Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Bilans roczny portu lotniczego Airport

Dzięki wielu rekordom liczby pasażerów wynik przewyższył prognozy

Dortmund aiport news allgemein terminal 1

W ubiegłym roku z Dortmund Airport skorzystało ogółem 2 586 342 pasażerów. Dzięki dobrym miesiącom letnim z wieloma rekordami liczby pasażerów udało się mimo pandemii i działań wojennych w Europie przekroczyć prognozowaną liczbę 2,45 mln pasażerów. W porównaniu z ubiegłym rokiem Dortmund Airport zdołał zwiększyć liczbę pasażerów o około 53 procent (dane z ubiegłego roku: 1 692 960), i tym samym prawie osiągnąć poziom dotychczasowego rekordowego roku 2019 (ok. 2,7 mln pasażerów). Był to drugi w kolejności wynik w historii tego portu lotniczego.

„Cieszymy się z bardzo dobrego wyniku rocznego. Podziękowanie należy się wszystkim naszym pasażerom i liniom lotniczym za tak duże zaufanie do naszej lokalizacji. Chciałbym również podziękować wszystkim pracownikom lotniska, którzy przez cały rok, również w okresach bardzo dużego natężenia ruchu, jak zwykle dbali o odpowiednie i sprawne funkcjonowanie lotniska”, podsumował dyrektor portu lotniczego Ludger van Bebber. 

Bilans ferii świątecznych

W czasie ferii bożonarodzeniowych w Nadrenii Północnej-Westfalii w okresie od 23 grudnia 2022 roku do 8 stycznia 2023 roku lotnisko Dortmund Airport przyjęło 127 460 pasażerów. Tym samym bilans ferii znacznie przewyższył prognozę 110 000 pasażerów oraz ich liczbę sprzed roku. Wówczas w czasie ferii z lotniska skorzystało 103 375 pasażerów. Bardzo popularne podczas minionych ferii szkolnych były kierunki: Katowice, Bukareszt oraz Gdańsk.

Perspektywy

W roku 2023 Dortmund Airport ze względu na bardzo dobrą sytuację spodziewa się ponad 2,6 mln pasażerów i z satysfakcją ponownie oferuje pasażerom bogaty wybór kierunków. Jeszcze nie wszystkie linie lotnicze opublikowały swój rozkład lotów na miesiące letnie, lecz już teraz pewne są kierunki, takie jak europejskie metropolie Rzym i Budapeszt, jak również klasyczne kierunki wakacyjne: Split, Rodos i Antalya.

Dortmund Airport życzy wszystkim pasażerom szczęśliwego Nowego Roku!