Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Germanwings

Historia przedsiębiorstwa Germanwings

Airlinelogo germanwings

Linie lotnicze Germanwings rozpoczęły działalność w branży transportu lotniczego w 1997 r. pod nazwą Eurowings Flug GmbH jako firma zależna od spółki akcyjnej Eurowings Luftverkehrs AG. W roku 2002 nazwę firmy zmieniono na Germanwings GmbH.

Macierzystym portem tych linii lotniczych jest port lotniczy Kolonia Bonn. Ponadto linie Germanwings są obecne na kolejnych czterech lotniskach w Niemczech, do których od 22 czerwca 2007 roku należy także port lotniczy w Dortmundzie. W 2009 roku linie Germanwings przewiozły ok. 7,2 mln pasażerów do ponad 75 miejsc docelowych w całej Europie. Zarówno na lotnisku w Dortmundzie, jak i w innych ważnych portach lotniczych, linie te korzystają z nowoczesnej i doskonale wyposażonej pod względem technicznym floty. 

Dla niemieckich tanich linii lotniczych Germanwings pracuje ponad 1300 osób. Dzięki swojej fachowości i miłej obsłudze zapewniają gościom przyjemną i komfortową podróż. 

Rezerwację biletów linii Germanwings można przeprowadzić telefonicznie, przy okienku na lotnisku lub przy domowym komputerze, z dala od zgiełku. Przy użyciu komputera można również dokonać internetowej odprawy, w przypadku której już trzy dni przed wylotem można zarezerwować miejsce w samolocie i wydrukować kartę pokładową. W sklepie App Store dostępna jest ponadto bezpłatna aplikacja Germanwings na urządzenia iPhone, iPad i iPod, umożliwiająca odprawę nawet 72 godziny przed odlotem i pełniąca funkcję mobilnej karty pokładowej. Pasażerowie lubiący niespodzianki mogą skorzystać z oferowanej przez Germanwings usługi Blind Booking. Polega ona na tym, że do momentu zakończenia rezerwacji docelowe lotnisko pozostaje nieznane. Klient określa jedynie preferowany temat podróży i miejsce wylotu. 

Linie Germanwigs oferują indywidualne taryfy Basic, Best i Flex, charakteryzujące się wyjątkowo korzystną ceną – np. przy wylocie z lotniska w Dortmundzie. Po uiszczeniu odpowiedniej opłaty podróżni otrzymują również fotel o rozmiarze XL lub fotel prywatny, który – jako wolne siedzenie obok fotelu podróżnego – zapewnia dodatkowy komfort.

Wyróżnienia dla linii Germanwings

  • Airbus Award Winner for Operational Excellence 2005-2007. 
  • Fundacja „Stiftung Warentest” 8/2007: Germanwings otrzymuje ocenę jakości „dobry” (w teście tanich linii lotniczych).  
  • Nagroda Multimedia Award 2008 (DMMA): Wyróżnienie dla najlepiej radzącej sobie platformy e-commerce niemieckiej branży turystycznej. 

Samoloty Germanwings na lotnisku w Dortmundzie

Germanwings korzysta z samolotów typu Airbus A319 ze 150 lub 144 miejscami
siedzącymi. W Dortmundzie stacjonuje obecnie na stałe jeden samolot tanich linii lotniczych Germanwings.