Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Informacjami weekendu Ligi Mistrzów

Terminal otwarty tylko dla pasażerów

Dortmund airport wichtiger hinweis gelb

W pierwszy weekend czerwca wszystko w Dortmundzie skupia się na finale Ligi Mistrzów. Lotnisko w Dortmundzie ma przyjemność powitać BVB z Londynu. Zgodnie z zaleceniami organów bezpieczeństwa, które przybliżono w komunikacie prasowym miasta Dortmund z dnia 14 maja 2024 r., lotnisko w Dortmundzie również stanowczo odradza podróżowanie do portu lotniczego w celu powitania drużyny w kontekście ewentualnych uroczystości. Niezależnie od wyniku finału drużyna wsiądzie do autokaru drużyny natychmiast po wylądowaniu i nie będzie widoczna dla kibiców.

Mimo potencjalnych uroczystości, priorytetem jest bezproblemowa obsługa pasażerów oraz bezpieczeństwo pasażerów i pracowników. Aby to zapewnić, od 2 czerwca 2024 r. dostęp do lotniska będzie ściśle regulowany. W ramach środków ostrożności dostęp do terminala w godzinach 11:00-16:00 będzie zarezerwowany wyłącznie dla pasażerów i osób im towarzyszących. W rezultacie dostęp na teren terminala będzie już kontrolowany, a wstęp zabroniony osobom nieposiadającym ważnego biletu lotniczego.

Zamiast tego apeluje się do kibiców, aby w odpowiednim czasie zapewnili sobie dobre miejsce na około czterokilometrowej trasie konwojowej w centrum Dortmundu. Start zaplanowano na godzinę 16:09 i powinien rozpocząć się okrążeniem honorowym wokół Borsigplatz. Podróżnym zaleca się zaplanowanie wystarczającej ilości czasu na podróż na lotnisko.

Lotnisko w Dortmundzie życzy BVB wielu sukcesów, a wszystkim fanom udanego weekendu.