Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Bezpośrednie loty do Armenii

Nowy kierunek: Erywań

Dtm wizzair flieger auf dem vorfeld

Dobre wieści dla urlopowiczek i urlopowiczów: latem z lotniska w Dortmundzie będzie dostępny kolejny kierunek. Linie lotnicze Wizz Air zapowiedziały, że od 29 kwietnia będzie można korzystać z bezpośredniego połączenia do Erywania. Pasażerowie dwa razy w tygodniu – w niedziele i środy – będą mogli latać z lotniska w Dortmundzie do stolicy Armenii.

„Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym pasażerom nowy, interesujący cel podróży”, skomentował szef lotniska Ludger van Bebber. „Wspaniale, że w naszym portfolio znajdzie się kolejny kraj”, dodał van Bebber.

Erywań to jedno z najstarszych miast na świecie. Jest ono znane również pod nazwą Erewan i bywa nazywane różowym miastem. A to dlatego, że duża część historycznych budynków miasta została wzniesiona z pochodzącego z okolicy kamienia w różowym kolorze, w związku z czym barwa różowa kształtuje obraz tego milionowego miasta. Osoby wybierające ten kierunek mogą oczekiwać między innymi ciepłego lata i fascynującej panoramy miasta z Kaskad Erywania.

Jest już możliwa rezerwacja biletów na nowe połączenia lotnicze.