Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Wzrost liczby pasażerów w 1. kwartale

Rosnąca liczba pasażerów gwarantuje udany początek roku

Dtm terminal stele

Port lotniczy Dortmund ma przyjemność ogłosić pozytywne wyniki za pierwszy kwartał 2024 roku. Port lotniczy zaliczył pomyślny start, zwiększając liczbę lotów o 6,6 procent i o około 7,2 procent liczbę pasażerów w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Łącznie w pierwszych trzech miesiącach z lotniska skorzystało 635 107 pasażerów (2023 r.: 592 300 pasażerów).

Wyniki odzwierciedlają ciągłe wysiłki portu lotniczego, aby osiągnąć docelowy poziom 3 milionów pasażerów do końca roku. Prognozy na kolejne miesiące są nadal dość ostrożne: „Lotnisko i jego partnerzy po raz kolejny osiągnęli bardzo zadowalający wynik. Już teraz można przewidzieć, że linia lotnicza Wizz Air będzie musiała w tym roku zmniejszyć swoje przepustowości o 10 procent ze względu na nadzwyczajną naprawę silników Pratt & Whitney w niektórych seriach A321neo. Będzie to miało również wpływ na ofertę Wizz Air na lotnisku w Dortmundzie” – powiedział dyrektor zarządzający portem lotniczym Ludger van Bebber.

W pierwszym kwartale dużym zainteresowaniem cieszyły się podróże do Katowic (99 112 pasażerów) i Bukaresztu (41 834 pasażerów). Ponadto połączenia np. do Gdańska (+90 proc.), Prisztiny (+60 proc.), Tirany (+46 proc.) i Palma de Mallorca (+39 proc.) odnotowały znaczny wzrost liczby pasażerów w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Tygodnie świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy, które przypadały w pierwszym kwartale, należały do okresów o największej liczbie pasażerów w analizowanym okresie.

Dzięki przejściu na letni rozkład lotów lotnisko od końca marca rozszerzyło swoją ofertę kierunków, jednocześnie zwiększając częstotliwość niektórych istniejących tras. Dzięki przedłużeniu letniego rozkładu lotów na czwarty kwartał podróżni z Dortmundu mogą teraz wybierać spośród 41 kierunków podróży w ponad 20 krajach.