Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Koronawirus: Informacje dla podróżnych

Bezpieczna podróż z lotniska w Dortmundzie

Od 2 kwietnia 2022 roku noszenie masek nie jest już obowiązkowe w terminalu lotniska w Dortmundzie. Podstawą jest tu znowelizowane rozporządzenie o ochronie koron drzewnych kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia. Pomimo zaprzestania obowiązku noszenia maski, jako operator infrastruktury zalecamy naszym gościom i pasażerom dalsze noszenie maski. Szczególnie w miejscach, gdzie nie można zachować odległości przez krótki czas.

Zachowanie w terminalu

Corona verhalten terminal 4topics 1

W celu ochrony siebie i innych osób przed zakażeniem oraz w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się patogenów, prosimy o przestrzeganie środków ochrony przed zakażeniami. W szczególności zaleca się noszenie masek chirurgicznych lub masek spełniających normy KN95/N95 i zachowanie odległości co najmniej 1,5 metra.

Przepisy dotyczące wjazdu i wyjazdu

Związane z koroną przepisy dotyczące wjazdu do miejsc, do których latano z Dortmundu, zostały w dużej mierze zniesione. Sytuacja może się jednak w każdej chwili zmienić. Aktualne informacje na temat przepisów wjazdowych poszczególnych krajów można znaleźć na stronach Federalnego Urzędu Spraw Zagranicznych.

Aktualne informacje na temat wjazdu do Niemiec można znaleźć również na stronie internetowej Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Przepisy dotyczące kwarantanny i badań

Po pobycie na terenach zagrożonych wirusem kwarantanna trwa 14 dni. Wcześniejsze zakończenie kwarantanny nie jest możliwe.
Po pobycie w krajach, które nie są sklasyfikowane jako obszary zapowietrzone wirusem, obowiązek kwarantanny nie ma zastosowania.

Aktualne informacje na temat wjazdu do Niemiec można znaleźć również na stronie internetowej Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Informacje bieżące

  • Uwaga dotycząca korzystania z autobusów: pasażerowie zobowiązani są do noszenia maski medycznej.
  • Od 26.11.2022 r. centrum testowe na lotnisku w Dortmundzie jest zamknięte do odwołania.

Godziny otwarcia terminalu
Terminal jest obecnie otwarty w następujący sposób:
Czynne codziennie od 03:30 do 23:30.

Należy pamiętać, że poza tymi godzinami budynek terminalu jest zamknięty - nocleg nie jest możliwy!

Taras dla zwiedzających
Taras dla gości na lotnisku w Dortmundzie jest otwarty.

Gastronomia
Restauracja Bella Vista na poziomie galerii/poziomie 2 w terminalu lotniska w Dortmundzie jest obecnie nieczynna. Pozostałe bistra są jednak otwarte i oferują przekąski i napoje.
Godziny otwarcia punktów gastronomicznych wynikają na ogół z rozkładu lotów, ale mogą się różnić od regularnych godzin.

Sklepy
Sklepy wolnocłowe Heinemann są otwarte.

Agencje wynajmu samochodów
Stanowiska wynajmu samochodów na poziomie przylotów (poziom 0) są otwarte. Dane kontaktowe można znaleźć na stronie Car Hire.

Biura podróży
Większość biur podróży w terminalu lotniska Dortmund jest otwarta - godziny otwarcia mogą się różnić. Dane kontaktowe biur znajdują się na stronie Biura podróży na lotnisku.

Pomimo starannej kontroli treści, wszystkie informacje są bez gwarancji. Nie ponosimy również odpowiedzialności za treść linków zewnętrznych. Za treść stron, do których prowadzą linki, odpowiadają wyłącznie ich operatorzy.