Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Dortmund Airport na rekordowym kursie

Najwyższa w historii liczba pasażerów

Dtm fahnen preview 1

Na dzisiejszym posiedzeniu rady nadzorczej Zarząd Dortmund Airport przedstawił sprawozdanie na temat aktualnego natężenia ruchu w porcie lotniczym w Dortmundzie. Przez kilka miesięcy z rzędu lotnisku w Dortmundzie udało się powtórzyć dotychczasowe rekordy liczby pasażerów.

Szef lotniska Ludger van Bebber poinformował o rozwoju sytuacji od ostatniego posiedzenia w czerwcu: „Zarówno w miesiącu czerwcu, jak i w lipcu oraz sierpniu 2022 roku port lotniczy w Dortmundzie odnotował rekordową liczbę pasażerów. Przewyższyła ona poziom w porównywalnych miesiącach rekordowego roku 2019 przed pandemią koronawirusa.”

W sierpniu lotnisko w Dortmundzie przyjęło 264 400 pasażerów, czyli o 3000 pasażerów więcej niż w dotychczasowym rekordowym miesiącu sierpniu 2019 roku. Nigdy dotąd z Dortmundu nie wyleciało ani nie przyleciało do niego tak wielu pasażerów. Ten wynik wyróżnia Dortmund Airport w skali Niemiec. W przeciwieństwie do portu lotniczego w Dortmundzie liczba pasażerów w ruchu lotniczym w całych Niemczech nie osiągnęła jeszcze poziomu sprzed pandemii. Według danych stowarzyszenia niemieckich portów lotniczych Flughafenverband ADV niemieckie lotniska od stycznia do lipca 2022 roku w porównaniu z rokiem 2019 odnotowały spadek liczby pasażerów o 39,6 procent.

Tegoroczne wakacje w Nadrenii Północnej-Westfalii trwające od 25 czerwca do 9 sierpnia również przyniosły nowy rekord liczby pasażerów na lotnisku w Dortmundzie: z wynikiem łącznie 391 900 pasażerów był to najlepszy sezon wakacyjny w historii tego portu lotniczego.

„Wyniki te są nadzwyczaj pomyślne i zachęcające”, stwierdził Ludger van Bebber. Zauważył jednak również, że: „Mimo wysokiej liczby pasażerów w sezonie letnim perspektywy na najbliższą zimę są aktualnie obarczone niepewnością. Zobaczymy, jakie będą skutki pandemii oraz wzrostu cen energii, a także jak będzie kształtowała się inflacja.”

Pewna jest natomiast informacja o wprowadzeniu nowego celu podróży: od końca września węgierskie linie lotnicze Wizz Air oferują loty do stolicy Włoch Rzymu.