Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Nowy PANTHER

Lotniskowa straż pożarna otrzyma pierwszy w Niemczech pojazd nowego modelu Rosenbauer

Panther 6x6
PANTHER Flughafen-Feuerwehr @Dortmund Airport

Na początku października straż pożarna na lotnisku w Dortmundzie włączyła do swojej floty długo oczekiwany pojazd: PANTHER 6 x 6 od producenta pojazdów gaśniczych firmy Rosenbauer.

Czerwony olbrzym

Rozszerzony model ma przyjazny dla środowiska silnik Euro 6 o mocy 750 KM i przyspiesza tylko w ciągu 29 sekund od 0 do 80 km/h, prędkość maksymalna wynosi 120 km/h. W czerwonym gigancie zmieszczą się: 12 500 litrów wody, 1500 litrów piany, 250 kilogramów proszku i 120 kilogramów dwutlenku węgla (CO2). Wysokowydajne pompy w pojeździe zapewniają wprowadzenie do 6000 litrów środka gaśniczego na minutę przez duże działko dachowe. Jego zakres wynosi ok. 100 metrów.

Flota straży pożarnej

Nowy PANTHER 6 x 6 zastąpi na lotnisku w Dortmundzie pojazd gaśniczy, który ma już 17 lat. Z nowym nabytkiem lotniskowa straż pożarna ma trzy lotniskowe wozy strażackie kategorii Panther, kilka mniejszych pojazdów gaśniczych, transporter do przewozu rannych, wóz dowodzącego akcją i pojazd sterowania. Ochrona przeciwpożarowa jest tym samym zgodna z najnowszym stanem techniki i przyczynia się do utrzymania stanu i ochrony środowiska na lotnisku w Dortmundzie.

Nowy PANTHER na zdjęciach