Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Nowy rekord pasażerów w Dortmundzie

W 2019 r. lotnisko w Dortmundzie odnotowało największy wolumen pasażerów w swojej historii.

Fluggastrekord dortmund airport
Osoby (od lewej do prawej): Guido Miletic (kierownik działu marketingu i sprzedaży), Udo Mager (dyrektor zarządzający lotniska Dortmund), Victoria Popp (pasażer)

Victoria Popp miała powód do radości: została 2 331 027. pasażerem na lotnisku w Dortmundzie w 2019 roku. Liczba ta jest bardzo szczególna dla tego lotniska. Ponieważ właśnie przy tej liczbie pasażerów odnotowano kolejny rekord ich liczby. W środę 13 listopada został pobity poprzedni rekord z 2008 roku.

Victoria Popp przybyła wczoraj na lotnisko, aby polecieć liniami Wizz Air do Wiednia. Została niespodziewanie powitana przez dyrektora lotniska Udo Magera oraz dyrektora ds. marketingu i sprzedaży Guido Miletica. Prezentem dla rekordowego pasażera był kupon o wartości 100 euro ze sklepu wolnocłowego Heinemann, który Victoria Popp mogła zrealizować przed swoim odlotem.

Victoria Popp pochodzi z Berlina i studiuje śpiew w Hanowerze. Lata do Wiednia na próby i często korzysta z lotniska w Dortmundzie ze względu na dobrą ofertę miejsc docelowych i stosunek ceny do wartości.

Mager dziękuje wszystkim zaangażowanym

„Ten rok jeszcze się nie skończył, ale już wiadomo, że w roku 2019 w tym porcie lotniczym zostanie obsłużona rekordowa liczba pasażerów. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że udało nam się ustanowić nowy rekord liczby obsłużonych pasażerów, pomimo niespokojnych czasów” — mówi zachwycony Mager. Dziękuje też wszystkim, którzy pracowali na ten sukces: „W tym roku wzrost można osiągnąć jedynie dzięki dobrej współpracy z naszymi partnerami systemowymi, takimi jak policja federalna, samorząd okręgowy i urząd celny. Ogromne podziękowania należą się również wszystkim pracownikom, którzy tak ciężko pracowali, a teraz cieszą się, że możemy dziś mówić o nowym rekordowym roku”.

Miletic wyjaśnia przyczyny wzrostu

Przyczyny osiągnięcia rekordowej liczby obsłużonych pasażerów są znane Guido Miletic: „Ogromny wzrost w tym roku i związana z nim duża liczba pasażerów są spowodowane nowymi połączeniami, zwiększeniem częstości lotów oraz wyborem tras i linii lotniczych”. W latach 2018 i 2019 wprowadzono łącznie 14 nowych miejsc docelowych. Linie lotnicze reagują na silny popyt w regionie. W roku 2020 pojawią się nowe linie lotnicze Lauda, które będą oferować loty z Dortmundu.

„Dzięki wielu destynacjom w Europie Wschodniej lotnisko spełnia również wymagania dotyczące mobilności w regionie. Ponieważ wielu mieszkańców mających wschodnioeuropejskie korzenie korzysta z połączeń z lotniska w Dortmundzie, aby odwiedzać przyjaciół i rodziny za granicą” — mówi Miletic. Jednak grupa docelowa lotniska jest szersza: „Miejsca docelowe z piękną pogodą, takie jak Majorka, Porto i Saloniki, są skierowane głównie do turystów. Miasta, takie jak Monachium, Budapeszt i Londyn, sprawiają, że lotnisko w Dortmundzie jest interesujące dla osób podróżujących w interesach”.

Mając jako głównego klienta węgierskie linie lotnicze Wizz Air, lotnisko w Dortmundzie może polegać na silnym i solidnym partnerze. Linie lotnicze korzystają z lotniska w Dortmundzie już od 2004 roku i od tego czasu stale się rozwijają. Jednak dzięki liniom Ryanair, Eurowings, Sunexpress, Easyjet i wkrótce Lauda lotnisko nie polega tylko na jednym partnerze.