Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Lotnisko podsumowuje letnie wakacje

Lipiec 2023 roku to najbardziej udany miesiąc w historii lotniska

News ferienpassagiere preview

Port lotniczy w Dortmundzie z zadowoleniem podsumowuje sześciotygodniowe wakacje letnie w Nadrenii Północnej-Westfalii. Od początku wakacji, który miał miejsce pod koniec czerwca, do 06.08.2023 roku w porcie lotniczym odnotowano łącznie 449 571 podróżnych. W porównaniu z wakacjami letnimi z 2022 roku jest to wzrost o ponad 57 000 pasażerów (14,7%). W stosunku do przedkryzysowego roku 2019 nastąpił wzrost liczby pasażerów o 16,8%.

Nadzwyczaj dobrze wypadł lipiec, w którym po raz pierwszy od powstania portu lotniczego w ciągu jednego miesiąca kalendarzowego przyjętych zostało ponad 300 000 pasażerów (307 377). Ubiegłoroczny rekord liczby pasażerów w lipcu został przekroczony o prawie 44 000 osób. W porównaniu z miesiącem lipcem roku 2019 lotnisko z zadowoleniem odnotowało wzrost liczby pasażerów o 18,8%. „Port lotniczy w Dortmundzie to jedno z niewielu lotnisk w Niemczech, które nie tylko zbliżyło się do poziomu sprzed kryzysu, lecz wyraźnie go przekroczyło. Osiągnięcie tego znakomitego efektu umożliwiły nowe kierunki, rosnąca popularność oferowanych celów podróży oraz niesłabnąca chęć podróżowania”, oznajmił Guido Miletic, Dyrektor Airport Services + Marketing & Sales.

Chcąc uciec od brzydkiej pogody, która przeważała w Niemczech, podróżni również w tym roku często wybierali klasyczne kierunki. Wielką popularnością wśród osób podróżujących z Dortmundu cieszyły się miejsca docelowe nad Morzem Śródziemnym, takie jak Palma de Mallorca i Antalya.

Na szczycie rankingu, z imponującym wynikiem 50 393 pasażerów, uplasowały się cieszące się od zawsze dużą popularnością Katowice – popularne również w okresie wakacyjnym. Z dużym popytem spotkały się w ciągu sześciotygodniowej przerwy wakacyjnej również kierunki, takie jak Bukareszt, Belgrad, Tirana i Londyn. W porównaniu do okresu sprzed roku wiele z oferowanych tras zyskało na popularności. Tak więc w przypadku lotów z i do Tirany oraz Londynu nastąpił wzrost liczby pasażerów o około 75%.

Dzięki aktualnej tendencji wzrostowej port lotniczy z optymizmem spogląda na drugą połowę roku i z zadowoleniem oczekuje podróżnych, najpóźniej podczas ferii jesiennych.