Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Pełne zamknięcie B1 w obszarze AS Sölde

Rozbudowa autostrady A 40 utrudnia dojazd do lotniska Dortmund

Ausrufezeichen

Uwaga kierowcy: Przedłużenie autostrady A 40 jest w pełnym rozkwicie.Pomiędzy połączeniem/dojazdem Dortmund-Ost a węzłem Dortmund/Unna, dzisiejsza federalna autostrada B1 będzie rozszerzana na odcinku 9,5 km od od czterech do sześciu pasów ruchu. Poprawi to przepływ ruchu na najważniejszej drodze dojazdowej do lotniska Dortmund i zostanie dostosowane na przyszłość. Zgodnie z prognozą, w 2025 r. każdego dnia w tym rejonie będzie się poruszać ponad 100 000 pojazdów.

Zanim jednak będzie można rozpocząć faktyczną rozbudowę jezdni, trzeba będzie odnowić lub wymienić łącznie 13 obiektów znajdujących się na trasie. W połowie ubiegłego roku rozpoczęto prace nad budową nowego mostu na węźle SöldeWcześniej ruch był kierowany wąskimi pasami ruchu. Teraz jednak ustala się pierwsze terminy dla uwarunkowanego budową całkowitego zamknięcia B1 na tej samej wysokości:

  • Pełne zamknięcie: 6 kwietnia 2019 r., godz. 8.00-8.04.2019, godz. 5.00
  • Pełne zamknięcie: 4 maja 2019 r., godz. 8.00-6 maja 2019 r., godz. 5.00
  • Pełne zamknięcie: 30 listopad 2019 r., godz. 8.00-2 grudzień 2019, godz. 5.00

Objazdy są odpowiednio oznakowane. Niemniej jednak pasażerowie, którzy zostali przekierowani z Dortmundu w tych terminach, powinni uwzględnić dłuższą podróż i w swoich planach. Lotnisko Dortmund zaleca, aby podróżni dotarli do stanowiska odprawy linii lotniczych 90 do 120 minut przed odlotemPasażerowie, którzy dokonali już odprawy online i podróżują wyłącznie z bagażem podręcznym, powinni również mieć wystarczająco dużo czasu na kontrolę bezpieczeństwa. i dotrzeć do bramy co najmniej 40 minut przed odlotem.

Więcej informacji na temat dojazdu samochodem, możliwości parkowania i dojazdu autobusem i pociągiem można znaleźć na stronie lotniska Dortmund Airport.

Cała rozbudowa autostrady A 40 pomiędzy połączenia z autostradą Dortmund-Ost i węzłem Dortmund-Ost- przewidywany okres budowy węzła autostradowego Dortmund/Unna wynosi od 5 do 6 lat, a zakończenie budowy planowane jest na 2023 rDalsze daty i szczegóły projektu można znaleźć na stronie internetowej spółki zarządzającej projektami DEGES. której rząd federalny i kraju związkowy Nadrenia Północna-Westfalia zleciły wykonanie projektu.