Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Badania PCR na lotnisku w Dortmundzie

Medicare odpowiada na zapotrzebowanie

Corona schnelltest medicare
© Medicare Testzentrum

Od 1 stycznia 2021 roku Medicare prowadzi centrum testowe COVID-19 na piętrze przylotów na lotnisku w Dortmundzie. Od 8 lutego chętni mieszkańcy będą mogli wykonać tam test PCR. Do tej pory oferowano jedynie szybkie testy. Tylko w styczniu z oferty skorzystało ok. 14 tys. osób.

Medicare reaguje w związku z tym na rosnące zapotrzebowanie: "W przeszłości wielokrotnie pytano nas, czy możemy również przeprowadzać testy PCR. W szczególności pasażerowie linii lotniczych często potrzebują takich testów, aby móc wjechać do niektórych krajów. Zareagowaliśmy na duże zapotrzebowanie i w przyszłości będziemy oferować testy PCR również w Dortmundzie", mówi Sven Stute, kierownik organizacyjny centrum testowego na lotnisku.

Test PCR kosztuje 79,90 euro. Osoby testowane otrzymują wynik w ciągu 24 godzin drogą mailową. Jednakże, szybkie testy są nadal dostępne za 39,90 euro. Centrum testowe jest otwarte nie tylko dla pasażerów, ale także dla obywateli, którzy chcą się sprawdzić. "Kto zwróci to uwagę i przyjdzie w czasie, gdy nie lądują samoloty, prawie nie będzie musiał czekać" - mówi Stute. Centrum zaleca również wcześniejszą rezerwację terminu online na stronie www.covid-testzentrum.de