Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Centrum szybkich testów na COVID-19

Otwarcie centrum diagnostycznego na lotnisku Dortmund Airport w dniu 01.01.2021

Corona schnelltest medicare
© Medicare Testzentrum

Zgodnie z nowym rozporządzeniem rządu krajowego Nadrenii Północnej-Westfalii, każdy pasażer przylatujący z obszaru podwyższonego ryzyka musi po wylądowaniu na lotnisku okazać wynik testu na COVID-19 lub poddać się takiemu testowi. W związku z powyższym rozporządzeniem lotnisko Dortmund Airport podpisało kontrakt z firmą Medicare, która urządzi centrum szybkich testów na poziomie przylotów terminalu lotniska. Firma Medicare prowadzi 17 centrów diagnostycznych na terenie Niemiec, w tym 13 w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Punkt na lotnisku zostanie otwarty dnia 01.01.2021 o godzinie 12:00 i będzie pierwszym centrum diagnostycznym firmy Medicare w Dortmundzie. Firma Medicare oferuje wszystkim pasażerom korzystającym z lotniska, a także mieszkańcom regionu, szybki test antygenowy na COVID-19. Wyniki są dostępne po 15 – 30 minutach i są wysyłane osobom testowanym na smartfon w postaci kodu QR, linku lub e-maila. By otrzymać wynik w formie wydruku, konieczny jest nieco dłuższy czas oczekiwania.

Aby uniknąć kolejki, obywatele chcący skorzystać z testu antygenowego mogą od dnia 01.01.2021 rejestrować się online pod adresem: www.covid-testzentrum.de