najmniej obszarów w przestrzeni publicznej, jak to możliwe

Godziny otwarcia terminala
Regularne godziny otwarcia są ważne dla terminalu: otwarte codziennie w godzinach od 03:30 do 23:30.

Taras dla odwiedzających

Taras dla gości jest znowu otwarty.

Kastronomia
Niektóre bistra/restauracje w strefie publicznej pozostaną zamknięte. Jednakże, East Bar w salonie odlotów, West Bar i Take Away w strefie bezpieczeństwa zapewniają napoje i przekąski.

Godziny otwarcia są zgodne z rozkładem lotów i mogą różnić się od normalnych godzin.

Sklepy

Sklepy wolnocłowe Heinemanna są zamknięte.

Firmy wynajmujące samochody

Firmy wynajmujące samochody są tylko częściowo dostępne. Niektóre lady są całkowicie zamknięte. Dane kontaktowe wypożyczalni samochodów znajdują się na stronie wynajem-samochodow.

Biura podróży na lotnisku
Większość biur podróży w terminalu na lotnisku w Dortmundzie jest zamknięta, ale nadal można się z nimi skontaktować telefonicznie lub mailowo. Dane kontaktowe tych biur znajdują się na stronie Biura podróży na lotnisku w Dortmundzie.

Połączenie autobusowe
Połączenie z AirportExpress (pomiędzy Dworcem Głównym Dortmundu a lotniskiem Dortmund) zostanie wznowione od 27.06.2020.

Linia autobusowa 490, jak również AirportShuttle (Bf. Holzwickede - Dortmund Airport) są nadal czynne.

Miejsca parkingowe/garaże parkingowe
Parkingi i parkingi wielopoziomowe na lotnisku w Dortmundzie są w regularnej eksploatacji. Wjazd i wyjazd jest możliwy w każdej chwili.

Taxi
Taksówki są zazwyczaj dostępne do użytku w terminalu na poziomie przylotów (poziom 0). Jeśli taksówka nie jest dostępna, można zamówić samochód dzwoniąc pod numer +49231/144444.

Wynajem samochodu
Dane kontaktowe wypożyczalni samochodów na lotnisku w Dortmundzie znajdują się na stronie internetowej lotniska - godziny otwarcia wypożyczalni mogą różnić się od normalnych godzin pracy.

Ze względu na szczególną sytuację, oferujemy naszym klientom możliwość anulowania rezerwacji, których nie można anulować. Klienci sklepu internetowego otrzymają voucher w wysokości już dokonanej płatności.

Wszystkie vouchery są ważne do 31.12.2021 włącznie i mogą być wykorzystane do ponownej rezerwacji miejsca parkingowego w sklepie internetowym na lotnisku Dortmund Airport.

W celu otrzymania vouchera prosimy o wysłanie e-maila (podając numer referencyjny rezerwacji) na adres int-parken@dortmund-airport.de. Prosimy o wyrozumiałość, że proces ten może zająć trochę czasu. Odpowiemy na wszystkie wiadomości e-mail!

Odpowiedzi na wiele pytań znajdą Państwo ponadto na stronie "Najczęściej zadawane pytania".

Mogą Państwo w prosty sposób zmienić dotychczasową rezerwację miejsca parkingowego w strefie serwisowej sklepu internetowego. Proszę mieć swój numer rezerwacji pod ręką!

Dobrze przygotowany
Port lotniczy Dortmund jest w ścisłym kontakcie z wydziałem zdrowia miasta Dortmund i innymi urzędami. Podobnie jak wszystkie lotniska w Niemczech, jest ono dobrze przygotowane do zajmowania się podejrzanymi przypadkami Koronawirusa za pomocą środków zapobiegawczych i planów awaryjnych. Między Dortmundem a głównymi obszarami epidemii nie ma bezpośredniego ruchu lotniczego.

Objazd w przypadku podejrzanego przypadku na pokładzie
W przypadku zaistnienia podejrzanego przypadku na pokładzie samolotu pasażerskiego, nie wylądowałby on w Dortmundzie, lecz zostałby przekierowany do jednego z 5 niemieckich portów lotniczych (Hamburg, Düsseldorf, Frankfurt, Monachium i Berlin), które są do tego celu wyposażone i wyposażone zgodnie z międzynarodowymi przepisami zdrowotnymi.

Jeśli obawiacie się Państwo, że zostaliście zarażeni nowym rodzajem koronaawirusa i doświadczacie takich objawów jak gorączka, kaszel lub duszność, nie zalecamy rozpoczynania planowanej podróży. Zachowajcie spokój i postępujcie zgodnie z wytycznymi Instytutu Roberta Kocha.