Pocz¹tek strony
Obszar serwisowy
Menu witryny
Obszar treści głównej

Strajk ostrzegawczy służb publicznych

We wtorek 20.03.2018 r. na terenie miasta Dortmund nie będą kursować żadne linie kolejki miejskiej ani linie autobusowe.

Ausrufezeichen

Związki zawodowe ver.di zapowiedziały na wtorek całodzienny strajk ostrzegawczy dla służby publicznej. Dotyczy to między innymi publicznego bliskiego przewozu osób.

Dla pasażerów w Dortmundzie oznacza to, że wszystkie linie kolejki miejskiej i linie autobusowe nie będą kursować od wtorku 20 marca (od pory normalnego wznawiania ruchu, ok. godz. 3.30) prawdopodobnie do środy 21 marca (ok. godz. 1.30).

Pasażerowie i osoby odprowadzające, którzy planują swój przyjazd na lotnisko w Dortmundzie lub wyjazd z niego, powinni więc uwzględnić fakt, że linia autobusowa 490 nie będzie kursować w okresie strajku. Tym samym nie będzie również transferu między parkingami a terminalem Dortmund Airport.

Strajk nie dotyczy prywatnych linii autobusowych AirportExpress (Port Lotniczy – Dworzec Główny Dortmund) i kursującej wahadłowo linii AirportShuttle (Port Lotniczy – Dworzec Holzwickede).

Więcej informacje można znaleźć na:

www.bus-und-bahn.de