Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Więcej pasażerów w trzecim kwartale

Nowe połączenia Wizz Air napędzają rozwój

Jl17070 0001 pressebild
Udo Mager, Dyrektor zarządzający
W trzecim kwartale port lotniczy w Dortmundzie kontynuował tendencje wzrostowe z poprzednich okresów i nadal zwiększała się tam liczba pasażerów. W okresie od lipca do września 2018 roku było łącznie 16,1% więcej pasażerów niż w tym samym okresie roku poprzedniego. Wzrost liczby pasażerów w trzecim kwartale wynikał głównie z nowych połączeń wprowadzonych w ciągu roku, wzrostu ich częstotliwości na popularnych trasach oraz z dużego natężenia ruchu pasażerskiego w okresie wakacyjnym. Port lotniczy w Dortmundzie jest obecnie jedynym z 22 międzynarodowych lotnisk ADV, które wykazują dwucyfrowy skumulowany wzrost.

Zarządzający portem lotniczym Udo Mager ocenił natężenie ruchu i wyjaśnił, że jego wzrost w 2018 roku umożliwia bezproblemowe osiągnięcie do końca roku celu w postaci 2,2 mln pasażerów, i najprawdopodobniej jego przekroczenie. Oprócz satysfakcjonującego wykorzystania oferowanych połączeń trasy Wizz Air w szczególności przyspieszają rozwój portu lotniczego w Dortmundzie.

Dzięki dziesięciu nowym połączeniom, które węgierska linia lotnicza (jedna z najszybciej rozwijających się tanich linii lotniczych) wprowadzi do końca 2018 roku, ponownie zacznie korzystać z portu lotniczego w Dortmundzie jako swojej lokalizacji. Znaczny potencjał pasażerski w obszarze, do którego należy Zagłębie Ruhry ze swoją dużą liczbą ludności, jest jednym z najważniejszych argumentów dla linii lotniczych przy rozważaniu nowej trasy.