Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Wizz Air zapowiada nową trasę do Kiszyniowa 

Można rezerwować bilety lotnicze z Dortmundu do Mołdawii

Dtm wizzair flugzeuge auf dem vorfeld
© Hans-Jürgen Landes / Dortmund Airport
Wizz Air, jedne z najszybciej rozwijających się europejskich linii lotniczych i czołowe tanie linie lotnicze w Europie Środkowej i Wschodniej, ogłosiły na początku lipca otwarcie nowego połączenia z Dortmundu do Kiszyniowa. Węgierskie linie lotnicze Wizz Air od 16 grudnia 2018 r. będą łączyć Dortmund ze stolicą Mołdawii. Loty z Dortmundu do Kiszyniowa będą się odbywać w środy i niedziele.

Liczący ponad 530 000 mieszkańców Kiszyniów jest największym i najbardziej ruchliwym miastem Mołdawii. Zaprasza do spacerów i spędzania czasu w jednym z licznych parków. W odległości zaledwie kilkunastu kilometrów od Kiszyniowa znajdują się dwie piwnice win należące do największych na świecie, co przypadnie do gustu zwłaszcza wielbicielom tego trunku.

Już od 2004 roku Wizz Air z powodzeniem oferuje loty z portu lotniczego w Dortmundzie. Tylko w tym roku węgierskie linie lotnicze wprowadzą łącznie osiem nowych tras z portu lotniczego w Zagłębiu Ruhry. Lwów (Ukraina), Poznań (Polska), Charków (Ukraina) i Olsztyn-Mazury (Polska) stanowią cele, które pojawiły się już w pierwszej połowie 2018 r. W drugim półroczu dojdą jeszcze Jassy (Rumunia), Wiedeń (Austria), Debreczyn (Węgry) i wreszcie Kiszyniów (Mołdawia) jako nowe cele podróży z Wizz Air z portu lotniczego w Dortmundzie. Największy klient portu lotniczego w Dortmundzie rozbuduje tym samym w Zagłębiu Ruhry swoją sieć tras do 27 połączeń lotniczych do 13 krajów.