Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

18 nowych miejsc docelowych

Wizz Air stacjonuje trzy samoloty na lotnisku Dortmund Airport

Wizzair news
© Hans-Jürgen Landes / Dortmund Airport

W czwartek, 18 czerwca, węgierskie linie lotnicze Wizz Air i Dortmund Airport ogłosiły na wspólnej konferencji prasowej, że od sierpnia 2020 r. Wizz Air będzie stacjonował na lotnisku w Dortmundzie trzy Airbusy A320. Dwa pierwsze samoloty będą w eksploatacji od 1 sierpnia, a trzeci od 7 sierpnia.

Dzięki temu z lotniska w Dortmundzie można bezpośrednio dotrzeć do 18 nowych miejsc docelowych: Alghero, Bari, Katania, Neapol (Włochy), Ateny, Korfu, Iraklion, Saloniki, Santorini, Rodos (Grecja), Fuerteventura (Hiszpania), Reykjavík (Islandia), Lizbona (Portugalia), Saporischschja (Ukraina), Marrakesz (Maroko), Suczawa (Rumunia), Split (Chorwacja), Podgorica (Czarnogóra). Oznacza to, że lotnisko w Dortmundzie znacznie poszerza swoją ofertę w zakresie celów podróży związanych z ciepłymi wodami w Europie Zachodniej. "Spodziewamy się obsługiwać około miliona dodatkowych pasażerów rocznie na lotnisku w Dortmundzie ze względu na nowe cele podróży. Na rok 2020 spodziewamy się początkowo 250 000 dodatkowych pasażerów", prognozuje Guido Miletic, kierownik działu marketingu i sprzedaży lotniska w Dortmundzie.

Radość z tej wiadomości widać było na twarzy Prezesa Udo Magera:

"Stacjonowanie trzech samolotów jest wielkim wotum zaufania Wizz Air co do lokalizacji w Dortmundzie i wynikiem długiej i udanej współpracy. Zapowiedź daje nam wszelkie powody, by wierzyć, że będziemy w stanie z powodzeniem wznowić działalność po zamknięciu lotniska ze względu na koronawirusa i stwarza prawdziwą perspektywę". Również dla przyszłego Prezesa Pana Ludgera van Bebbera, który przejmie stanowisko od 1 października od Udo Magera. Guntram Pehlke, Prezez Zarządu DSW21, jest pewien: "Wizz Air stawia lotnisko w znacznie lepszej pozycji wyjściowej do wznowienia działalności. Jestem zatem bardzo przekonany, że przyszły Prezes będzie nadal systematycznie rozwijał lotnisko.

Dzięki panu van Bebberowi udało nam się pozyskać sprawdzonego specjalistę do ekscytującego zadania w Dortmundzie, który ma duże doświadczenie w branży i ma ze wszystkimi dobre stosunki.

Jednym z decydujących czynników, który zadecydował o tym, że Wizz Air może wykonywać trzy loty dziennie na trasach średniodystansowych samolotami stacjonującymi w Dortmundzie, był wydłużony czas pracy, przyznany na mocy pozwolenia z dnia 1 sierpnia 2018 roku. Ponadto dzięki planowanemu ustaleniu progu bezpieczne i płynne prowadzenie ruchu lotniczego będzie również zagwarantowane w perspektywie długoterminowej, nawet w niesprzyjających warunkach meteorologicznych.

W oczach Wizz Air lotnisko w Dortmundzie jest nie tylko atrakcyjnym punktem docelowym, ale również sprawnie działającym technicznie lotniskiem zorientowanym na potrzeby podróżnych.