Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Wizz Air łączy Dortmund z Krajową

Z Zagłębia Ruhry do Małej Wołoszczyzny

Dtm 20231030 erstflug craiova
Dortmund Airport, Erstflug nach Craiova, 30.10.2023 | © Hans Jürgen Landes

Dzisiejszy pierwszy lot stanowi uzupełnienie oferty połączeń węgierskich linii lotniczych Wizz Air o kolejną trasę. Od teraz osoby podróżujące z Dortmundu mogą w zaledwie dwie i pół godziny dotrzeć samolotem do miasta uniwersyteckiego Krajowa w południowo-zachodniej Rumunii. Dziewiąta rumuńska destynacja została ujęta w zimowym rozkładzie lotów portu lotniczego w Dortmundzie. Loty odbywają się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki.

Guido Miletic, Dyrektor Airport Services oraz Marketing & Sales, jest bardzo zadowolony z najnowszej, dodatkowej trasy w ofercie i pozdrowił na płycie lotniska załogę samolotu do Krajowej. „Uroczystość pierwszego lotu z Dortmundu do Krajowej to emocjonujące, ważne wydarzenie dla Wizz Air i naszych pasażerów”, oznajmiła Valeria Bragarenco, Corporate Communications Manager w Wizz Air. „Ten nowy kierunek nie tylko podkreśla nasze wysiłki, aby zaoferować korzystne ceny biletów lotniczych, lecz również otwiera bramę do tętniącego życiem miasta Krajowa. Cieszymy się, że możemy być częścią podróży naszych pasażerów i zaoferować im sprawne oraz przystępne połączenie, a także przyczynić się do tego, że zyskają niezapomniane wspomnienia.”

Krajowa, miasto położone w krainie Mała Wołoszczyzna, posiada bogatą historię. Słynie z artystycznych budowli, muzeów i ośrodków kulturalnych. Miasto z sielankowym Ogrodem Botanicznym oraz rozległym Parkiem Nicolae Romanescu jest atrakcyjnym miejscem dla miłośników natury, idealnym do spacerów i odpoczynku na świeżym powietrzu. Kolejna atrakcja dla zwiedzających to miejski jarmark bożonarodzeniowy. Jest znany i ceniony również poza granicami kraju i w okresie przedświątecznym przyciąga do Krajowej wielu urlopowiczów z bliska i z daleka.