Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Pierwszy lot do Ochrydy

Wizz Air od 15 lat na lotnisku w Dortmundzie

2019 07 02 erstflug nach ohrid gestartet
Guido Miletic, Head of Marketing & Sales at Dortmund Airport, and Airport Spokeswoman Davina Ungruhe welcomed the Wizz Air crew on their first flight from Dortmund to Ohrid. Photo: Hans Jürgen Landes

15 lat temu z lotniska w Dortmundzie wystartował do Katowic pierwszy samolot Wizz Air. Przy okazji tego jubileuszu otwarto nowe połączenie: Od 2.07.2019 we wtorki i soboty węgierskie linie latają do Ochrydy w Macedonii Północnej.

Ochryda jest więc 30. celem tych linii obsługujących loty z lotniska w Dortmundzie. Sieć połączeń z Zagłębia Ruhry była stale rozbudowywana przez 15 ostatnich lat. W ubiegłym roku pobiły tymczasowy rekord, przewożąc z Dortmundu 1,45 miliona pasażerów. Guido Miletic, kierownik działu Marketing & Sales lotniska w Dortmundzie, wie, dlaczego Wizz Air i lotnisko w Dortmundzie mają za sobą wiele lat współpracy, która stale się rozwija. Połączenia z Europą Wschodnią są w Zagłębiu Ruhry bardzo popularne i chętnie korzystają z nich biznesmeni, turyści i pasażerowie, którzy odwiedzają swoje rodziny w krajach, z których pochodzą. Wysoki stopień wykorzystania miejsc na wszystkich połączeniach i duży obszar obsługiwany przez lotnisko to dobre argumenty dla Dortmundu.

Andras Rado, Corporate Communication Manager w Wizz Air, wyjaśnia: Cieszymy się, że przez piętnaście ostatnich lat mogliśmy latać z i do Dortmundu. Dortmund od samego początku naszej działalności jest stabilnym punktem naszej dużej sieci połączeń. Od naszego pierwszego lotu z i do Dortmundu przewieźliśmy ponad 13 milionów pasażerów. Bardzo się cieszymy, że wspólnie udało nam się rozwinąć naszą współpracę i z Zagłębia Ruhry latamy już do 30 miejsc w 15 krajach! Mamy nadzieję, że również w przyszłości będziemy mogli oferować milionom ludzi z tego regionu atrakcyjne loty o wysokiej jakości obsługi pokładowej Wizz Air z Dortmundu do reszty Europy.

Ochryda – Wskazówki dla urlopowiczów

Miasto w Macedonii Północnej jest polecane urlopowiczom przede wszystkim ze względu na Jezioro Ochrydzkie. To jedno z najstarszych miast na świecie zaprasza do pływania i zabawy, a woda jest tam tak czysta, że odpowiada jakości wody pitnej. Dzięki klimatowi typu śródziemnomorskiego Ochryda jest idealnym miejscem na urlop, w którym można połączyć plażowanie ze zwiedzaniem. Wielu urlopowiczów przyciągają: starówka, fortyfikacje Kale i małe kościółki.