Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Wznowienie ruchu lotniczego

Wdrożenie środków ochrony pasażerów i pracowników

Plexiglasschutz info ohne personen

Port lotniczy Dortmund Airport wykorzystał ubiegłe tygodnie, aby się przygotować do wznowienia ruchu lotniczego. Zostały podjęte szeroko zakrojone działania w zakresie środków higieny, aby umożliwić pasażerom bezpieczne podróżowanie również w czasie pandemii koronawirusa.

„Bezpieczeństwo naszych pasażerów oraz wszystkich pracowników to dla nas najwyższy priorytet”, stwierdził dyrektor portu lotniczego Udo Mager. „Środki, które podjęliśmy, służą do tego, aby również w czasie pandemii koronawirusa możliwe było obsługiwanie lotów tak bezpiecznie, jak to tylko możliwe. W ten sposób wypełniamy nasze zobowiązania wynikające z odpowiedzialności wobec naszych pracowników, jak również pasażerów, którzy wkrótce będą chcieli odwiedzić swoje rodziny za granicą lub wybierają się latem na wakacje.”

Port lotniczy w Dortmundzie wprowadził obowiązek noszenia maseczek na terenie całego terminalu. Dotyczy on wszystkich osób wchodzących do budynku portu lotniczego. W ten sposób pracownicy i pasażerowie chronią się wzajemnie. Wszędzie tam, gdzie pracownicy i pasażerowie mają ze sobą bliski kontakt i gdzie to możliwe, zostały zamontowane szyby ochronne z pleksi. Znajdują się one na przykład na stanowiskach odprawy, stanowisku kontroli przed wejściem na pokład oraz w informacji.

Na całym terenie lotniska istnieje obowiązek zachowania dystansu minimum 1,5 m. W tym celu zostały odpowiednio dostosowane strefy oczekiwania przed punktami kontrolnymi oraz stanowiskami odprawy. O zachowaniu dystansu przypominają oznaczenia na podłodze, stojaki informacyjne oraz monitory cyfrowe. Oprócz tego o obowiązujących zasadach zachowania higieny informują wielojęzyczne komunikaty nadawane z głośników. Poczekalnie zostały połączone, aby również tam umożliwić pasażerom zachowanie bezpiecznego dystansu.

„Podjęliśmy wszelkie niezbędne i wymagane środki, aby umożliwić bezpieczne podróżowanie również w czasie pandemii koronawirusa. Środki te będą oczywiście na bieżąco sprawdzane i modyfikowane. Liczymy na rozsądek wszystkich osób i stosowanie się do obowiązujących zasad, aby podróżowanie było bezpieczne”, oświadczył Udo Mager.