Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Więcej ofert niż przed pandemią

Nowy letni rozkład lotów zapewnia bogatą ofertę podróży

Airlines vorfeld dortmund airport
Dortmund Airport | © Christian Tietz

Lotnisko Dortmund Airport punktualnie w terminie rozpoczęcia sezonu letniego 27 marca obrało ścieżkę wzrostu: nowy rozkład lotów oferuje pasażerom około 30% więcej celów podróży niż przed pandemią. Do wyboru jest około 50 destynacji w ponad 20 krajach. Również liczba operacji lotniczych zwiększa się o ponad 10% w porównaniu z sezonem letnim 2019.

„Cieszymy się z pozytywnych tendencji. Nie ulega wątpliwości, że pandemia wpłynęła niekorzystnie również na nas. W porównaniu z terenem całych Niemiec port lotniczy w Dortmundzie jak dotąd jednak ze względu na korzystny miks linii lotniczych okazał się bardziej odporny na spadki liczby podróży spowodowane pandemią”, informuje szef lotniska, Ludger van Bebber.

„Apetyt na podróże nie ustaje i z uwagi na słoneczne miesiące wydaje się jeszcze rosnąć. Odnotowujemy wzrost rezerwacji, a reakcją linii lotniczych jest różnorodna i atrakcyjna oferta lotów”, kontynuuje van Bebber. I tak na przykład Wizz Air z ponad 30 kierunkami zapewnia największy wybór lotów z Dortmundu, lecz również linie Eurowings i Ryanair znacznie zwiększyły swój udział rynkowy w Dortmundzie podczas pandemii.

Trwa obowiązek noszenia maseczek na lotnisku Dortmund Airport

Trzeba będzie obserwować rozwój sytuacji pandemicznej z jej ewentualnymi oddziaływaniami na ruch turystyczny. Aktualnie na lotnisku Dortmund Airport w dalszym ciągu obowiązuje noszenie maseczek. „W ten sposób chcemy jak najlepiej chronić naszych podróżnych i członków załogi, a także pracowników i jednocześnie zapewnić relaksującą podróż”, wyjaśnia prezes spółki Flughafen Dortmund GmbH.

Oprócz ugruntowanych kierunków, takich jak Palma na Majorce, Porto i Budapeszt, lotnisko Dortmund Airport oferuje tego lata urlopowiczkom i urlopowiczom nowe miejsca docelowe w Turcji. SunExpress po kilkuletniej przerwie latem znów bierze kurs na Antalyę. Od 30 czerwca Zonguldak, oprócz Izmiru i Antalyi, będzie trzecią destynacją niemiecko-tureckich linii lotniczych z lotniska w Dortmundzie. To położone nad Morzem Czarnym miasto będzie miało co czwartek bezpośrednie połączenie z Dortmundem. Oprócz tego SunExpress zwiększa częstotliwość połączeń do Izmiru.

Spragnieni słońca mogą ponadto skorzystać z wybranych kierunków w Grecji. Wśród nich są: Kreta, Rodos i Saloniki. Południowe destynacje to również włoska wyspa Sycylia oraz Split w Chorwacji. 

Oferta dla urlopowiczów, osób podróżujących służbowo oraz zwiedzających miasta

„Duży wybór celów podróży to wielka radość. Z naszej urozmaiconej oferty mogą skorzystać nie tylko urlopowiczki i urlopowicze, lecz również osoby podróżujące służbowo oraz miłośnicy miast”, mówi Guido Miletic, szef działu usług lotniskowych i marketingu w porcie lotniczym w Dortmundzie. Latem Wizz Air, SunExpress, Eurowings i Ryanair latają z i do Dortmundu. Oprócz tego Trade Air i ETF Airways latają do Prisztiny.

„Cieszymy się także, że wkrótce będziemy mogli również na miejscu zaoferować popularną atrakcję”, informuje szef portu lotniczego van Bebber. „Obecnie mamy w planach przywrócenie oprowadzań po lotnisku i umożliwienie zajrzenia za kulisy.” Z powodu pandemii do tej pory były one zawieszone. Dokładna data rozpoczęcia zostanie w odpowiednim terminie opublikowana na stronie internetowej lotniska Dortmund Airport.

Przegląd destynacji

Wszystkie cele podróży dostępne są na stronie internetowej lotniska w rozkładzie lotów: https://www.dortmund-airport.de/flugplan. Można tam również znaleźć inspiracje w bezpłatnych przewodnikach online. Udanej podróży!