Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Koniec wakacji: Lotnisko w Dortmundzie przedstawia podsumowanie

Blisko 385 000 pasażerów podczas letnich wakacji

Guido miletic newsletter
Guido Miletic, Leiter Marketing & Sales (Dortmund Airport / Hans-Jürgen Landes)

W trakcie sześciotygodniowych wakacji w Nadrenii Północnej-Westfalii z lotniska w Dortmundzie skorzystało 384 963 pasażerów. W porównaniu z rokiem poprzednim odnotowaliśmy wzrost o 16,3%. Podczas letnich wakacji w 2018 roku z lotniska w Dortmundzie skorzystało najwięcej pasażerów od dziesięciu lat, a ich liczba jeszcze wzrosła w tym roku, jak mówi Guido Miletic, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży na lotnisku w Dortmundzie.

Miletic widzi tego przyczynę między innymi w dalszym rozwoju listy destynacji, gdyż w tym roku dodaliśmy trzy nowe kierunki, które cieszą się dużą popularnością wśród turystów i są poszukiwane podczas letnich wakacji: Połąga na Litwie, Ochryda w północnej Macedonii i wyspa Uznam. Wzrost liczby pasażerów świadczy o atrakcyjnym i szerokim asortymencie lotów krótko- i średniodystansowych z lotniska w zagłębiu Ruhry do Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej, dodaje Miletic.

Chociaż nowe miejsca docelowe przyciągnęły dodatkowych pasażerów, to jednak większość podróżnych zdecydowała się na dobrze znane wakacyjne destynacje: Najpopularniejszym celem wakacyjnych podróży była hiszpańska wyspa Majorka (37 204 pasażerów). Następnie jako najczęściej rezerwowane trasy znalazły się Katowice (31 615 pasażerów) i Londyn (Luton i Stansted — 26 907 pasażerów). Odnotowaliśmy również wzrost w przypadku naszych klasycznych wakacyjnych destynacji. Na samą tylko Majorkę poleciało w tym roku 20,5% więcej pasażerów niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zwiększone wykorzystanie przepustowości na istniejących trasach i większa częstotliwość lotów również mają kluczowe znaczenie dla wzrostu w czasie wakacji, podsumowuje Miletic.

Na początku lipca lotnisko w Dortmundzie mogło ogłosić rekord liczby przewiezionych pasażerów. Przewożąc w pierwszej połowie 2019 roku pasażerów w liczbie 1 268 001 można powiedzieć, że z lotniska skorzystało w tym okresie najwięcej osób jak dotychczas. Ten wzrost w czasie wakacji jest wyraźnie powiązany z pozytywnym rozwojem. Dzięki temu możemy podkreślić, że naszą ambicją jest uzyskanie w roku 2019 co najmniej 2,5 miliona pasażerów.