Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Rozszerzenie trasy: Z lotniska w Dortmundzie do Stambułu

Lotnisko łączy Zagłębie Ruhry z ważnym węzłem komunikacyjnym

Bosporus bruecke istanbul dortmund airport
Bosporus Brücke in Istanbul © istock.com / Muhur

Po długim oczekiwaniu nadszedł czas: Od grudnia pasażerowie będą mogli podróżować z lotniska w Dortmundzie na lotnisko Sabiha Gökçen w Stambule. Od 19 grudnia tureckie linie lotnicze Pegasus Airlines będą latać na trzecie co do wielkości lotnisko komercyjne w Turcji trzy razy w tygodniu.

Niezależnie od tego, czy jest to miejsce docelowe, czy przystanek — rozszerzenie trasy otwiera nowe możliwości dla pasażerów i oznacza znaczący rozwój dla lotniska w Dortmundzie. W Stambule, położonym w części Azji Mniejszej na wschód od Bosforu, lotnisko Sabiha Gökçen obsłużyło w 2022 roku ponad 30 milionów pasażerów, a w roku 2019 ponad 35 milionów.

Port lotniczy w Dortmundzie cieszy się z możliwości włączenia największej tureckiej metropolii do swojej oferty połączeń: „W Zagłębiu Ruhry Stambuł jest jednym z najbardziej poszukiwanych miejsc docelowych i magnesem turystycznym dla podróżnych z całego świata” — mówi Guido Miletic, dyrektor ds. usług lotniskowych, marketingu i sprzedaży. „Dzięki nowemu połączeniu nasi pasażerowie mogą poznać to fascynujące miasto z ponad milionem mieszkańców, a także podróżować do miejsc na całym świecie za pośrednictwem dalszych lotów”.

Pegasus Airlines z siedzibą w Stambule jest jednym z czołowych tureckich przewoźników niskobudżetowych i ma silną pozycję na lotnisku Sabiha Gökçen. Oprócz szerokiej siatki połączeń krajowych Pegasus oferuje wiele innych połączeń ze Stambułu na Bliski Wschód, do Azji Środkowej i Afryki, na przykład do Abu Zabi, Dohy, Astany czy Kairu.

Bilety na nowe połączenie można już rezerwować za pośrednictwem Pegasus Airlines.