Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Koronawirus: Informacje dla podróżnych

Bezpieczna podróż z lotniska w Dortmundzie

Od 2 kwietnia 2022 roku noszenie masek nie jest już obowiązkowe w terminalu lotniska w Dortmundzie. Podstawą jest tu znowelizowane rozporządzenie o ochronie koron drzewnych kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia. Pomimo zaprzestania obowiązku noszenia maski, jako operator infrastruktury zalecamy naszym gościom i pasażerom dalsze noszenie maski. Szczególnie w miejscach, gdzie nie można zachować odległości przez krótki czas.

Zachowanie w terminalu

Corona verhalten terminal 4topics 1

W celu ochrony siebie i innych osób przed zakażeniem oraz w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się patogenów, prosimy o przestrzeganie środków ochrony przed zakażeniami. W szczególności zaleca się noszenie masek chirurgicznych lub masek spełniających normy KN95/N95 i zachowanie odległości co najmniej 1,5 metra.

Przepisy dotyczące wjazdu i wyjazdu

Związane z koroną przepisy dotyczące wjazdu do miejsc, do których latano z Dortmundu, zostały w dużej mierze zniesione. Sytuacja może się jednak w każdej chwili zmienić. Aktualne informacje na temat przepisów wjazdowych poszczególnych krajów można znaleźć na stronach Federalnego Urzędu Spraw Zagranicznych.

Aktualne informacje na temat wjazdu do Niemiec można znaleźć również na stronie internetowej Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Pomimo starannej kontroli treści, wszystkie informacje są bez gwarancji. Nie ponosimy również odpowiedzialności za treść linków zewnętrznych. Za treść stron, do których prowadzą linki, odpowiadają wyłącznie ich operatorzy.