Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Przelot z Dortmundu do Albanii i do Kosowa 

W przyszłości Wizz Air połączy Dortmund z Tiraną i Prisztiną 

Dtm wizzair flugzeuge auf dem vorfeld
© Hans-Jürgen Landes / Dortmund Airport
Węgierskie linie lotnicze Wizz Air układają zimowy plan lotów i zapowiadają dwa nowe cele bezpośrednie, które w zimie wzbogacą ofertę lotów z portu lotniczego w Dortmundzie.

Od 30 października 2018 r. węgierskie linie lotnicze Wizz Air będą obsługiwać trasę Dortmund–Tirana trzy razy w tygodniu. Dortmund jest jedynym portem lotniczym w Nadrenii Północnej-Westfalii, który w planie lotów zimowych ma Tiranę i oferuje połączenie bezpośrednie. W stolicy Albanii u stóp góry Dajti i nad brzegiem rzeki Lany żyje około pół miliona ludzi. Mieszkańcy i turyści doceniają przede wszystkim bliskość wybrzeża. Nowa oferta lotów skierowana jest zwłaszcza do pasażerów, którzy mają swoje korzenie w Albanii i w ten sposób mogą dotrzeć szybko do kraju pochodzenia, aby na przykład odwiedzić rodzinę i znajomych. Latem Tirana stanowi również doskonały punkt wyjściowy pozwalający spędzić urlop na plaży w jednym z położonych w pobliżu ośrodków wypoczynkowych.

Od 15 grudnia 2018 r. z portu lotniczego w Dortmundzie będzie można poza tym dotrzeć do Prisztiny w Kosowie. Maszyny Wizz Air będą latać do politycznego, gospodarczego i kulturalnego centrum Kosowa również trzy razy w tygodniu.