Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Dodatni bilans ferii jesiennych

Liczba pasażerów znacznie powyżej poziomu sprzed kryzysu

Verkehrsentwicklung 06 2022 dortmund airport
Airlines auf dem Vorfeld des Dortmund Airport © Sascha Kamrau

Dortmund Airport z przyjemnością kolejny raz odnotował duży popyt na swoje usługi. W okresie dwutygodniowych ferii jesiennych w Nadrenii Północnej-Westfalii port lotniczy w Dortmundzie spodziewał się około 144 000 pasażerów. Wynik przewyższył tę prognozę o 7 procent. Ogółem w okresie od 1 do 16 października z oferty portu lotniczego w Dortmundzie skorzystało 154 233 pasażerów. I to pomimo jednodniowego strajku pilotów w dniu 6 października w Eurowings oraz związanych z tym odwołanych lotów.

„Cieszymy się, że znów liczba pasażerów przewyższyła dotychczasowy rekordowy wynik roku 2019”, poinformował szef lotniska, Ludger van Bebber. „W czasie ferii jesiennych w 2019 roku na lotnisku w Dortmundzie obsłużyliśmy 129 836 pasażerów. W bezpośrednim porównaniu z tegorocznymi liczbami oznacza to wzrost o 19 procent.”

Najnowsze wyniki są spójne z niezwykle udanymi wakacjami letnimi. Przyniosły one lotnisku Dortmund Airport nowy rekord liczby pasażerów w okresie wakacyjnym: 391 900 osób. Nawet w rekordowym lecie 2019 roku nie udało się osiągnąć takiego wyniku (2022: plus 2 procent).

Podczas tegorocznych ferii jesiennych szczególną popularnością znowu cieszyły się kierunki: Katowice i Palma de Mallorca.

„Wysoka liczba pasażerów, z którą mieliśmy do czynienia w ubiegłych miesiącach, mimo problemu Omikronu z początku roku, pozwala nam optymistycznie sądzić, że uda nam się przekroczyć pierwotnie przewidzianą liczbę pasażerów w wysokości 2,45 milionów”, stwierdził szef lotniska, Ludger van Bebber.