Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Dortmund otrzymuje wyróżnienie

Lotnisko w Dortmundzie najlepszą niemiecką stacją Eurowings, na 3. miejscu w Europie

Dtm eurowings station award
Dortmund Airport honoured as the best German Eurowings station // Guido Miletic (right) and Nicole Kompa (left) accept the award on behalf of Eurowings Base Eurowings Base Manager Michael Fanto (centre).| ©Flughafen Dortmund

Port lotniczy w Dortmundzie pokonał konkurencję i zdobył Eurowings Station Award jako najlepsza stacja Eurowings w Niemczech. W całościowym porównaniu lotnisko uplasowało się za Salzburgiem oraz Grazem i stanowi tym samym trzecią w kolejności najlepszą stację Eurowings w Europie. Łącznie ocenie poddanych zostało 37 lotnisk współpracujących z Eurowings.

Linie lotnicze Eurowings oceniły lotniska uczestniczące w konkursie pod względem określonych kryteriów. W ten sposób linie Eurowings chcą nagrodzić doskonałą współpracę z lotniskami partnerskimi i jednocześnie zachęcić je do ciągłego rozwoju. W rankingu ocenie podlegały między innymi takie kryteria, jak punktualność, przestrzeganie procedur oraz zadowolenie klientów.

Michael Fanto, Eurowings Base Manager w Dortmundzie, jest zachwycony: „Jestem niezmiernie dumny. Ta nagroda podkreśla po pierwsze znakomite osiągnięcia całego zespołu operacyjnego w tej lokalizacji, a po drugie fakt, że Eurowings w Dortmundzie są traktowane wspaniale”. Lotnisko wyróżnia się szczególnie pod względem satysfakcji klientów. Żadna inna stacja nie prześcignęła portu lotniczego w Dortmundzie w tej kategorii. W imieniu wszystkich uczestników nagrodę od Michaela Fanto odebrał Guido Miletic, Dyrektor Airport Services i Marketing & Sales, oraz Nicole Kompa, Kierowniczka Działu Passenger Handling.

Lotnisko w Dortmundzie pełni nie tylko funkcję stacji, lecz również bazy Eurowings, w związku z czym w Dortmundzie stacjonują aktualnie dwa samoloty tych linii. Oprócz od dawna obsługiwanych tras, takich jak Monachium i Palma de Mallorca, Eurowings obsługuje aktualnie jeszcze osiem dodatkowych kierunków, a są to: Split, Rodos, Heraklion, Kavala, Saloniki, Katania, Malaga i Alicante.