Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Pierwszy lot do rumuńskiego Braszowa

Wizz Air lata już do ósmego miejsca docelowego w Rumunii 

Erstflug brasov dortmund airport
Dortmund Airport | © Hans Juergen Landes

Linie lotnicze Wizz Air włączyły dziś do swojej siatki połączeń lot z Dortmundu do Braszowa. Rano z lotniska w Dortmundzie wystartował Airbus, inaugurując ósmą trasę do Rumunii. Węgierskie linie lotnicze obsługują teraz tę trasę dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty, oferując podróżnym kolejną opcję bezpośredniego lotu do Transylwanii.

Guido Miletic, dyrektor ds. usług lotniskowych oraz marketingu i sprzedaży, osobiście powitał siedmioosobową załogę na płycie lotniska: „Biorąc pod uwagę wysoki popyt na rumuńskie kierunki, jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że możemy zaoferować naszym pasażerom Braszów, już ósme miejsce docelowe w Rumunii. Na podstawie istniejących tras widzimy, że rumuńskie destynacje są bardzo atrakcyjne zarówno dla osób podróżujących w kraju, jak i dla osób podróżujących służbowo i turystów”.

Jako jeden z najważniejszych rumuńskich ośrodków gospodarczych, kulturalnych i sportowych, Braszów co roku przyjmuje tysiące turystów. Świetnie zachowane stare miasto ze średniowieczną architekturą i szeroką gamą atrakcji kulturalnych nadaje miastu szczególny urok. Otaczające miasto Karpaty nie tylko zapewniają malownicze widoki, ale także sprawiają, że Braszów jest idealną bazą wypadową do uprawiania sportów zimowych i pieszych wycieczek.

Oprócz Braszowa lotnisko w Dortmundzie ma już w swoim portfolio jako rumuńskie destynacje Bukareszt, Kluż-Napokę, Timisoarę, Targu Mures, Suczawę, Sybin i Jassy. Dziewiąta destynacja, miasto Krajowa, pojawi się pod koniec października.