Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Lotnisko na rekordowym kursie

Ponad 1,4 miliona pasażerów w pierwszym półroczu

Dtm fahnen preview 1

Nawiązując do pierwszych trzech miesięcy, lotnisko w Dortmundzie również odnotowało imponujący wzrost liczby pasażerów w drugim kwartale. Łącznie 834 985 podróżnych wybrało Dortmund jako preferowane lotnisko w okresie od kwietnia do czerwca. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku oznacza to wzrost o 20,35% (141187 pasażerów). Z 1 427 285 pasażerami w pierwszej połowie roku, ruch pasażerski wzrósł o 158 311 podróżnych w porównaniu z tym samym okresem przed koronawirusem w 2019 roku.

Zwiększona liczba pasażerów była wspierana przez szereg środków, w tym otwarcie punktu kontroli bezpieczeństwa C w połowie czerwca. W ten sposób można było rozłożyć liczbę pasażerów na równym poziomie, a pasażerowie mogli rozpocząć podróż jeszcze bardziej zrelaksowani.

Nawet dni o większym natężeniu ruchu na początku wakacji zostały pomyślnie opanowane dzięki dobremu przygotowaniu. W miesiącach letnich podróżni mogą wybierać spośród 43 miejsc w 21 krajach. Oprócz Katowic i Palmy, wśród najpopularniejszych kierunków w czerwcu znalazły się również Gdańsk i Skopje.

Wraz ze stałym rozwojem siatki połączeń, lotnisko jest przekonane, że trend wzrostowy utrzyma się w nadchodzących miesiącach.

Lotnisko w Dortmundzie ściśle współpracuje z liniami lotniczymi, aby stale poszerzać ofertę lotów i zaspokajać potrzeby pasażerów. Cztery nowe kierunki (Erywań / Braszów / Craiova / Sylt) zostały już włączone do oferty na 2023 rok.

Szczególnie w przypadku pozostałej części wakacji, wszystkim pasażerom zaleca się zaplanowanie wystarczającej ilości czasu w dniu wylotu, aby mogli spokojnie rozpocząć letnie wakacje.