Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Bilans jesiennych wakacji

Katowice i Majorka triumfują jako najpopularniejsze kierunki podróży

Airlines vorfeld dortmund airport

Lotnisko w Dortmundzie po raz kolejny może pochwalić się dodatnim bilansem wakacyjnym. Na okres jesiennych wakacji w Nadrenii Północnej-Westfalii lotnisko prognozowało liczbę pasażerów na poziomie nieco poniżej 110 000. Po zamknięciu 15 października prognoza ta została przekroczona o ponad 25 000 pasażerów. Ogólnie rzecz biorąc, lotnisko powitało 135 108 podróżnych w okresie świątecznym i odnotowało 4-procentowy wzrost liczby pasażerów w stosunku do tego samego okresu w roku 2019 przed kryzysem.

Najbardziej ruchliwym dniem jesiennych wakacji był 2 października — ponad 9200 pasażerów wybrało lotnisko w Dortmundzie w ten poniedziałek. Zgodnie z oczekiwaniami, atrakcyjność cieplejszych regionów wakacyjnych w okresie wakacyjnym została potwierdzona przez silny popyt. Dużą popularnością cieszyły się zwłaszcza śródziemnomorskie kierunki, takie jak Palma de Mallorca (13 694 pasażerów) i Antalya (5815 pasażerów). Ponadto pozytywnie wyróżniła się liczba pasażerów podróżujących do Polski. Z połączeń między Dortmundem a Katowicami obsługiwanych przez Wizz Air i Ryanair skorzystało 17 465 pasażerów. Miasto portowe Gdańsk jest również wysoko na skali popularności z 6960 podróżnymi.

Koniec wakacji, a także zbliżające się wprowadzenie zimowego rozkładu lotów w ostatni weekend października to dobra okazja, aby już teraz rozpocząć planowanie kolejnej podróży.