Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Ryanair lata z Dortmundu do Zagrzebia

Samoloty odlatują w każdy poniedziałek i piątek

Flughafen dortmund erstflug zagreb

W ubiegły piątek, 3 września, odbył się pierwszy lot z Dortmundu do Zagrzebia. Irlandzkie linie lotnicze Ryanair latają do stolicy Chorwacji w każdy poniedziałek i piątek. Ryanair umacnia w ten sposób swoją pozycję trzecich co do wielkości linii lotniczych w Dortmundzie. 

Dzięki temu rośnie oferta lotów do tego popularnego kraju urlopowego. Zagrzeb jest, obok Splitu, już drugim miastem w Chorwacji, do którego pasażerowie mogą dotrzeć bezpośrednio z lotniska w Dortmundzie. Stolica Chorwacji zachwyca średniowiecznym urokiem, niezliczonymi kafejkami i atrakcyjną okolicą – górami Medvedinica. Zachęcają one nie tylko do wędrówek, lecz w zimie również do jazdy na nartach.

Dla linii lotniczych Ryanair jest to ósma destynacja z lotniska w Dortmundzie. Guido Miletic, szef działu usług lotniskowych i marketingu, jest zadowolony z rozwoju tych linii lotniczych w Dortmundzie: „Ryanair w ubiegłych latach powoli powiększał ofertę lotów z Dortmundu. Teraz podróżni mogą wybierać wśród najróżniejszych miejsc docelowych.” Ryanair lata nie tylko do Zagrzebia, lecz również do klasycznych miejsc urlopowych, takich jak Majorka, Saloniki i Porto, jak również atrakcyjnych turystycznie miast, takich jak Kraków i Wiedeń. W rozkładzie lotów znajdują się również ważne centra gospodarcze, takie jak Katowice i Londyn.