Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Eurowings bierze kurs na Wenecję

Uzupełnienie letniego rozkładu lotów o nowy kierunek

Pressebild eurowings holiday

Słońce połyskuje na powierzchni wody. Gondola sunie po kanale z towarzyszeniem włoskiej muzyki. Mija liczne mosty i słynne zabytki, takie jak Pałac Dożów. Mowa o chyba najsłynniejszym mieście na wodzie: Wenecji. Od tego lata pasażerowie mogą latać liniami Eurowings z Dortmundu bezpośrednio do tego popularnego celu wakacyjnych podróży.

Ostatnio była taka możliwość w 2004 roku. Teraz Eurowings oferuje od 4 czerwca do 29 października dwa razy w tygodniu bezpośrednie loty do tego włoskiego miasta. W każdą środę i sobotę podróżni mogą wybrać się samolotem Airbus A320 na południe. Loty można rezerwować już teraz. „Cieszymy się z nowego celu podróży. Uzupełnia on naszą urozmaiconą ofertę w sezonie letnim dla naszych pasażerów”, stwierdził szef lotniska Ludger van Bebber.

O mieście

Flug dortmund venedig italien 1
Canal Grande in Venedig | © iStock.com/bloodua

Wenecja znajduje się w odległości mniejszej niż dwie godziny lotu od Dortmundu i wabi turystów już w czerwcu letnimi temperaturami wynoszącymi nawet 26°C. To idealne miejsce na wakacje lub weekendowy wypad.

O Eurowings

Eurowings to linie lotnicze obsługujące kierunki wakacyjne należące do Grupy Lufthansa i będące częścią największego koncernu lotniczego na świecie. Linia lotnicza mająca swe korzenie w Dortmundzie posiada aktualnie flotę złożoną z około 100 samolotów i koncentruje się na tanich produktach i usługach podczas lotów bez międzylądowania na terenie Europy. W swoim rozkładzie lotów przewoźnik ten oferuje aktualnie ponad 100 destynacji. Dzięki rozbudowanej sieci tras i 11 bazom międzynarodowym – wśród których znajduje się Palma na Majorce, najpopularniejszej wakacyjnej wyspie Europy – Eurowings to największe linie lotnicze obsługujące kierunki wakacyjne w Niemczech. Aktualnie Eurowings zatrudniają w całej Europie około 3500 pracowników.