Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Ryanair zmienia wytyczne dotyczącą bagażu

Od 01.11.2018 bezpłatnie można zabrać ze sobą tylko jedną małą torbę

Handgepaeck passagiere flughafen dortmund

Linie Ryanair, tak jak ich konkurent Wizz Air, 01.11.2018 r. zmieniają wytyczne dotyczące bagażu podróżnego. Dotyczy to w szczególności pasażerów, którzy chcą podróżować tylko z bagażem podręcznym. Do tej pory każdy pasażer miał prawo do bezpłatnego zabrania do kabiny małej torby i małej walizki na kółkach o wadze do 10 kg lub do bezpłatnego nadania ich na bramce wejściowej, jeśli brakowało miejsca. Od listopada do kabiny można zabrać bezpłatnie tylko jedną małą torbę. Przy czym jej wymiary wzrosły z 35 x 20 x 20 cm do 40 x 20 x 25 cm. Bezpłatne nadanie większego bagażu na bramce wejściowej nie jest już konieczne.

Priority Boarding

Dwa bagaże podręczne (mały o wyżej wymienionych wymiarach i większa walizka na kółkach, maks. 10 kg, 55 cm x 40 cm x 20 cm) mogą być nadal przewożone na pokładzie przez wszystkich pasażerów, którzy zarezerwowali odpłatną usługę Priority Boarding. Mogą oni również wejść na pokład samolotu przed innymi pasażerami. Koszt tej usługi wynosi 6 €, jeśli jest ona zarezerwowana bezpośrednio z lotem lub 8 €, jeśli zostanie dodana w późniejszym terminie za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji Ryanair. Tu trzeba być szybkim: Na każdy lot dostępnych jest tylko 95 biletów priorytetowych.

Nowość: 10 kg bagaż rejestrowany

Jeśli chcesz mieć wolne ręce lub nie korzystasz z opcji Priority Boarding, w Ryanair możesz zarezerwować online bagaż rejestrowany o wadze 10 kg. Musi ona zostać odprawiony na stanowisku odprawy bagażowej przed odprawą bezpieczeństwa na lotnisku i odebrany z taśmy bagażowej na lotnisku docelowym. Opłata za taki bagaż wynosi 8 lub 10 € w zależności od czasu rezerwacji. Kategoria rezerwacji bagażu 20 kg jest dostępna bez zmian. Każdy pasażer może nadać do 3 sztuk bagażu.

Pasażerowie, którzy nie zarezerwowali priorytetowego wejścia na pokład ani 10 kg bagażu do odprawy online, mogą również odprawić się na lotnisku z małą torbą o wadze do 10 kg. Przy odprawie bagażowej opłata wynosi 20 €, a przy bramce 25 €. 

Więcej informacji na temat nowych wytycznych dotyczących bagażu w liniach lotniczych Ryanair można znaleźć na ich stronie internetowej.