Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Napływ pasażerów w trzecim kwartale

Rozwój poniżej poziomu z ubiegłego roku

News passagierstarkes drittes quartal
Na trzy miesiące przed końcem roku liczby pasażerów obsługiwanych na dortmundzkim lotnisku są o 1,3 procent wyższe niż w pierwszych trzech kwartałach ubiegłego roku. Od stycznia do września ten główny port lotniczy Zagłębia Ruhry obsłużył łącznie 1 522 792 pasażerów, czyli o około 19 000 więcej niż w porównywalnym okresie 2014 roku. W 2015 roku najbardziej pracowitymi miesiącami okazały się ponownie lipiec, sierpień i wrzesień.
 
Mimo to trzeci kwartał tego roku należy uznać za słabszy niż ten sam okres w 2014 roku — i to o 5,3 procent (590 689 pasażerów). Intensywny okres wakacyjny, zgodnie z prognozami, nie wypadł więc korzystnie. Po wycofaniu się z Dortmundu przewoźnika Air Berlin oferta lotów na Majorkę była uboższa niż w poprzednim roku pomimo dodatkowych połączeń obsługiwanych przez linie Germanwings, Germania i Ryanair. Poza tym easyJet ograniczył swoją ofertę lotów do Londynu ze względu na spadek liczby podróży służbowych w okresie wakacyjnym.
 
W ostatnim kwartale spodziewany jest niewielki wzrost wyników zwłaszcza dzięki nowemu połączeniu z Fuerteventurą w archipelagu Wysp Kanaryjskich obsługiwanemu przez linie Germania. Pozwoliłoby to zachować tendencję wzrostową w skali całego roku.