Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Rozszerzenie A40/B1 - pełne zamknięcie

Utrudnienia przy dojeździe/wyjeździe do/z lotniska w Dortmundzie

Ausrufezeichen

Uwaga kierowcy: Rozbudowa autostrady A40 idzie pełną parą. Między węzłem Dortmund-Ost a skrzyżowaniem Dortmund/Unna obecna droga krajowa B1 zostanie poszerzona z czterech do sześciu pasów ruchu na odcinku 9,5 km. Usprawni to przepływ ruchu na najważniejszej drodze dojazdowej do portu lotniczego w Dortmundzie i sprawi, że będzie ona lepiej przygotowana na przyszłość. Ponieważ zgodnie z prognozami, w 2025 r. trasą tą każdego dnia będzie przejeżdżać ponad 100 000 pojazdów.

Zanim jednak rozpocznie się faktyczna rozbudowa drogi, konieczne jest odnowienie lub wymiana łącznie 13 obiektów wzdłuż odcinka. Z powodu prowadzonych prac przez cały czas konieczne jest zamykanie części trasy B1. Obecnie wyznaczony jest nowy termin:

Zablokowanie zjazdu Holzwickede
w kierunku Dortmundu

od 12.11.2020 r., godz. 20:00, do 13.11.2020 r., godz. 4:00

Objazdy zostaną odpowiednio oznakowane. Pasażerowie i goście, którzy przyjeżdżają lub odjeżdżają z lotniska w Dortmundzie w tych terminach, muszą liczyć się z dłuższym czasem podróży i uwzględnić to w swoich planach. Lotnisko w Dortmundzie zaleca, aby podróżni stawili się na stanowisku odprawy swoich linii lotniczych na 90 do 120 minut przed odlotem. Nawet pasażerowie, którzy dokonali już odprawy przez Internet i podróżują tylko z bagażem podręcznym, powinni zaplanować wystarczająco dużo czasu na przeprowadzenie kontroli bezpieczeństwa oraz na dotarcie do bramki najpóźniej 40 minut przed odlotem.

Dalsze informacje na temat dojazdu samochodem, parkingu oraz możliwości dojazdu autobusem i pociągiem można znaleźć na stronie internetowej lotniska w Dortmundzie.

Szacowany czas trwania całej rozbudowy autostrady A 40 pomiędzy węzłem Dortmund-Ost a skrzyżowaniem Dortmund/Unna wynosi od 5 do 6 lat. Prace budowlane mają zostać zakończone w 2023 roku. Dalsze terminy i szczegóły dotyczące projektu można znaleźć na stronie internetowej firmy DEGES, spółki zarządzającej projektem na zlecenie rządu federalnego i kraju związkowego Nadrenia-Westfalia.