Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Więcej ofert w sezonie zimowym

Wizz Air wprowadza pięć nowych tras

Flughafen dortmund vorfeld flugzeuge wizzair ryanair

Sezon zimowy na lotnisku w Dortmundzie rozpocznie się w niedzielę 28 października 2018 roku i obejmie łącznie 37 miejsc docelowych w 22 krajach. Oprócz dużych miast, takich jak Monachium, Londyn i Budapeszt, z lotniska w Dortmundzie można szybko dotrzeć do wielu innych atrakcyjnych miast w Europie Środkowej, Południowej i Wschodniej. Ryga, Kraków czy Wrocław są wspaniałymi celami wycieczek podczas adwentu. Wprowadzają odwiedzających w świąteczny nastrój, zapewniając historyczną scenerię i urzekające dekoracje. Ci, którzy wolą słońce i chcą uciec przed niskimi temperaturami, mogą skorzystać z połączeń lotniczych z lotniska Dortmund do Porto, Malagi, Salonik lub Palma de Mallorca. Węgierskie linie lotnicze Wizz Air dodają również pięć nowych miejsc docelowych do swojego rozkładu lotów. Już teraz można rezerwować te loty.

Nowe zimowe trasy lotów

Wraz ze zmianą sezonu Wizz Air wprowadza nową trasę z Dortmundu do Tirany. Połączenia między stolicą Albanii a Dortmundem będą od 30 października 2018 r. dostępne do trzech razy w tygodniu. Skorzysta z nich wielu podróżnych zmierzających do swoich krajów pochodzenia. W Nadrenii Północnej-Westfalii będzie to jedyne bezpośrednie połączenie w sezonie zimowym. Mające blisko 500 000 mieszkańców duże miasto na wybrzeżu jest nie tylko atrakcyjne dla jego mieszkańców, ale także przyciąga coraz większą liczbę turystów na plaże Morza Jońskiego i Adriatyckiego.

W listopadzie powraca do rozkładu lotów prawdziwy klasyk wśród faworytów europejskich metropolii wycieczkowych – Wiedeń, stolica Austrii. Maszyny Wizz Air od 25 listopada 2018 r. będą codziennie odlatywać z lotniska w Dortmundzie do Wiednia oraz zabierać turystów i osoby podróżujące w interesach do kulturalnego i gospodarczego centrum w sercu Europy. Bilety lotnicze są dostępne na stronie internetowej lotniska w Dortmundzie.

Co jeszcze nowego w sezonie zimowym 2018/2019: Debreczyn Do drugiego co do wielkości miasta na Węgrzech można będzie od połowy grudnia dotrzeć z lotniska w Dortmundzie w niespełna dwie godziny. Z Nadrenii Północnej-Westfalii będzie to jedyne jak dotąd bezpośrednie połączenie, które umożliwi dotarcie do tego wyjątkowego pod względem kulturalnym i historycznym miasta. Kolegium Reformatorskie jako duchowe centrum węgierskiej reformacji oferuje w równym stopniu wyjątkowe zabytki, jak i świat teatru mgieł, czyli multimedialnych pokazów realizowanych w pobliżu stadionu Nagyerdei.

Od 15 grudnia 2018 r. z portu lotniczego w Dortmundzie będzie można również dotrzeć do Prisztiny w Kosowie. Tę nową trasę również obsługują linie lotnicze Wizz Air, specjaliści w zakresie tanich lotów do Europy Wschodniej. Samoloty Wizz Air w kierunku Prisztiny wyruszą trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i soboty.

Również w grudniu zostanie wprowadzona nowa trasa z Dortmundu do Kiszyniowa w Mołdawii. W każdą środę i niedzielę podróżni będą mogli wsiąść do samolotu na lotnisku Dortmund i polecieć do Kiszyniowa. Liczący ponad 530 000 mieszkańców Kiszyniów jest największym i najbardziej ruchliwym miastem Mołdawii. Zaprasza do spacerów i spędzania czasu w jednym z licznych parków. W odległości zaledwie kilkunastu kilometrów od Kiszyniowa znajdują się dwie piwnice win należące do największych na świecie, co przypadnie do gustu zwłaszcza wielbicielom tego trunku. Bilety lotnicze są dostępne na stronie internetowej lotniska lub w biurze rezerwacji Wizz Air.

Wszystkie połączenia lotnicze można przejrzeć w internetowym rozkładzie lotów

Rozkład lotów jest już dostępny dla podróżnych na stronie internetowej lotniska Dortmund. Terminy lotów można tu przeglądać z ośmiomiesięcznym wyprzedzeniem.