Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Pierwszy lot Condora

Wakacyjne linie lotnicze latają na Majorkę trzy razy w tygodniu

Condor erstflug retro
© Sascha Kamrau.

Dziś rano z lotniska w Dortmundzie po raz pierwszy wystartował wakacyjny samolot niemieckich linii lotniczych Condor w stylu retro z lat sześćdziesiątych, lecący do Palma de Mallorca. Inauguracyjny lot oznacza dla portu lotniczego nie tylko rozpoczęcie trzech dodatkowych cotygodniowych lotów na Baleary, ale także początek nowego partnerstwa, a tym samym kolejnej linii lotniczej dla pasażerów lotniska w Dortmundzie. Loty samolotów linii lotniczych Condor do Palmy odbywają się w poniedziałki, czwartki i soboty.

Dzięki tej innowacji trzy linie lotnicze będą teraz latać z Dortmundu na słoneczną hiszpańską wyspę. Condor uzupełnia istniejącą ofertę Eurowings i Ryanair na Majorce, dzięki czemu Palma będzie obsługiwana do dwudziestu razy w tygodniu. „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy dodać do naszej oferty kolejną linię lotniczą, Condor” — mówi Guido Miletic, dyrektor ds. usług lotniskowych, marketingu i sprzedaży. „Połączenie z Palmą to dobry początek partnerstwa, ponieważ Majorka od lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków podróży na lotnisku w Dortmundzie przez cały rok — zarówno wśród turystów zorganizowanych, jak i indywidualnych. W dłuższej perspektywie chcielibyśmy rozwijać sieć tras Condor na lotnisku w Dortmundzie, zgodnie z życzeniami naszych pasażerów”.

Najbardziej popularny wakacyjny raj na Majorce ma coś do zaoferowania dla każdego: W miesiącach letnich plażowicze mogą cieszyć się turkusowymi zatokami o średniej temperaturze wody 25 stopni, entuzjaści sportu znajdą różnorodne szlaki turystyczne i pełen wachlarz atrakcji, a miłośnicy imprez mogą udać się prosto do Ballermann w stolicy.

Loty liniami Condor do Palma de Mallorca można zarezerwować za pośrednictwem strony internetowej portu lotniczego lub bezpośrednio na stronie linii Condor.