Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Pierwszy lot z Dortmundu do Niszu

Wizz Air uruchamia nowe połączenie z Serbią

Pierwszy lot z dortmundu do niszu
Guido Miletic (z prawej), kierownik działu marketingu i sprzedaży oraz Annika Neumann (z lewej), rzeczniczka prasowa, witają załogę Wizz Air z okazji pierwszego lotu o numerze W64272 do Niszu © Dortmund Airport, Hans-Jürgen Landes.

20 sierpnia węgierskie linie lotnicze Wizz Air rozpoczęły obsługę nowego połączenia z portu lotniczego w Dortmundzie. Od teraz podróżni mogą trzy razy w tygodniu polecieć z dortmundzkiego lotniska do serbskiego miasta Nisz. We wtorki, czwartki i soboty linie lotnicze Wizz Air realizują połączenia do trzeciego co do wielkości miasta w Serbii. 

Guido Miletic, kierownik działu marketingu i sprzedaży portu lotniczego w Dortmundzie, powitał pilota, członków załogi oraz pierwszych pasażerów lotu o numerze W6 4272 do Niszu na płycie postojowej dortmundzkiego lotniska. 

„Poszerzenie oferty linii lotniczych Wizz Air na wschodzie Europy to odpowiedź na dużą potrzebę podróży etnicznych w Zagłębiu Ruhry. Cieszymy się z ciągłego rozwoju naszego największego klienta portu lotniczego w Dortmundzie“, tak nowe połączenie z Dortmundu do Niszu skomentował Miletic. 

Rzecznik linii Wizz-Air, Gabor Vasarhelyi, powiedział: „Nowy kierunek linii Wizz Air do Serbii podkreśla po raz kolejny zaufanie do portu lotniczego w Dortmundzie. Duża część lotów węgierskich linii w Niemczech zaczyna się właśnie tutaj“. 

Serbskie miasto Nisz charakteryzuje się zachodnio-rzymską i osmańską przeszłością, która nadała mu przydomek „Brama między Wschodem a Zachodem“. Około 250 kilometrów na południowy wschód od Belgradu i 160 kilometrów od Sofii na miłośników kultury czekają liczne historyczne atrakcje tego serbskiego miasta. Wrażenie robi górująca nad Niszem twierdza, która dzisiaj pełni rolę przede wszystkim miejsca spotkań z kulturą. Tutaj na przykład w zachwycającej atmosferze odbywają się międzynarodowe festiwale muzyczne i filmowe.