Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Dalszy wzrost liczby pasażerów w 2018 roku

Dziesięć nowych tras zapewnia rozwój lotniska w Dortmundzie

Jl17070 0001 pressebild
Udo Mager, Dyrektor zarządzający

Lotnisko w Dortmundzie cieszy się coraz większą popularnością: W 2018 r. skorzystało z niego 2 284 176 pasażerów, o 14% więcej niż w 2017 r. Oznacza to, że prognozowany wzrost może zostać przekroczony. W sumie na lotnisku Dortmund Airport startowało i lądowało 15 189 samolotów z 38 różnych destynacji.

Rozbudowa sieci tras zapewnia wzrost

Główną przyczyną tego wzrostu jest rozszerzenie oferty dostępnych tras. Węgierskie linie lotnicze Wizz Air otworzyły w 2018 roku dziesięć nowych tras z lotniska Dortmund. Od ubiegłego roku są obsługiwane nowe destynacje w Polsce, Rumunii, na Węgrzech, w Mołdawii, Albanii, Kosowie, Estonii i na Ukrainie. Wizz Air rozszerza tym samym swoją pozycję największego klienta portu lotniczego Dortmund. W 2018 roku z lotów węgierskich linii lotniczych skorzystało prawie dwie trzecie pasażerów. 

Dyrektor zarządzający Udo Mager jest zadowolony z rozwoju w 2018 roku: „Nowe destynacje obsługiwane na lotnisku w Dortmundzie stały się jeszcze bardziej interesujące dla osób podróżujących służbowo, turystów i podróżujących w celach rodzinnych. Powiedział on także, iż dane liczbowe wskazują, że rozbudowa sieci jest dostosowana do życzeń pasażerów: W 2017 r. naszym celem było osiągnięcie progu dwóch milionów pasażerów. Wynik ten osiągnęliśmy już w połowie listopada 2018 roku. Wzrost potwierdza znaczenie lotniska dla sieci metropolitalnej Zagłębia Ruhry oraz dla infrastruktury komunikacyjnej w Nadrenii Północnej-Westfalii. Powinno to zatem znaleźć odzwierciedlenie również w koncepcji rozwoju transportu regionalnego stworzonej przez Regionalne Stowarzyszenie Zagłębia Ruhry (RVR), w koncepcji transportu lotniczego kraju związkowego oraz w wynikach konferencji „Ruhr-Konferenz”.

Katowice, Londyn i Monachium to najbardziej popularne miejsca docelowe

Lotnisko w Dortmundzie ma ogromne znaczenie zarówno dla urlopowiczów, osób podróżujących służbowo, jak i dla osób, które chcą odwiedzić przyjaciół lub rodzinę za granicą. Wskazują na to również główne cele podróży. Wśród najpopularniejszych destynacji dla wszystkich grup docelowych znajdują się Katowice, Londyn i Monachium.

Port lotniczy Dortmund spodziewa się również wzrostu w 2019 roku

Rozwój lotniska w Dortmundzie będzie kontynuowany: Wizz Air zapowiedział już następną nową trasę. Od 21 kwietnia podróżni będą mogli latać z węgierskimi liniami lotniczymi z Dortmundu do Pałągi na Litwie. Nowe miejsca docelowe udostępnione w 2018 roku oraz wzrost częstotliwości lotów na istniejących trasach oznaczają, że w 2019 roku spodziewamy się dalszego wzrostu liczby pasażerów. „Naszą ambicją jest, aby w 2019 roku na tym lotnisku zagościło około 2,5 miliona pasażerów” – mówi Mager.