Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Więcej pasażerów portu lotniczego w trzecim kwartale

Więcej kierunków w zimowym rozkładzie lotów

News quatal3 2017

Lekkie zwiększenie liczby pasażerów, które można było zaobserwować w pierwszym półroczu 2017 roku, było kontynuowane w trzecim kwartale, a z końcem września, w którym z lotniska w Dortmundzie korzystało 5,3 procent pasażerów więcej niż w roku 2016, wynik jeszcze się polepszył. Ogółem w okresie od lipca do września z lotniska w Dortmundzie skorzystało 565 562 pasażerów – co oznacza, że w trzecim kwartale liczba pasażerów wzrosła o 3,3 procent.

Bilans pierwszych dziewięciu miesięcy pokazuje, że lotnisko w Dortmundzie przezwyciężyło regres spowodowany załamaniem ruchu na trasach tureckich z minionego roku. Od stycznia do września lotnisko w Dortmundzie wybrało 1 495 661 pasażerów. W skumulowanej ocenie jest to 2,7 procent pasażerów więcej niż przed rokiem. Dyrektor zarządzający portu lotniczego, Udo Mager, ocenia ten rozwój pozytywnie w kontekście końca roku.

„Wraz ze zwiększoną komunikacją lotniczą do obiektów turystycznych – Hurghady w Egipcie i Wiednia w Austrii – wprowadziliśmy do zimowego rozkładu lotów nowe czynniki generujące rozwój. W połączeniu z ugruntowanymi kierunkami w Europie Środkowej i Wschodniej w zimie oferujemy szeroki wybór kierunków, który powinien cieszyć się zainteresowaniem i pozwoli nam przekroczyć poziom 2 milionów pasażerów”, mówi Udo Mager.

Zmiany w związku z zimowym rozkładem lotów

Od 29 października 2017 roku w całych Niemczech obowiązuje zimowy rozkład lotów w 21 międzynarodowych portach lotniczych. Na lotnisku w Dortmundzie miłośnicy podniebnych podróży znajdą w zimowym rozkładzie lotów 2017/2018 ogółem 29 kierunków, w tym liczne metropolie, a także atrakcyjne miejsca na słoneczny urlop. Zimowy rozkład lotów zostanie zmieniony dopiero 25 marca 2018 r. przez letni rozkład lotów. Tym razem zimowy rozkład lotów różni się od oferty sprzed roku zwłaszcza czterema nowymi kierunkami:

Saloniki w Grecji: Uruchomiona latem 2017 roku trasa do Salonik jest oferowana na stałe także zimą przez linie lotnicze Ryanair.

Malaga w Hiszpanii: Irlandzkie linie latają do Malagi także w miesiącach zimowych. Od końca października 2017 r. do końca marca 2018 r. maszyny Ryanair startują w poniedziałki i piątki.

Hurghada w Egipcie: Niedawno, 4 października 2017 r., port lotniczy w Dortmundzie uruchomił obsługiwane przez Corendon Airlines Europe połączenie z Hurghadą, popularnym celem wycieczkowym zimą, które w poprzednim roku nie występowało w rozkładzie lotów w Dortmundzie. Wraz z Corendon Airlines Europe lotnisko w Dortmundzie włączyło do grupy swoich partnerów nową linię lotniczą.

Wiedeń w Austrii: Od 29 października 2017 r. linie Eurowings oferują sześć połączeń w tygodniu ze stolicą Austrii, co oznacza, że znacznie rozszerzają swoją ofertę lotów z lotniska w Dortmundzie i podkreślają tym samym zaufanie do lokalizacji, z którą od dawna współpracują.

Z początkiem obowiązywania zimowego rozkładu lotów 2017/2018 linie Eurowings uwzględnią także znaczne zainteresowanie podróżnych połączeniami z Monachium i do trzech lotów dziennie dodadzą jeszcze jeden. Od poniedziałku do piątku o godzinie 10:20 startować będzie dodatkowa maszyna do Monachium. To uzupełnienie zapewnia optymalne połączenie Dortmundu z Monachium. W ten sposób zwiększyły się możliwości osiągnięcia atrakcyjnych połączeń z przesiadkami.

Szczegółowe informacje o szerokiej ofercie kierunków portu lotniczego w Dortmundzie dostępne są między innymi w przewodniku na stronie internetowej lotniska w Dortmundzie: https://www.dortmund-airport.de/reisefuehrer. Tutaj miłośnicy podróży znajdą propozycje urlopowe portu lotniczego w Dortmundzie i mogą się nimi zainspirować.